Головна Блог ... Новини Адмінпроцес: Як швидко мають бути повернені матеріали справи після її апеляційного перегляду? Адмінпроцес: Як швидко мають бути повернені матері...

Адмінпроцес: Як швидко мають бути повернені матеріали справи після її апеляційного перегляду?

  • Автор: 

    Автор не вказаний

  • 2

  • 0

  • 1879

Відключити рекламу
Адмінпроцес: Як швидко мають бути повернені матеріали справи після її апеляційного перегляду? - tn1_adminprotses_yak_shvidko_mayut_buti_poverneni_materiali_spravi_pislya_ii_apelyatsiynogo_pereglyadu_5cd5ccb142180.jpg

Зміни, внесені до Кодексу адміністративного судочинства, суттєво вплинули не лише на громадян, які звертаються до судів, а й на працівників цих установ. Зокрема, у частині процедури повернення адміністративних справ після їх апеляційного перегляду.

Як повідомили у відділі забезпечення судового процесу Сьомого апеляційного адміністративного суду, повернення адмінсправ до суду першої інстанції після їх апеляційного перегляду регламентується ст.326 КАС. У ній зазначено, що після закінчення апеляційного провадження матеріали справи, крім тих, що зберігаються виключно в електронній формі, повертаються до суду першої інстанції, який її розглядав, у п’ятиденний строк з дня вручення постанови (ухвали) учасникам справи.

Перше, на що повинен звернути увагу секретар судового засідання, повертаючи адміністративну справу до суду першої інстанції, — це «п’ятиденний строк».

Адже досить часто виникають ситуації, коли

учасник процесу, не дочитавши вимог ст.326 КАС, наполягає на тому, що протягом 5 днів після розгляду справа має бути повернута до суду першої інстанції. На жаль, ця думка хибна. Як би суду апеляційної інстанції не хотілося пришвидшити процес повернення справи, зробити це раніше, ніж учасник отримає постанову (ухвалу), він не може.

Тепер з’ясуємо, коли постанову (ухвалу) суду можна вважати врученою.

Відповідно до ч.6 ст.251 КАС днем вручення судового рішення є день, коли:

• воно вручене під розписку;

• суд отримав повідомлення про доставлення копії на офіційну електронну адресу особи;

• у поштовому повідомленні проставлено відмітки про його вручення;

• у поштовому повідомленні проставлено відмітки про відмову отримати копію чи про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування, що зареєстровані у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила іншої адреси.

Таким чином, підставою для повернення справи до суду першої інстанції для секретаря судового засідання буде отримання підтвердження про вручення постанови (ухвали) учасникам справи.

Підсумовуючи, виокремимо два ключові аспекти, які мають бути дотримані при виконанні вимог ст.326 КАС. Перший — наявність підтвердження про вручення постанови (ухвали) учасникам справи, другий — повернення справи в п’ятиденний термін.

Джерело: Вінницький апеляційний адміністративний суд

Згадайте новину: Адмінпроцес: Докази сплати судового збору та інформація, яку має містити квитанція про сплату судового збору

  • 1879

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 1879

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст