1
0
2445
Сьогодні, я хотів би розкрити дуже важливу для суспільства тему, яка повинна стосуватися кожного – Антикорупційний Суд.
Антикорупційний Суд – це перш за все орган, який буде здійснювати правосуддя у встановленому Законом порядку відповідно до класифікації злочинів передбачених у Кримінальному Кодексі України.
У свій час такі суди були створені у Болгарії, Сербії та Словаччині, які потім стали помилкою для багатьох політиків.
Боротися з мафією хабарників в нашій країні дуже складно, адже відсутність засобів боротьби та належного примусу в Україні на мій погляд немає.
За задумом експертів, Антикорупційні суди розглядатимуть виключно справи, що відносяться до підслідності Національного Антикорупційного Бюро України (НАБУ). Такі незалежні антикорупційні суди створюються на принципово нових засадах, працюватимуть автономно від всієї судової гілки та діятимуть незалежно.
За їх задумом будуть діяти дві інстанції – Вищий Антикорупційний Суд України та окрема судова палата при Верховному Суді України, яка буде апеляційною інстанцією.
Боротися з корупцією можна і потрібно. Але ми повинні усвідомлювати, чи дійсно є ті незалежні особи, які мають здатність працювати у такому суді? Чи здатна сама влада безпосередньо боротися з корупцією?
На мій погляд, у нас недостатньо правосвідомості, щоб здійснювати правосуддя у відповідному суді. Оскільки повинна бути присутня не тількі відповідальність, але й гарантія того, що суддя який здійснює таку роботу не буде вчиняти злочинів. І тому є певний ризик того, що це рано чи пізно станеться.
Тепер стосовно законодавства.
Пропонується деякими громадськими активістами проект Закону України «Про Антикорупційний суд», який на їх погляд відділить звичайні Українські суди.
Цього робити не можна в жодному випадку, оскільки створення окремого судового закону значно розбалансує судове законодавство, що призведе до дуже поганих наслідків. Я, як Конституціоналіст та людина, яка займається вивченням проблем правосуддя заявляю, що такий підхід до створення нового антикорупційного суду є недоречним. У нас є дві системи судоустрою – суди загальної юрисдикції та Конституційний Суд України, як суд Конституційної юрисдикції, який відповідає за відповідність діючого законодавства та скасування норм, які не відповідають Конституції та Законам. І поставити його як окремий – це означатиме, що потрібно міняти концепцію.
Як можна підійти до створення антикорупційного суду?
1. Очистити всі суди в Україні від корумпованих суддів.
2. Провести прозорий конкурс із залученням до складу відбіркової комісії іноземних спеціалістів з права.
3. Не допустити до конкурсу тих суддів, які були «засвічені» в публікаціях журналістів.
4. Виборність суддів.
Науковці стверджують, що слід провести вибори до судів району міста, області, щоб кожен громадянин дивився на кандидата, на його якості і міг вибрати того кандидата, який на його погляд буде більш справедливим. Точно така ж концепція повинна бути застосована до виборів у Антикорупційний Суд.
Автор статті: юрист Андрій Ірклієнко.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
181
Коментарі:
0
Переглядів:
451
Коментарі:
0
Переглядів:
1023
Коментарі:
0
Переглядів:
436
Коментарі:
2
Переглядів:
412
Коментарі:
0
Переглядів:
474
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.