Головна Блог ... Новини 1% найбагатших людей у світі заможніші, ніж 95% людства — звіт Oxfam 1% найбагатших людей у світі заможніші, ніж 95% лю...

1% найбагатших людей у світі заможніші, ніж 95% людства — звіт Oxfam

Відключити рекламу
1% найбагатших людей у світі заможніші, ніж 95% людства — звіт Oxfam - 49d9e79cb4d8a04e5de4c215592730f6.jpeg

Эффект Матфея (англ. Matthew effect) — феномен неравномерного распределения преимуществ, в котором сторона, уже ими обладающая, продолжает их накапливать и приумножать, в то время как другая, изначально ограниченная, оказывается обделена ещё сильнее и, следовательно, имеет меньшие шансы на дальнейший успех. Сам термин был впервые предложен американским социологом Робертом Мертоном, который дал явлению такое название по цитате из Притчи о талантах в Евангелии от Матфея:

29 …ибо всякому имеющему дастся и приумножится, а у неимеющего отнимется и то, что имеет

— Мф. 25:29

У 2024 році 1% найбагатших людей мають більше статків, ніж 95% найбіднішого населення світу разом узяті. А на 3000 заможних сімей припадає 13% світового валового внутрішнього продукту (ВВП).
Про це йдеться в новому звіті від 23 вересня від Всесвітнього руху боротьби з нерівністю Oxfam.
Це визначали напередодні щорічних загальних дебатів ООН за допомогою аналізу даних UBS (швейцарського глобального фінансового холдингу).
Oxfam також звертає увагу, що країни Глобального Півдня, попри те, що там живе 79% населення світу, володіють лише 31% світового багатства.
За даними організації, у всьому світі живуть понад 8 млрд людей, але лише на 3 тисячі сімей припадає 13% ВВП — тобто вони володіють приблизно 14 трильйонами доларів. У 1987 році така ж кількість найбагатших володіла 3% ВВП — тобто за 37 років розрив зріс на 10%.
Найбагатший 1% людей володіє 43% всіх світових фінансових активів.
Станом на 2023 рік близько 46% населення світу — це понад три мільярди людей — житимуть за межею бідності, що становить 6,85 долара США на день.
Наростання концентрації розвивається паралельно з концентрацією корпоративної влади. Дедалі менша кількість фірм домінує на ключових ринках світу, включно з такими галузями як фармацевтика, сільське господарство та технології.
«Останніми роками надбагаті та потужні корпорації використовували свій величезний вплив, щоб підірвати зусилля, спрямовані на розв’язання основних глобальних проблем, таких як боротьба з ухиленням від сплати податків, забезпечення доступності вакцин проти коронавірусу та ліквідацію боргової відповідальності», — прокоментував виконавчий директор Oxfam Амітабх Бехар.
Нагадаємо, зростання фондових ринків минулого року підвищило статки найбагатших людей світу, що збільшило кількість доларових мільйонерів у світі.
Велика Британія, ймовірно, втратить майже кожного шостого доларового мільйонера до 2028 року, водночас їхня кількість зросте в інших країнах, зокрема США.

  • 369

    Переглядів

  • 0

    Коментарі

  • 369

    Переглядів

  • 0

    Коментарі


  • Подякувати Відключити рекламу

    Залиште Ваш коментар:

    Додати

    КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

    • Безкоштовна консультація

      Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

    • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

      Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

    • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

      Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

    • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

      Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

    Популярні новини

    Дивитись усі новини
    Дивитись усі новини
    logo

    Юридичні застереження

    Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

    Повний текст