Главная Блог ... Новости За яких умов адвокат має право представляти неповнолітню особу в суді без згоди батьків – КЦС ВС За яких умов адвокат має право представляти неповн...

За яких умов адвокат має право представляти неповнолітню особу в суді без згоди батьків – КЦС ВС

 • Автор: 

  Автор не указан

 • 1

 • 2

 • 3602

Отключить рекламу
 - tn1_c088c4392e8ddea18e1b80d8d3eeb2b1_61098593c97ac.png

Місцевий суд залишив без розгляду заяву неповнолітнього про видачу обмежувального припису стосовно матері, оскільки заяву подано особою, що не має цивільної процесуальної дієздатності.

Адвокат в інтересах заявника оскаржив ухвалу суду в апеляційному суді, який повернув апеляційну скаргу через те, що адвокат не додав до неї договір про надання правової допомоги, а наданий адвокатом ордер не є достатнім доказом на підтвердження його повноважень як представника неповнолітньої особи.

Верховний Суд у складі колегії суддів Третьої судової палати Касаційного цивільного суду скасував таку ухвалу й передав справу на розгляд до суду апеляційної інстанції, зробивши такі правові висновки.

Ордер, який виданий адвокатом і містить його підпис, є належним документом, що підтверджує повноваження на представництво особи, зокрема на подання та підписання апеляційної скарги від імені заявника.

Не відповідає правильному застосуванню норм процесуального права висновок про обов’язковість надання для підтвердження повноважень адвоката як представника одночасно з ордером договору про надання правової допомоги, оскільки ордер, який видано відповідно до Закону України «Про адвокатуру», є самостійним документом, що підтверджує повноваження адвоката.

З огляду на зміст ч. 1 ст. 26 Закону України «Про адвокатуру» ордер може бути оформлений, зокрема, адвокатом лише на підставі вже укладеного договору. Крім того, адвокат несе кримінальну відповідальність за завідомо неправдиве повідомлення суду про повноваження представляти іншу особу в суді, а так само за умисне невнесення адвокатом до ордера відомостей щодо обмежень повноважень, установлених договором про надання правничої допомоги (ст.400-1 КК України).

Суд апеляційної інстанції не врахував, що неповнолітня особа, яка досягла 14-річного віку, може укладати договір з адвокатом виключно за згодою батьків (усиновлювачів) або піклувальників, але відсутність такої згоди не нівелює правових наслідків укладення договору та наділення адвоката повноваженнями на представництво, окрім випадків визнання такого договору недійсним у судовому порядку.

У випадку представництва в суді малолітньої особи адвокат повинен надати суду докази наявності згоди її батьків на укладення договору про надання правничої допомоги. Представляючи особу, яка досягла 14 років, адвокат надає суду документи, що підтверджують повноваження на представництво (ордер, довіреність), без необхідності подання згоди батьків на укладення договору з таким адвокатом. При цьому суд не може вимагати пред’явлення договору про надання правової допомоги для підтвердження повноважень на представництво особи, яка досягла 14 років.

Також Верховний Суд звернув увагу на статті 4, 5 Європейської конвенції про здійснення прав дітей, які визначають право дитини подавати особисто або через інших осіб чи органи клопотання про призначення спеціального представника під час розгляду судовим органом справ, що стосуються її у випадках, коли внутрішнє законодавство позбавляє суб’єктів батьківської відповідальності права представляти дитину в результаті виникнення у них конфлікту інтересів з останньою.

Постанова Верховного Суду від 16 червня 2021 року у справі № 369/13467/20 (провадження № 61-18623св20) – https://reyestr.court.gov.ua/Review/98267310.

Джерело: Судова влада України

 • 3602

  Просмотров

 • 2

  Коментарии

 • 3602

  Просмотров

 • 2

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Нужна помощь. Нужен Адвокат. 130 Ст пдд Вызивают до суду. Не знаю каким образом может что то быть. "Заключение екперта" Наша доблисна полиция. Дело было так. Остоновыли не помню число но это был Апрель месяц, прыстали что яко бы я был не прыстегнут. Я начал требувать выдео докази , доказав соответственно не было. Их кто выбесило начали оскорблять и тд. Попросили выйти . Я задал вопрос зачем? Ответ: Так надо.) Можно сказать вытасчили меня с машины . сказали что я не Адекват. И попросили проехать на експертизу Я как порядочный граж. Согласился. Результаты мне так и не кто не собсчил. А на днях прышло смс что меня выклыкают до суда Нать адвоката денег нехватит. Семья семная квартира , ребёнок, школа. Ели есть кто , кто может помочь добровольно и без корысно помогите. г.Харьков. Klimcuk290@gmail.com

  04.08.2021 13:17

  Яким транспортим засобом Ви керували?

  04.08.2021 18:46

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст