Головна Блог ... Новини Археологи знайшли поховальну урну римської епохи, яка містить найстаріше у світі вино Археологи знайшли поховальну урну римської епохи, ...

Археологи знайшли поховальну урну римської епохи, яка містить найстаріше у світі вино

  • 0

  • 0

  • 14

Відключити рекламу

Археологи виявили в Іспанії найдавніше відоме у світі рідке вино у незвичному місці. За даними нового дослідження, воно було змішане з попелом всередині поховальної урни римської епохи, пише Live Science.

За словами вчених, вино має вигляд "червонуватої рідини". Його було знайдено у гробниці, якій приблизно 2 000 років у містечку в Севільї під час будівництва будинку. 

Зазначається, що використання вина у поховальних ритуалах римської епохи є задокументованим, проте виявлення зразка вина такого давнього віку в рідкому стані було "досить винятковим та несподіваним", написали вчені у своїй статті Journal of Archaeological Science: Reports. 

"Це затонула гробниця, яка була викопана зі скелі, що дозволило їй простояти 2 000 років", - розповів The Guardian Хосе Рафаель Руїс Арребола, хімік-органік з Університету Кордови і старший автор дослідження. 

Відомо, що виноград містить особливі рослинні сполуки, відомі як поліфеноли. Коли вчені знайшли їх у зразку рідини, то зрозуміли, що це було дійсно вином. 

Знахідки археологів у затонулій гробниці / фото University of Córdoba

Вчені припустили, що вино було схоже на сучасні вина фіно, які виготовляються в регіонах на півдні Іспанії. Також дослідники порівняли вміст поліфенолів у стародавньому вині з сучасними винами, щоб визначити, що вино, швидше за все, було з Донья-Менсії, міста на півдні Кордови.

Попри те, що рідина була червонуватого кольору, в ній не було серинової кислоти, тобто сполуки, яка утворюється в червоному вині при розкладанні, що підтвердило, що первісне вино насправді було білим. 

За словами Арребола, попри те, що стародавнє вино зазвичай розкладається, воно не є "анітрохи токсичним", згідно з мікробіологічними аналізами. Однак вчені все ж не ризикнули пробувати його на смак. 

"Нам пощастило знайти його і проаналізувати - це те, що можна побачити лише раз у житті", - підкреслив Арребола в інтерв'ю CNN.

Археологічні знахідки - останні новини

Раніше дослідники з'ясували, що давньоєгипетські писарі мали жахливу поставу через свою професію. Для цього дослідження археологи розібрали скелети 69 дорослих чоловіків, 30 з яких були переписувачами та були поховані між 2700 та 2180 роками до нашої ери у пірамідальному поховальному комплексі в Єгипті. 

Також ізраїльські археологи знайшли вражаючі скарби, яким понад тисячу років. 

"Серед різних знахідок в будівлі були вражаючі кам'яні та мармурові артефакти; грецькі, івритські та латинські написи, а також один напис з ім'ям єврейського чоловіка зі священицької сім'ї, який все ще вивчається. Ці написи, а також повна відсутність свинячих кісток серед кістяків, знайдених на цій ділянці, свідчать про зв'язок цієї будівлі з єврейською громадою", - зазначили в Ізраїльському управлінні старожитностей.


ДЖЕРЕЛО : UNIAN
  • 14

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 14

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст