4
0
25614
Законодавством передбачена можливість збільшення статутного капіталу за рахунок додаткових вкладів учасників та/або третіх осіб (ст. 18 Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю» (далі – Закон)).
Кожний учасник має переважне право зробити додатковий вклад у межах суми збільшення статутного капіталу пропорційно до його частки у статутному капіталі. Проте, статутом або одностайним рішенням загальних зборів учасників, в яких взяли участь всі учасники товариства, може встановлюватися можливість учасників вносити додаткові вклади без дотримання пропорцій часток учасників у статутному капіталі (ч.7 ст. 18 Закону). Наприклад, якщо частки учасників становлять 40% та 60%, а додатковий вклад вноситься у пропорції 70% та 30%. У такому випадку разом зі збільшенням статутного капіталу можливий перерозподіл часток учасників.
Намір про збільшення статутного капіталу оформлюється рішенням загальних зборів учасників товариства про залучення додаткових вкладів (ч.3 ст. 18 Закону), в якому варто зазначити:
Рішення про наміри збільшити статутний капітал на сьогодні є обов’язковим, та, на відміну від попередньої редакції закону, на сьогодні державна реєстрація здійснюється по факту затвердження змін до статутного капіталу (фактичного внесення вкладів) про що подається окреме рішення для реєстрації.
Загальна сума збільшення статутного капіталу розраховується шляхом визначення грошової оцінки додаткового вкладу. У разі внесення додаткового вкладу у негрошовій формі необхідно провести його грошову оцінку. Якщо додатковий вклад сформовано за рахунок майна, то в протоколі про збільшення статутного капіталу необхідно зазначити перелік майна, інвентарні та заводські номери.
Коефіцієнт відношення розраховується шляхом ділення суми вкладу на розмір частки кожного учасника, що виражений в грошовому еквіваленті.
Запланований розмір статутного капіталу визначається шляхом додавання вартості додаткового вкладу до існуючого розміру статутного капіталу.
Учасники можуть прийняти рішення про перерозподіл часток у статутному капіталі, що зазначається в рішенні загальних зборів учасників. Розмір нових часток учасників у такому разі визначається шляхом ділення запланованого розміру статутного капіталу на бажаний розмір частки учасника.
У рішеннях загальних зборів учасників при затвердженні розмірів часток учасників та визначені їх номінальної вартості додатково слід зазначити, яку частину учасник вносить за рахунок грошового вкладу, а яку за рахунок майна.
Протягом одного місяця з дати спливу строку для внесення додаткових вкладів, загальні збори учасників приймають рішення про:
Для проведення державної реєстрації збільшення статутного капіталу та зміни часток учасників необхідно подати такі документи:
Рішення загальних зборів учасників та нова редакція установчого документа викладається у письмовій формі, прошивається, пронумеровується та підписується засновниками (учасниками), уповноваженими ними особами або головою та секретарем загальних зборів (у разі прийняття такого рішення загальними зборами). Справжність підписів на такому рішенні засвідчується нотаріально.
Згідно законодавчо визначеної процедура – все виглядає просто. Але на практиці виникають додаткові питання. Серед них наступні:
Оскільки у ч. 3 ст. 18 Закону вказані такі терміни, як «загальна сума збільшення», «сума збільшення», «запланований розмір» – не визначено, чи є це тотожними поняттями (або які з них тотожні)?. Також, виникають питання до математичних розрахунків відповідно до норми «коефіцієнт відношення суми збільшення до розміру частки кожного учасника у статутному капіталі та запланований розмір статутного капіталу» – використовувати суму збільшення конкретного учасника чи загальну суму збільшення, розмір частки «до» чи «після» внесення тощо.
Як наслідок, за дня уникнення непорозумінь та можливих оскаржень неправомірних рішень учасниками, третіми особами – радимо порядок прийняття рішень, визначення коефіцієнтів та інші умови ретельно прописувати як у самому статуті, так і у відповідних рішеннях.
Автор консультації:
Сергій БАРБАШИН, адвокат, керуючий партнер Trustme Law Firm, м. Київ
Юлія КОВАЛЕНКО, юрист Trustme Law Firm, м. Київ
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
82
Коментарии:
0
Просмотров:
124
Коментарии:
0
Просмотров:
484
Коментарии:
0
Просмотров:
7727
Коментарии:
0
Просмотров:
493
Коментарии:
0
Просмотров:
595
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстCopyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.