Головна Блог ... Аналітична стаття Інтерв'ю Барбара Калюжна: Нововведення в правопросвітництві: мін'юст відкриває п’ять міжрегіональних ресурсно-комунікаційних платформ Барбара Калюжна: Нововведення в правопросвітництві...

Барбара Калюжна: Нововведення в правопросвітництві: мін'юст відкриває п’ять міжрегіональних ресурсно-комунікаційних платформ

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 13

  • 0

  • 2099

Відключити рекламу
 - tn1_0_19977100_1490805211_58dbe1db30ce3.jpg

Нещодавно Міністерство юстиції анонсувало відкриття п’яти міжрегіональних ресурсно-комунікаційних платформ. Журналіст поспілкувався з начальником управління «Львівська міжрегіональна ресурсно-комунікаційна платформа» Координаційного центру з надання правової допомоги Барбарою Калюжною, яка розповіла про особливості функціонування та мету цієї платформи.

Пані Барбаро, ким ви працювали до приходу на посаду директора міжрегіональної комунікаційної платформи?

Я – адвокат. 2015 року Міністерство юстиції проводило конкурс на посаду директора Львівського центру з надання безоплатної правової допомоги. Таких центрів було відкрито в Україні близько ста. Вони надають безоплатну правову допомогу для малозабезпечених верств населення. Але вже з 20 лютого цього року я стала начальником управління «Львівська міжрегіональна ресурсно-комунікаційна платформа».

Розкажіть про новостворену структуру.

Таких платформ в Україні відкриють 5 – у Львові, Одесі, Харкові, Києві, Дніпрі. Довкола львівської платформи зосереджено 7 західних регіонів країни.

Платформа є своєрідним хабом, клубом, тобто місцем надання допомоги для правових спільнот, які на її базі можуть проводити тренінги, зібрання, навчання.

Результат пошуку зображень за запитом "Барбара Калюжна"

Згадайте новину: «Є люди з юридичним дипломом, а є юристи. Останніх стає дедалі менше»

Яка мета цих платформ?

Усе це відбувається насамперед для правопросвітництва, підвищення правових спроможностей територіальних громад, збирання найкращих юридичних практик та, в підсумку, видання продукту у сфері права: методичні рекомендації, збірки найкращих практик, регенерування правових ідей та зібрання ініціатив для поширення правових практик.

Хто ваші основні «клієнти»?

До нас можуть звертатися всі структури, які працюють у сфері права або дотичні до нього: суди, прокуратура, Національна поліція, громадські організації. Загалом це підтримка всіх тих, хто працює у сфері правосуддя.

Як відбувається комунікація і яка роль у цьому платформи?

Наприклад, збираються на базі платформи адвокати, які розказують про свої успішні практики чи напрацювання. Це – накопичення цих практик і видання продукту: методичні рекомендації, публікація в мережі, щоб кожна людина змогла для себе знайти відповіді на ті юридичні питання, які її цікавлять.

Також це професійна комунікація, зібрання найкращих розумів у сфері права. Як я вже згадувала, наша найбільша мета – це правопросвітництво, щоб збільшувати обізнаність наших громадян у сфері права. Крім того, все сприяє поліпшенню надання правової допомоги.

Згадайте новину: Професія "юрист": плюси і мінуси, опис функцій і обов`язків

Що маєте на увазі під «правопросвітництвом»?

Наприклад, є ідея в громадської організації, яка працює у сфері надання правової допомоги внутрішньо переміщеним особам або бійцям АТО. В них є якісь проблемні питання, вони нам телефонують, а ми організовуємо зустріч цієї ГО з іншими організаціями, які дотичні до цієї сфери. Збиратимуться органи місцевого самоврядування, адвокати-практики та інші й обговорюватимуть шляхи розв’язання цих проблем, напрацьовуватимуть ініціативи, які допоможуть у вирішенні. Саме комунікація між різними сферами – одна з основних ролей нашої платформи.

З ким співпрацюватиме платформа?

До нас можуть звертатися, до прикладу, громадські організації, які працюють над розв’язанням проблеми насильства в сім’ї, де буває багато нюансів в юридичній сфері, чи ГО, які вирішують питання дітей-сиріт. Узагалі це широке коло партнерів. Наша мета – допомогти їм у напрацюванні найкращих юридичних практик та шляхів вирішення проблем.

Які ще варто очікувати заходи від платформи?

Крім того, ми працюватимемо над підвищенням кваліфікації адвокатів. Це не буде обов’язкове проходження курсів підвищення кваліфікації, як у вчителів. Вони можуть самостійно звертатися до нас. Наприклад, в адвокатів виникли питання юридичної сфери, на які вони хочуть почути відповіді від суддів-практиків. Останні проводять для них тренінги, семінари. В нас діятиме розгалужена система сертифікованих тренерів, які можуть провести навчання для тих самих адвокатів чи навіть для громадян, які створюють ОСББ.

Де буде ваш центр?

Ми працюватимемо в приміщенні на вул. Костомарова, 1-3. Там нині проводять ремонт, підготовку до відкриття. Наш центр буде відкритий для всіх. Кожен охочий зможе прийти й запропонувати свою ідею для тренінгу. Наше завдання –організувати все для її опрацювання та вивчення.

Читайте статтю: ОСНОВНІ ПРАВИЛА КЛІЄНТСЬКОГО СЕРВІСУ В ЮРИДИЧНІЙ КОМПАНІЇ

У чому різниця між вашою платформою і Центрами безоплатної правової допомоги?

Ми відрізняємося від Центрів безоплатної правової допомоги тим, що наша основна мета – інформування та комунікація, тоді як центри надають практичну правову допомогу. Але наші напрацювання та практики зможуть допомогти в роботі центрів. Наше завдання – дати такий продукт, який допоможе в практиці адвокатам, суддям.

Результат пошуку зображень за запитом "Барбара Калюжна"

Як громадські організації сприяли появі платформи?

Платформа ще не відкрилась офіційно, але ми вже працюємо над поширенням інформації про неї. Відбуваються зустрічі з громадськими організаціями, Центрами безоплатної вторинної правової допомоги тощо, щоб сформувати перелік їхніх проблем.

Громадські організації дуже позитивно сприйняли появу нашої платформи. До нас уже звернулися з ГО «Крим SOS» та ГО «Жіночі перспективи». Маємо дуже багато планів щодо проведення на базі нашої платформи різних тренінгів, тому що вони генерують проблеми у своїх напрямах.

Маєте вже певні домовленості з ними щодо організації тренінгів?

Так, наприклад, ГО «Крим SOS» вирішує проблеми переселенців, тому має багато напрацювань, зокрема в юридичній сфері, які мають допомогти людям. Нині ми розробляємо план заходів на 2017 рік, в якому вже передбачено круглі столи та семінари з питань прав людини, насильства, торгівлі людьми.

Працюємо також у сфері юридичних питань об’єднаних територіальних громад.

Читайте статтю: Монополія на адвокатуру: інструкція з використання

Як відбуватиметься комунікація платформи з регіонами?

За потреби наша комунікація відбуватиметься в онлайн-режимі. Платформу буде обладнано за останнім словом техніки, що дозволить нам вести дистанційне навчання. Крім того, ми плануємо випускати відеоматеріали семінарів та тренінгів, які відбуватимуться на платформі, щоб поширювати їх серед громади, у професійному середовищі.

Наразі платформа ще не розпочала свою роботу. Коли людям варто очікувати офіційного запуску?

Не раніше, як на початку липня. Наразі ми проводимо закупівлю обладнання. Робимо все, щоб відкрити та дати гарний старт першим семінарам. Думаю, що вже в липні розпочнеться повноцінна робота. Запрошуємо всіх людей, організації та професійну спільноту, які потребують підтримки у сфері права. Головне, що все це відбуватиметься безкоштовно.

Автор: Назар Притула

Джерело: Leopolis

  • 2099

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 2099

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні аналітичні статті

    Дивитись усі статті
    Дивитись усі статті
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст