6
0
3987
Більшість громадян, при виникненні матеріальних складнощів, фінансової нестабільності звертаються до банків або інших фінансових установ з метою отримання кредиту.
Нормами Цивільного кодексу України наведено відповідне визначення кредитного договору – це договір, за яким банк або інша фінансова установа (кредитодавець) зобов’язується надати грошові кошти (кредит) позичальникові у розмірі та на умовах, встановлених договором, а позичальник зобов’язується повернути кредит та сплатити проценти.
У випадку, коли кредитний договір укладається між банком або іншою фінансовою установою та фізичною особою, яка отримує грошові кошти для задоволення потреб, не пов’язаних з підприємницькою, незалежною професійною діяльністю або виконанням обов’язків найманого працівника – такий кредитний договір називається споживчим кредитом. Таке розуміння міститься в Законі України «Про споживче кредитування», яким і регулюються відносини сторін споживчого кредиту.
Користуйтеся консультацією: Мікрозайм та як з цим боротися
Варто зазначити, що визнати недійсною частину договору або весь договір можна тільки у судовому порядку.
Законом України «Про захист прав споживачів» визначено ряд умов за якими можна визнати частину або договір повністю недійсним.
По-перше, варто відмітити, що несправедливими є такі умови, якщо всупереч принципу добросовісності його наслідком є істотний дисбаланс договірних прав та обов'язків на шкоду споживача.
По-друге, порушеними права будуть і тоді, коли порушується принцип рівності сторін договору, учасником якого є споживач.
По-третє, законодавством України визначено, що кредитодавець (банк) повинен на офіційному веб-сайті розмістити інформацію щодо можливих схем кредитування у кредитодавця.
По-четверте, після підписання договору вам повинні видати відповідні документи по договору (договір, паспорт споживчого кредиту, графік погашення платежів, інше).
Варто також зазначити, що кредитодавця забороняється встановлювати в договорі положення стосовно односторонньої зміни умов договору.
Однак, якщо ви все ж визнаєте кредитний договір недійсним, то це не означає, що ви не змушені більше сплачувати кошти, а банк повинен вам повернути сплачену суму. Наслідком визнання договору недійсним є реституція – повернення тіла кредиту (без відсотків), а кошти які вже були сплачені (тіло кредиту + відсотки за кредитом) – враховуються в дану суму.
В разі виникнення складнощів з розумінням договору кредиту та задля належної правової оцінки такого договору – звертайтеся за юридичною допомогою до спеціалістів.
Консультацію підготував: Гаращак Василь Васильович, тел. 095-853-79-45.
Адвокатське бюро «Андрія Натини»
0969437494 або 0997757395
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
158
Коментарии:
0
Просмотров:
129
Коментарии:
0
Просмотров:
324
Коментарии:
0
Просмотров:
394
Коментарии:
0
Просмотров:
609
Коментарии:
0
Просмотров:
732
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.