Головна Блог ... Новини 11 років вʼязниці "поліцейським" із Кагарлика (Микола Кузів та Сергій Сулима): катування і ґвалтування було звичною практикою 11 років вʼязниці "поліцейським" із Кагарлика (Мик...

11 років вʼязниці "поліцейським" із Кагарлика (Микола Кузів та Сергій Сулима): катування і ґвалтування було звичною практикою

Відключити рекламу
11 років вʼязниці \

Обухівський районний суд Київської області виніс вирок двом співробітникам поліції, які катували і ґвалтувували людей з метою підвищення показників розкриття злочинів.

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на вирок від 24 травня.

За матеріалами справи, начальник сектору кримінальної поліції Кагарлицького ВП Обухівського відділу поліції Микола Кузів і його підлеглі, зокрема оперуповноважений цього ж відділу Сергій Сулима, вирішили підшукувати соціально незахищених і раніше судимих осіб, щоб побоями і мученням змушувати їх визнавати вину в скоєнні злочинів.

У вироку йдеться про чотири епізоди за період із 9 січня по 23 травня 2020-го і пʼятьох потерпілих.

В першому випадку група поліцейських ввечері приїхала до гуртожитка. Там тимчасово відпочивали двоє чоловіків, які користувалися кімнатою з дозволу свого товариша, який перебував у вʼязниці. Оскільки двері не відчинили, то поліцейські залізли через вікно і стали бити людей, застосовувати сльозогіннй газ і кайданки.

Сулима і Кузів не пояснювали своєї поведінки і лякали затриманих тим, що «опустять» їх і розповсюдять відео по інтернету. Особливою активністю відрізнявся Кузів, який керував ситуацією та роздавав накази іншим. Саме Кузів зірвав штани і труси з потерпілого, знайшов у кімнаті кухонний друшляк з металевою ручкою та почав засовувати руківʼя в анальний отвір потерпілого, спричиняючи йому сильний фізичний біль та моральні страждання. Інші поліцейські насміхалия з цього, а Кузів вимагав, щоби Сулима знімав подію на мобільний телефон. Пізніше затриманих вивезли на безлюдну галявину і обливали там водою.

Повернувшись до відділку, поліцейські били чоловіків і катували струмом, вимагаючи визнати вину в крадіжках на території району.

Пізніше при обшуку в Кагарлицькому відділі поліції вилучили електричний пристрій з дротами. Це військовий телефонний апаратом, який використовувався у підрозділах армії Радянського Союзу і здатний подавати змінну напругу до 100 Вольт. Очевидно, саме цим пристроєм поліцейські катували затриманих.

Після допиту Сулима прикував потерпілих на ніч наручниками до батареї біля свого кабінету. Близько 5 ранку один із затриманих побачив у відділку свого знайомого і той дав йому мобілку, щоб подзвонити матері. Вранці родичі цього чоловіка прийшли в поліцію і вимагали сказати, де він, хотіли зустрітися з начальником.

Після звільнення потерпілий звернувся до медиків і ті зафіксували побої, але про біль в районі анального отвору він посоромився сказати. Чоловік подав заяву про злочин, проте коли прийшов на виклик до слідчого, то останній вийшов із кабінету, залишивши його наодинці із Кузівим. Останній погрожував йому розправою та іншими тяжкими наслідками, на кшталт зламаного життя, якщо той не відмовиться від заяви. Злякавшись, потерпілий відмовився від звинувачень, вказавши, що його побили інші невідомі йому особи. Почувши в травні 2020 року про епізод із Нелею Погребицькою, яку згвалтували ці ж поліцейські, потерпілий подав заяву повторно.

Товариш цього чоловіка, якого також били і утримували в відділку поліції, відмовився від показань, які давав на стадії слідства. У суді він заперечив, що до нього застосовували насильство. Ще на слідчому експерименті цей чоловік говорив про «безнадійність» зусиль для захисту своїх прав, відсутність в нього підтримки, що, окрім хворої матері, він нікого не має. Зʼясувалося, що потерпілий під час розгляду справи судом притягувався до кримінальної відповідальності і утримувався в одному ізоляторі з обвинуваченими і на засідання їх конвоювали разом. Суд дійшов висновку, що уразливий стан потерпілого зробив його схильним до викривлення показань через позитивне заохочування або негативний вплив сторонніх осіб.

У відділку поліції, окрім Сулими і Кузіва, були інші поліцейські, більшість із яких нічого не чули і не памʼятали. Чергова на етапі слідства розповіла про побиття потерпілих і тримання їх уночі прикутими до батареї. Але в суді змінила показання, кажучи, що раніше говорила так через психологічний примус слідчих Державного бюро розслідувань, які погрожували їй притягненням до кримінальної відповідальності як співучасниці. Крім того, зʼясувалося, що ця жінка є кумою обвинуваченого Сулими.

У травні того ж року Кагарлицький відділок поліції розслідував крадіжку автомагнітоли. 18 травня 2020-го з метою швидкого розкриття злочину поліцейські побили місцевого жителя, який побоявся заявляти про злочин.

Через тиждень 23 травня Кузів і Сулима відпрацьовували крадіжку грошей і алкоголю з магазину в селі Стави. Вранці вони приїхали до мешканця сусіднього села і без пояснень закували його в кайданки та повезли у відділок.

Затриманого неодноразово душили, надіваючи на голову протигаз і закриваючи трубку, по якій надходило повітря, і в цей же час били руками та ногами по голові. Також Кузів стріляв над головою потерпілого. Чоловіка переконували зізнатися, що він і його знайомі причетні до крадіжки. Після допиту близько опівночі чоловіка прикували до батареї в коридорі і відпустили тільки після обіду наступного дня.

На смітнику Кагарлицького відділу поліції пізніше знайшли ганчірку і експертиза підтвердила на ній кров потерпілого. Чоловік розповів, що «під час перебування в протигазі йому завдавалися удари Кузівим та Сулимою в область голови, від яких носом пішла кров, кров з носа він витирав ганчіркою, яку викинув до смітника».

Потерпілий розповідав, що 23-го ввечері також зустрічав у відділку поліції знайому Нелю Погребицьку, яка була заплакана і пригнічена. Кузів і Сулима завели її в кабінет, в якому дуже гучно, лунала музика, тому інших звуків чутно не було.

У Погребицької також вимагали зізнання і показання щодо крадіжки. А коли вона відмовилась, Кузів почав душити її протигазом. Йому в цьому допомагав інший поліцейський, який у цей час утримував руки жінки за спиною. Кузів стягував затриманій живіт ременем, а також приставляв пістолет до різних частини тіла і голови, погрожуючи стріляти в разі не отримання зізнання.

Близько опівночі Кузів прикував потерпілу до батареї в коридорі. Там її побачив Сулима, який завів її з собою в кабінет і неоднаразово зґвалтував у присутності Кузіва, який на його прохання зачинив двері на защіпку.

Погребицька подала заяву про злочин наступного дня і протягом всього судового розгляду займала послідовну позицію і не висловлювала намірів відмовитися від обвинувачення.

Із показань потерпілої, у Кагарлицькій лікарні гінеколог в телефонній бесіді із фельдшером відмовилася її оглядати, щоб не звʼязуватися із поліцейськими. Тому дівчину на швидкій допомозі відвезли до міста Українка, де їй теж відмовили в огляді. В Обухові лікар-гінеколог після почутого оглянула її поверхнево на кушетці.

Експертизи показали, що на трусах, кофті і джинсах, які були на потерпілій в момент зґвалтування, є поодинокі клітини із ядрами та сперма, які належать Сулимі.

Обвинувачені колишні працівники поліції від надання показань під час судового розгляду відмовилися.

Суд визнав їх винними за всіма епізодами. Розгляд справи відбувався у закритому судовому засіданні.

Дії Сулими і Кузіва кваліфікували за ч. 2 ст. 28 ч. 1 ст. 146-1 КК як насильницьке зникнення, а саме затримання, вчинене працівником держави, з подальшою відмовою визнати факт такого затримання і за ч. 2 ст. 127 КК як катування – умисне заподіяння сильного фізичного болю, фізичного та морального страждання шляхом нанесення побоїв, мучення з метою примусити потерпілих вчинити дії, що суперечать їх волі, у тому числі отримати від них визанння.

Сулима визнаний винним у згвалтуванні (ч. 1 ст. 152 КК), а Кузів – у пособництві у згвалтуванні )ч. 5 ст. 27 ч. 3 ст. 152 КК).

Призначаючи покарання, суд враховув тяжкість і кількість злочинів, проактивний характер дій обвинувачених, репутаційну шкоду, завдану органам поліції.

Обставин, що помʼякшують покарання, не встановлено. Обтяжує покарання скоєння злочинів за попередньою змовою групою осіб і повторно.

Сулима і Кузів засуджені до 11 років позбавлення волі. Вони ще можуть оскаржувати вирок.

Суд задовольнив позов потерпілої Погребицької до держави в особі Національної поліції. З держбюджету їй стягується 1,29 млн грн моральної шкоди.

Провадження щодо трьох інших колишніх поліцейських із Кагарлика, звинувачених у подібних злочинах, виділено в окреме провадження.

У травні перед початком дебатів стало відомо, що двоє обвинувачених мобілізовані до Збройних сил України. Ще один із пісудних, мобілізувавався більше року тому, одразу після повномасштабного вторгнення.

 • 2732

  Переглядів

 • 4

  Коментарі

 • 2732

  Переглядів

 • 4

  Коментарі


 • Подякувати Відключити рекламу

  І ось інша парочка вже в ЗСУ то що їх не судитимуть чи це буде пом'якшенням?

  13.06.2023 11:10

  А лікарів, що відмовили в огляді чому не судять?

  13.06.2023 11:10

  11 лет за такое маловато будет, по совокупности сложением сроков постатейно нужно было судить - так что бы 20 лет, и не меньшее было...

  05.06.2023 11:34

  Як такі тварі потрапляють в правоохоронну систему? Полювання на такі "таланти" йде постійно?

  05.06.2023 16:19

  Залиште Ваш коментар:

  Додати

  КОРИСТУЙТЕСЯ НАШИМИ СЕРВІСАМИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ЮРИДИЧНИХ ПОСЛУГ та КОНСУЛЬТАЦІЙ

  • Безкоштовна консультація

   Отримайте швидку відповідь на юридичне питання у нашому месенджері, яка допоможе Вам зорієнтуватися у подальших діях

  • ВІДЕОДЗВІНОК ЮРИСТУ

   Ви бачите свого юриста та консультуєтесь з ним через екран , щоб отримати послугу Вам не потрібно йти до юриста в офіс

  • ОГОЛОСІТЬ ВЛАСНИЙ ТЕНДЕР

   Про надання юридичної послуги та отримайте найвигіднішу пропозицію

  • КАТАЛОГ ЮРИСТІВ

   Пошук виконавця для вирішення Вашої проблеми за фильтрами, показниками та рейтингом

  Популярні новини

  Дивитись усі новини
  Дивитись усі новини
  logo

  Юридичні застереження

  Protocol.ua є власником авторських прав на інформацію, розміщену на веб - сторінках даного ресурсу, якщо не вказано інше. Під інформацією розуміються тексти, коментарі, статті, фотозображення, малюнки, ящик-шота, скани, відео, аудіо, інші матеріали. При використанні матеріалів, розміщених на веб - сторінках «Протокол» наявність гіперпосилання відкритого для індексації пошуковими системами на protocol.ua обов`язкове. Під використанням розуміється копіювання, адаптація, рерайтинг, модифікація тощо.

  Повний текст