Брати кредити - зручна й широко поширена в світі практика. Головне, що потрібно зробити при оформленні кредиту, - це ретельно вивчити кредитний договір і розрахувати свої фінансові можливості, щоб вчасно його погасити.
Часто трапляється, що боржник стає жертвою обставин або недобросовісних кредиторів і йому доводиться мати справу з колекторами. Приймається Закон, покликаний відрегулювати взаємодію боржників, кредиторів та колекторських компаній.
До останнього часу діяльність колекторських компаній нічим не регламентувалася. Не були прописані положення, в яких чітко обумовлено, хто може цим займатися та їх повноваження. Як наслідок:
Прострочивши виплату за кредитами, боржники піддавалися фізичному й психологічному впливу. Страждала їх репутація, здійснювався вплив на членів їх родини, близьких і друзів. Порушувалися права людей, відбувалося вторгнення в їх особисте життя, а це неприпустимо в цивілізованому правовому суспільстві.
Виникали ситуації, коли взявши в кредит гроші до зарплати на картку, боржник не вивчав досконально умови й відсотки кредитування. Як наслідок сума боргу зростала в десятки разів, а колектори здійснювали істотний пресинг до з'ясування обставин.
Іноді кредити оформлювали на людей, які навіть уявлення про це не мали. Поки справа доходила до судових розглядів та з'ясування ситуації, колектори могли по кілька місяців тероризувати потерпілих від шахраїв людей.
Врегулювати питання в правовому полі з колекторами не було можливим, оскільки вся їх діяльність не регулювалася ніяким інститутам влади і не була прописана законодавчим чином.
Саме тому був ініційований і розроблений Закон про посилення захисту боржників від колекторів. На сьогоднішній день він прийнятий у другому читанні і відправлений на підпис до Президента України В.Зеленського.
У законі ретельно опрацьовані всі правові моменти про діяльність колекторських компаній. Після його остаточного вступу в дію можна буде сміливо брати будь-яку позику. Радимо перед тим скористатися сервісами з оглядами МФО. Наприклад, завжди можна ознайомитися з умовами кредиту від Credit 7 на сайті TKcredit.
Зокрема, закон передбачає:
Заборону будь-яких протиправних дій по відношенню до боржника та його родини.
Зміну в процесі укладання договору: кредитодавець може укласти договір стягнення боргу тільки з юридичними особами, які включені до реєстру колекторських компаній НБУ, з обов'язковим повідомленням кредитодавцем НБУ про цей договір.
Інформування боржника про передачу його справи колекторській компанії із зазначенням всіх її даних.
Крім того, запит боржником документів на підтвердження його заборгованості зобов'язані надати протягом 7 робочих днів. При порушенні будь-яких положень Закону колектором, він буде нести за це юридичну відповідальність, піддаватися штрафу й може бути виключений з Реєстру.
Таким чином, вся діяльність колекторських компаній підпаде під нагляд Національного Банку України, що обмежить доступ до ринку недобросовісних колекторів і захистить права споживачів.
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.