1
0
4242
АЛЬТЕРНАТИВНА (НЕВІЙСЬКОВА) СЛУЖБА, ТА ХТО МАЄ ПРАВО НА ЇЇ ПРОХОДЖЕННЯ
Відповідно до ст. 2 Закону України «Про альтернативну (невійськову) службу» право на альтернативну службу мають громадяни України, якщо виконання військового обов'язку, а саме користування зброєю, суперечить їхнім релігійним переконанням.
У яких громадян є право на проходження альтернативної (невійськової) служби?
У випадку порушення громадянином установленого законодавством строку подання заяви на альтернативну службу( за два місяці до призову), призовник повинен у даній заяві зазначити причини такого пропуску. (п. 5 Положення про порядок проходження альтернативної (невійськової) служби, затвердженого Постановою Кабміну від 10.11.1999 року №2066).
Прийняття рішення про проходження альтернативної служби
Рішення про задоволення або відмову заявнику на проходження невійськової служби, приймається місцевою державною адміністрацією та надається заявникові протягом п`яти календарних днів, а також надсилається до відповідного комісаріату, у якому громадянин перебуває на обліку.
Відмовою у направленні на альтернативну службу може бути одна з таких підстав, а саме: відсутність істинності релігійних переконань; неявка громадянина без поважних причин до структурного підрозділу місцевої держадміністрації; пропущення строку подання заяви на проходження альтернативної служби ( за два місяці до призову).
Строк проходження альтернативної служби
Відповідно до ст. 6 ЗУ «Про альтернативну (невійськову) службу» строк альтернативної служби у півтора рази перевищує строк військової служби. У ст.. 23 ЗУ « Про військовий обов’язок та військову службу» встановленні загальні строки проходження альтернативної служби. Наразі. Загальний строк проходження альтернативної служби становить 27 місяців, а для осіб, які мають ступінь вищої освіти не нижче спеціаліста, магістра – 18 місяців.
Місця, в яких проходить альтернативна (невійськова) служба
Усі громадяни України право яких закріплене в Законі на проходження альтернативної служби проходять її на підприємствах, установах, що перебувають у державній, комунальній власності, діяльність яких пов’язана із соціальним захистом населення, охороною здоров`я, захистом довкілля, будівництвом, житлово-комунальним та сільським господарством, а також у патронатній службі в організаціях Товариства Червоного Хреста України [2,ст.5].
Призовники проходять альтернативну службу переважно в межах населеного пункту за місцем проживання або у місцевості, звідки є змога та можливість щоденно повертатись до місця проживання.
Важливо зазначити, що відмова призовнику від проходження альтернативної служби структурним органом держадміністрації є неконституційною, у разі відсутності в межах населеного пункту установ де можна проходити альтернативну службу.
У випадку відсутності місць для проходження альтернативної служби у населеному пункті призовника, відповідний структурний підрозділ місцевої держадміністрації повинен направити в інший населений пункт. А власник підприємства, установи чи організації зобов’язаний надати громадянину з дня початку служби місце в гуртожитку або інше порядне житло відповідно до законодавства. Місце проходження альтернативної служби визначається структурним підрозділом місцевої держадміністрації[2,ст.13].
Строк альтернативної служби починається з дня початку роботи на підприємстві, установі, організації, визначеного наказом про прийняття на роботу.
Використані джерела
Автор консультації: Удодік Юрій Вячеславович
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
477
Коментарі:
0
Переглядів:
349
Коментарі:
0
Переглядів:
371
Коментарі:
0
Переглядів:
462
Коментарі:
0
Переглядів:
797
Коментарі:
1
Переглядів:
662
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.