0
0
1067
Головною економічного проблемою України є тиск зовнішнього боргу в розмірі понад 65 млрд дол., більша частина якого була сформована в 2007-2014 роках.
Про це заявив прем'єр-міністр Володимир Гройсман на зустрічі з представниками регіональних ЗМІ в Києві. «Найбільша проблема з економічного погляду - це тиск на державу зовнішніх боргів, більша частина яких була нагромаджена до 2014 року...
Фактично з 2007 по 2010 рік уряд взяв (у борг - УНІАН) 26 мільярдів доларів. 26 мільярдів доларів при тому, що Україна сильнішою не стала. Уряд з 2010 по 2014 рік взяв ще понад 20 мільярдів. Фактично сумарний борг сьогодні 65 з плюсом мільярдів доларів, які лежать на плечах українців і української економіки», - сказав Гройсман.
Згадайте новину: Гройсман повернувся до ідеї конституційної реформи
За словами прем'єра, уряду вдалося знизити співвідношення боргу і ВВП, проте Україні все ще необхідне подальше фінансування міжнародних партнерів. «У 2018 році, за перший квартал, цей борг є найнижчим по відношенню до ВВП з 2011 року, це важливий сигнал. Але якщо не виконуватиметься наша програма співпраці (з МВФ - УНІАН), наприклад, створення антикорупційного суду чи інші параметри, то нам буде складно на ці виклики давати відповіді», - наголосив Гройсман. Також глава уряду зазначив, що Україна в 2018 році витратить 130 млрд грн лише на обслуговування зовнішнього боргу, без урахування його погашення. «Насправді дуже важливо, щоб ми продовжили роботу поки що з тимчасової підтримки з-за кордону з боку наших міжнародних партнерів.
Вспомните новость: Гройсман рассказал, что будет с гривней
Це дасть можливість нам утримувати навантаження боргове на державні фінанси, на публічні фінанси, і в середньостроковій і довгостроковій перспективі зменшувати борг», - сказав прем'єр. Як повідомляв УНІАН, згідно зі звітом Міністерства фінансів про виконання у 2017 році середньострокової стратегії управління державним боргом на 2017-2019 роки, видатки держбюджету на погашення і обслуговування державного боргу в 2017 році становили 474 млрд грн, у тому числі на погашення держборгу направлено 363,5 млрд грн, на обслуговування - 110,5 млрд грн.
Державний і гарантований державою борг України за 2017 рік зріс на 7,5% - до 76,3 млрд у доларовому еквіваленті, і на 11% - до 2,1 трлн - у гривневому еквіваленті, що становить близько 72% ВВП. Обсяг виплат України за державним і гарантованим державою боргом у найближчі двадцять вісім років - у період з 2018 по 2045 рік включно - становитиме 3,045 трлн у гривневому еквіваленті. Раніше Гройсман заявляв, що Україні необхідна зовнішня фінансова підтримка МВФ для виконання зовнішніх боргових зобов'язань. Для продовження співпраці з МВФ Верховна Рада має ухвалити закон про створення антикорупційного суду відповідно до рекомендацій Венеціанської комісії, а уряд - привести ціни на газ до імпортного паритету і забезпечити механізм їх автоматичного регулювання зі зміною цінової кон'юнктури.
Джерело: УНІАН
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
923
Коментарии:
0
Просмотров:
983
Коментарии:
0
Просмотров:
1586
Коментарии:
0
Просмотров:
675
Коментарии:
0
Просмотров:
812
Коментарии:
0
Просмотров:
566
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2025 «Протокол». Все права защищены.