Як знайти земельні паї?

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 4

  • 1

  • 7970

Отключить рекламу
 - tn1_0_37916400_1542738924_5bf453ec5c96c.jpg

Мої батьки померли ще на початку 2000-х, а я й досі не змогла переоформити їхні земельні паї – по 4 га на себе та двох сестер, тому що два земельні паї «загубилися». Два роки добиваюся хоч якоїсь інформації. Усі паї колишнього КСП на полі обробляє агрохолдинг. Від сільради – ніякої допомоги.

Світлана Штоюнда, Вінницька обл.

Цивільний кодекс України передбачає, що для прийняття спадщини спадкоємцями встановлюється термін у 6 місяців із дня смерті спадкодавця. Такий термін встановлений для спадкоємців, які на час смерті спадкодавця постійно з ним не проживали. Якщо ж спадкоємці на день смерті спадкодавця постійно проживали з ним, вони мають право на прийняття спадщини без обмежень у термінах.

Спадкоємці мають право на спадкове майно в порядку черговості. У першу чергу право на спадкування мають діти та батьки, другий із подружжя. Отже, автор і його сестри (якщо рідні) мають право на спадщину батьків у будь-якому випадку.

Читайте статью: Великое открытие. Стоит ли немедленно снимать мораторий на продажу земли

Ніщо нікуди не зникає,тим більше у випадку із земельними ділянками.

Спершу треба звернутися до державного нотаріуса, який працює в районі, та заявити про свої права на спадкове майно. Нотаріус відкриє спадкову справу й розпочне пошук спадкового майна. Якщо йому відшукати його не вдасться, спадкоємці мають право звернутися до суду. Необхідно встановити, чи отримали батьки права на земельні частки (паї). Якщо розпаювання відбулося, а батьки на той час були членами конкретного КСП і занесені в списки пайовиків – то право на земельні частки в них виникло, навіть якщо вони не отримали сертифікати.

Відкриття судової справи дає спадкоємцям чималі переваги. У рамках судового провадження можна просити суд витребувати документи про земельні частки (паї) від органів державної влади (обласного управління Держкомзему, архіву), місцевого самоврядування (сільської ради), КСП, агрохолдингу, місцевих фермерів. Якщо читачка за два роки не змогла самотужки знайти й отримати батьківські паї, без допомоги правників не обійтися.

Із власного досвіду скажу, що краще звертатися до фахівців та юристів в області або столиці, зважаючи на те, що місцеві фахівці можуть бути не зацікавлені допомагати автору питання, щоб не мати конфліктів із місцевою владою. Правники з інших міст працюють набагато ефективніше. Знайти батьківський пай у ході судового спору з ними буде легше.

Якщо агрохолдинг, фермер обробляє ваші земельні паї, не маючи ніяких на те прав, договорів оренди, треба писати заяву до прокуратури, поліції. Навіть якщо територія «нічия» (документи на неї не оформлені), агрохолдинг не має права її обробляти. Разом із тим, може виявитися, що права таки оформлені сільрадою, але вже не на паї, а на земельні ділянки, які передані в оренду агрохолдингу, оскільки спадкодавці давно померли, а спадкоємці не ходили й не цікавилися.

Якщо ви серйозно налаштовані знайти загублені паї, застосовуйте різні важелі впливу ще до суду. У цій справі варто залучити інших жителів села, звертатися до сільського голови, подавати заяви, добиватися особистої зустрічі з ним, постійно й наполегливо вимагати від нього, щоб він подав запит щодо інформації про підприємство, яке здійснило розпаювання, надав допомогу в пошуку паїв,і тоді результат буде. Але просіть голову не на словах – подавайте письмові заяви, залучайте громадські організації, ЗМІ. Через місяць зверніться до сільради з вимогою повідомити, яких заходів було вжито.

Интервью: Судья ЕСПЧ: Представьте, что 7 миллионов украинцев пожалуются в Страсбург на земельный мораторий

Автор консультації: Вікторія ВАРЄНІКОВА, асоційований партнер правничої фірми «Софія»

Джерело: /15017?fbclid=IwAR0ZMnweTMGnTh9YmwX9mW0yKpsBFa_WyX6C2C6hKPe1H-sz4vr0Dj9PfW4" rel="nofollow" target="_blank">ridneselo.com

  • 7970

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 7970

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    "Якщо йому (нотаріусу) відшукати його не вдасться, спадкоємці мають право звернутися до суду" - толку обращаться на данном этапе в суд, если даже ещё документов хоть каких то нет на руках?) "Знайти батьківський пай у ході судового спору з ними буде легше" - а ещё легче будет его найти и без суда подав обычное заявление от наследополучателя в архив архивное управления сельсовета, земельных ресурсов по месту нахождения земли, КСП. Также запросить протокол/решения принятия в члены КСП наследодателя и выделения ему земли. Собрав эти документы составляете иск, правильно сформулировав посительную часть, и впёред в суд за положительным решением. Вот поэтому вопросу моя практика, клиент был принят в члены кооператива её 23 года назад, но это не помешало суду принять положительное решения, которым решено: Визнати за ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, ІПН НОМЕР_1, право на отримання земельної частки (паю) розміром 6,00 умовних кадастрових гектарів, на території Дмухайлівської сільської ради Магдалинівського району Дніпропетровської області, що була в колективній власності в КДСП «Маяк». Вот ссылка на решение: http://reyestr.court.gov.ua/Review/72706461

    28.11.2018 10:53

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст