Головна Блог ... Новини Азовська дилема Києва

Азовська дилема Києва

Відключити рекламу
Азовська дилема Києва  - tn1_azovska_dilema_kieva_5bbc9b879cd99.jpg

Депутати Європарламенту розглянуть ситуацію в Азовському морі 23 жовтня, повідомляє glavcom.ua

Конфлікт між Україною та Російською Федерацією в Азовському морі загострився навесні, як тільки росіяни відкрили міст через Керченську протоку. Ця незаконно побудована магістраль тепер не лише з’єднує окупований Крим з Таманським півостровом РФ, вона перешкоджає свободі судноплавства. Росія зі своїм скандальним мостом обмежила висоту кораблів, які можуть перетнути Керченську протоку, до 33 метрів, а довжину – до 160 м. Згодом російські прикордонники без поважних причин почали зупиняти кораблі, які направлялись в українські порти на Азовському морі, проводити огляди. Ці процедури займали багато часу, а тому відвантаження вантажів з портів Маріуполя і Бердянська, як і доставка товарів у ці порти, стали незручними та витратними. На кінець серпня нараховувалось більш ніж 150 затриманих іноземних суден, які прямували в українські порти на Азові. Такі дані оприлюднила Державна прикордонна служба. Всі ці події відбивають зацікавленість міжнародного бізнесу до роботи через порти Бердянська та Маріуполя. Падіння товарообігу погіршує економічне становище великого українського регіону. Експерти вже кілька місяців б’ють на сполох: у Маріуполі та Бердянську провокується соціальна нестабільність та сепаратистські настрої. Президент Петро Порошенко визнав: мета РФ – створити напружену ситуацію в регіоні. Глава держави не виключає, що країна-агресор готується провести військову операцію, атакувавши Маріуполь. Тому Україна планує до кінця року створити військово-морську базу в Азовському морі, яка матиме, за запевненнями урядовців, «умови для відсічі» агресивних дій РФ у цьому регіоні. Депутати Європарламенту розглянуть ситуацію в Азовському морі 23 жовтня. Про це повідомив журналіст Рікард Йозвяк. «На пленарному засіданні Європарламенту 23 жовтня планується обговорення ситуації в Азовському морі. На цьому етапі не зрозуміло, чи буде тоді ж голосування за резолюцію», – написав він. Суттєва деталь: Росія провокує загострення на Азові та економічну блокаду українських портів, водночас між Україною та РФ досі діє договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки. Цей документ датований 2003 роком.

Згадайте новину: Порушення Росією міжнародного права в Азовському морі мають бути припинені – Глава держави в ООН

Як і чому підписували договір

Розподіл впливу держав на морях регулює Конвенція ООН з морського права, ухвалена 1982 року. Але щодо ситуації на Азові Росія та Україна використовують також підписаний 24 грудня 2003 року договір про співробітництво у використанні Азовського моря і Керченської протоки. Цей документ було укладено ще за президентства Леоніда Кучми, якраз після конфлікту навколо будівництва дамби від Таманського півострова до острова Тузла. Росіяни хотіли з’єднати український острів з материком зі свого боку і оголосити своєю територією. Дві країни були на межі війни. Після того, як будівельники досягли українського прикордонного понтона, почались перемовини про узгодження використання Азово-Керченської акваторії. Україна тоді погодилась на умови Росії визначити води Азовського моря як «історичні внутрішні води» обох держав, цим фактично заборонивши іноземним військовим кораблям перебувати в Азовському морі і Керченській протоці. 1 з 3

  • 1448

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1448

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст