Главная Блог ... Новости З чим пов'язані штучні обмеження в почеркознавчій експертизі З чим пов'язані штучні обмеження в почеркознавчій ...

З чим пов'язані штучні обмеження в почеркознавчій експертизі

Отключить рекламу
З чим пов'язані штучні обмеження в почеркознавчій експертизі - tn1_z_chim_pov_yazani_shtuchni_obmegennya_v_pocherkoznavchiy_ekspertizi_59887f5099928.png

Наскільки змінилась почеркознавча експертиза за 20 років, і чому обмеження, які на сьогодні встановлені — штучні, пояснює експерт-почеркознавець Олена Кривошеїна.

Почеркознавча експертиза завжди була і залишається однією з найбільш затребуваних експертиз в Україні. Пригадую, що в 1993 році, видаючи по 15-20 досліджень в місяць на експерта, ми працювали на межі, і встановлювали показники роботи відділу та лабораторії в цілому. Сьогодні навантаження на експерта-почеркознавця зросло в двічі чи в тричі. Тому відмов у проведенні експертиз чи дослтджень теж побільшало. Як і повідомлень про неможливість надання висновку.

Можна було б розділити цей обсяг роботи з судовими експертами, які не є працівниками державних установ. Однак стаття 7 Закону України “Про судову експертизу” зазначає, що “виключно державними спеціалізованими установами здійснюється судово-експертна діяльність, пов'язана з проведенням криміналістичних, судово-медичних та судово-психіатричних експертиз”.

Почеркознавча експертиза відноситься до традиційних, криміналістичних видів експертиз. Головна відмінність від нетрадиційних видів в тому, що вона проводиться з використанням спеціальних знань і методик, заснованих головним чином на положеннях криміналістичної техніки. Криміналістична техніка, в свою чергу, визначається і як сукупність методів досліджень (зокрема, це зареєстрованих методик дослідження), і як сукупність спеціальних технічних засобів, що застосовуються для збирання, дослідження і використання доказової інформації.

Проведення почеркознавчих видів досліджень не вимагає ні сертифікованих лабораторій, ні ведення криміналістичних обліків, колекцій, ні використання якогось високоточного, високотехнологічного обладнання. Почеркознавча - мабуть, єдина з експертиз, де і комп'ютер не допоможе. Він використовується тільки як допоміжний засіб. Немає і такої програми, яка б відразу ж видавала прізвище виконавця, встановлювала власника підпису, проаналізувавши текст документа. Тут тільки очі експерта, навички, досвід, терпіння і скрупульозна робота можуть забезпечити якісний результат.

Тому є всі підстави говорити, що на даний час почеркознавчу експертизу варто вивести з-під виду криміналістичної, і дозволити її проведення як експертам державних установ, так і приватним (незалежним) судовим експертам. Це покращить і якість таких експертиз, і зменшить кількісні показники відмов щодо їх проведення.

Джерело: КНСЕУ

  • 2905

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2905

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст