3
0
3147
Кольори хакі, олива, койот, камуфляж піксель, мультикам, «британка» тощо вже більше року як звичні для нашого ока, й чим ближче до лінії фронту, тим спокійніше реагує оточення. Шана – військовим, а форма – те, що виділяє з-поміж інших. У той же час «зеленку», піксель, мультикам чи військову форму будь-якого іншого зразка носять й волонтери, й представники влади, й просте цивільне населення.
Так, бажання бути причетним до спільноти ЗСУ в найкращому сенсі, відчути єдність і спільність не таке вже й погане, але має й свою «побічку». Носіння військової форми цивільними особами у воєнний час ускладнює виявлення диверсійно-розвідувальних груп ворога, негативно впливає на сприйняття суспільством особи у військовій формі через невідповідність поведінки цивільного у військовому одязі, що шкодить іміджу військової справи тощо
Улітку 2019 року КУпАП доповнено статтею 186-8 «Незаконне носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців», яка встановлює відповідальність за носіння військової форми одягу із знаками розрізнення військовослужбовців Збройних Сил України або інших військових формувань, утворених відповідно до законів України, особами, які не мають на це права.
Згадайте новину: Бійці потребують захисту від самодурів – командирів та їх безглуздих наказів
Такі дії тягнуть за собою:
▫️ або попередження + конфіскація форми із знаками розрізнення;
▪️ або штраф 2550–3400 грн + конфіскація форми із знаками розрізнення.
Якщо ті ж самі дії вчинені особою повторно протягом року, то:
▫️ або штраф 3400–6800 грн + конфіскація форми із знаками розрізнення;
▪️ або громадські роботи 30–40 годин + конфіскація форми із знаками розрізнення.
Найголовніше з диспозиції цієї норми:
1️ суб’єкт НЕ МАЄ ПРАВА носити військову форму, але робить це;
2️ військова форма має бути ЗІ ЗНАКАМИ РОЗРІЗНЕННЯ.
Хто має право на носіння військової форми?
Військовослужбовці, військовозобов’язані під час проходження зборів, резервісти, курсанти та ліцеїсти, а також громадяни, які звільнені з військової служби в запас або у відставку з наданням права носіння військової форми одягу. Відповідний статус чи право підтверджуються документами, наприклад, військовим квитком, посвідченням офіцера тощо.
Що таке знаки розрізнення?
Відповідно до частини 4 статті 7 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» знаки розрізнення військовослужбовців – знаки на форменому одязі, призначені для позначення військових звань, посад, приналежності до держави, військового формування, виду Збройних Сил України, роду військ, служб, військових частин (підрозділів), серед яких:
▫️ погони, нарукавні та нагрудні знаки, знаки на спину;
▪️ знаки на головних уборах, зокрема кокарди, емблеми, орнаменти;
▫️ гаптування;
▪️ канти і лампаси;
▫️ ґудзики з символікою.
АБИ ПРИТЯГНУТИ ОСОБУ ДО ВІДПОВІДАЛЬНОСТІ ЗА ЦІЄЮ СТАТТЕЮ, ПОТРІБНО, ЩОБ БУЛИ НАЯВНІ ЦІ ОБИДВІ ВИМОГИ. Тож, якщо ви носите штани піксель та футболку з шевроном «ЗСУ Hub» – нічого не буде, а ось якщо ви «по формі», та ще з шевроном якоїсь бригади, погонами тощо, й не маєте на це права, – можете потрапити на гачок Нацполіції.
Рішення про притягнення до адміністративної відповідальності виносить суд.
До речі, у ЄДРСР є відповідна судова практика. Але й у таких справах можна отримати перемогу. Ми ж радимо залишити носіння форми тим, хто її має носити. Сподіваємося, що відповідні положення чинного законодавства підкоректують (законопроекти вже є) й носіння форми для цивільних буде заборонено, як, наприклад, у Польщі.
Переглядів
Коментарі
Переглядів
Коментарі
Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях
Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс
Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію
Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом
Переглядів:
160
Коментарі:
0
Переглядів:
113
Коментарі:
0
Переглядів:
133
Коментарі:
0
Переглядів:
118
Коментарі:
0
Переглядів:
524
Коментарі:
0
Переглядів:
551
Коментарі:
0
Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.
Повний текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Всі права захищені.