17
1
118091
Мабуть, всі чули історії про чоловіків, яких забирали в ТЦК, а вже наступного дня вони перебували у військовій частині, не зважаючи навіть на проблеми зі здоров’ям.
Здебільшого подібні випадки трапляються після незаконного затримання, де під психологічним тиском та від незнання своїх прав, чоловіки підписують документи, які взагалі не мають підписувати та погоджуються з тим, з чим не повинні погоджуватися. Як показує практика, підхід типовий – погрози: «Ми тебе посадимо, ти звідси не вийдеш».
А після консультації люди розуміють, що їх обманули та з подивом дізнаються, що від проходження ВЛК можна було відмовитися на законних підставах і навіть з підстав відсутності на руках виписки з амбулаторної книжки, не говорячи вже про примусову доставку. «А що так можна було?», – чую таке від клієнтів частенько.
Або що за наявності проблем зі здоров’ям можна було навіть оскаржити висновок ВЛК та не бути миттєво мобілізованим. Що можна було вимагати видачі повістки на іншу дату, обов’язкового проведення аналізів, проходження правильного медогляду і т. п.
Тож сьогодні поговоримо як на законних підставах відмовитися від проходження ВЛК, яка правильна процедура проходження ВЛК та яких типових помилок не слід припускатися.
Користуйтеся консультацією: Відстрочка без ВЛК дозволена
Проходження медичного огляду під час мобілізації регулюється пунктом 3 глави II Наказу МО від 14.08.2008 року №402.
Зокрема, відповідно до підпункту 3.4 перед оглядом проводиться загальний аналіз крові, в тому рахунку на ВІЛ, гепатит, цукор, загальний аналіз, визначається група крові, резус, проводиться рентген, а особам за 40 років обов’язково вимірюють тиск та проводиться ЕКГ.
Здивовані? А далі ще цікавіше.
Відповідно до підпункту 3.5 до початку проведення медичного огляду ТЦК та СП отримує дані від органів соціального забезпечення щодо осіб з інвалідністю.
А військовозобов’язаний під час проведення медогляду зобов’язаний надати членам ВЛК ТЦК та СП медичну карту амбулаторного хворого за формою №025/о, затвердженою наказом МОЗ України від 14 лютого 2012 року №110, виписки з медичної документації щодо перенесених захворювань, отриманих травм, поранень тощо, якщо така інформація відсутня в електронній базі.
А тепер вгадайте, як все було на озвученому мною на початку прикладі?
Тож перш ніж проходити вищезазначене свавільне ВЛК, ви повинні:
І тут у вас виникне питання: а якщо я взагалі просто тупо відмовлюся від проходження ВЛК – мене посадять? Про це за декілька хвилин, бо ви не повинні припуститися подальших помилок у процедурних питаннях.
Долучіть заявою до особової справи всі без винятку лікарські виписки, висновки, заключення та виписку з амбулаторної картки. Зверніть увагу: виписку з амбулаторної книги ви не просто можете надати, ви зобов’язані це зробити. Для чого – зараз зрозумієте.
Згідно з тим же підпунктом 3.5 зазначені документи, а на офіцерів і прапорщиків запасу – також особові справи, ТЦК та СП до початку огляду подає для вивчення у ВЛК.
Тобто всі ваші виписки та висновки з лікарень і амбулаторної книжки передаються на ВЛК. Не просто картку обходу лікарів, як у нас часто відбувається зараз, а справу, щоб лікарі ознайомилися із висновками та виписками. Чому?
Спеціалісти, які входять до складу ВЛК, не ставлять діагнозів, а лише дають експертну оцінку стану особи та ступеня порушень функцій організму. Тобто, діагнози встановлюються до медогляду ВЛК, або за її направленням.
Закріплено колегіальний порядок встановлення (підтвердження) діагнозу при результатах попередніх досліджень та наявних документів. Огляд та прийняття рішення здійснюється консиліумом за участі провідних (головних) медичних фахівців.
Якщо спростимо, то вашу придатність ВЛК визначає за діагнозами, які ви подали або при додатковому обстеженні, коли вас направляє сама ВЛК.
А якщо спростити ще більше, то процедура огляду зараз не така, як ми бачили по телевізору, коли всі призовники ходили по кабінетах лікарів у трусах, а хірург говорив завчену фразу: нагнись, розсунь сідниці – придатний. Якщо у вас проблеми з проктологом і відсутнє підтвердження діагнозом, геморой вам не запишуть: ви повинні довести його наявність документально. Пропонувати вам роздягтися чи зайняти зазначену позу, зараз вже нікого не проситимуть.
І знову у вас виникає питання: а якщо справу на ВЛК не передали, що робити?
Пользуйтесь консультацией: Отмена штрафа ТЦК. Шаблон иска в суд
ГОЛОВНА ПОМИЛКА
Майже у 90% випадках після проходження ВЛК вам намагаються вручити повістку на відправку, не надавши висновку ВЛК про придатність, оформленого у вигляді довідки.
Фактично мобілізовують в сліпу: ви не знаєте свій статус, а від вас вже щось вимагають. Саму довідку видають разом із військовим квитком і пропонують поставити підпис, правда, без дати, бо вона вже там стоїть. Чому?
Щоб ви не змогли скористатися правом на оскарження, перебуваючи ще вдома. Адже якщо ви потрапляєте у військову частину, тоді оскаржити висновок ВЛК, звісно, можна, але на проведення повторного огляду вас просто не відпустять.
А чому такий переполох із датою отримання довідки? Строк оскарження складає один місяць для оскарження висновку. А як показують ситуації, в довідці стоїть дата місячної давнини або ж тиждень до закінчення строку оскарження.
І якщо ви думаєте, що я подібне вигадую, то розчарую – це реальні кейси моїх клієнтів. Тож першочергово вам повинні видати довідку про придатність, ви повинні розписатися за її отримання, поставити правильну дату і, якщо не погоджуєтеся з висновком ВЛК, можете написати заяву на оскарження і до моменту переогляду вас не можуть мобілізувати.
Упс! Не знали про це? Де ж таке написано? В пункті 72 Постанови Кабміну №560 від 14.05.2024 року:
«У разі незгоди громадянина з рішенням ВЛК при ТЦК та СП на підставі його заяви громадянин направляється для проходження військово-лікарської комісії при обласному ТЦК та СП».
Тобто, якщо ви не погоджуєтеся з довідкою ВЛК, вам потрібно зазначити, що ви будете писати заяву про направлення на повторний огляд. А тепер переходимо до головного.
Користуйтеся консультацією: Як діяти, якщо під час оновлення військово-облікових даних виявив, що у розшуку, і чи мають право представники ТЦК затримувати осіб та доправляти їх до ТЦК та СП ?
ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ЗА ВІДМОВУ ВІД ВЛК
▫️Чи посадять вас за відмову від проходження ВЛК у спосіб, не передбачений законом? Ви вже все зрозуміли: існує законний спосіб відмови від ВЛК, якщо вас примусово доставили, або порушується процедура проходження медичного огляду, визначена наказом МО №402. Тому в цьому випадку вас ніхто не зможе посадити.
▫️А якщо я в тупу відмовлюся проходити ВЛК – посадять? Ні. Вас можуть притягнути максимум до адміністративної відповідальності за ст. 210-1 КУпАП з накладенням штрафу 17 000 грн та зобов’язані відпустити.
Користуйтеся консультацією: ВСЕ, ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ
Ви запитаєте: «Як так?». А от так! Вас не можна тримати та примусово змусити проходити ВЛК. За подібні речі є відповідальність. У випадку, що ми розглядаємо – лише адміністративна. Якщо вчините повторно, також адміністративна, яка фактично може перерости у кримінальну, про це записував окреме відео (https://t.me/advokatsimutin/1156).
Тобто до вас можна застосувати примус, але в межах закону. Якщо доведуть, що ви не проходите ВЛК з метою ухилення від мобілізації, то це буде кримінальна відповідальність, але насильно ніхто не може примушувати проходити ВЛК.
Пользуйтесь консультацией: Новый штраф за неявку в военкомат и за любые нарушения
Якщо ж вас доставили силоміць, то потрібно до постанови внести зауваження, що ви не погоджуєтеся на проходження ВЛК, оскільки відбулося незаконне затримання. Але якщо ви нічого не напишете, візьмете наступну повістку, не з’явитеся вказаної дати, а це все зафіксують на відео, тоді після повторного штрафу вже у 25 000 грн, вас знову ж таки, можуть притягнути до кримінальної відповідальності.
Автор консультації: адвокат Роман Симутин
Джерело: адвокат Роман Симутин
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
479
Коментарии:
0
Просмотров:
317
Коментарии:
0
Просмотров:
384
Коментарии:
0
Просмотров:
607
Коментарии:
0
Просмотров:
726
Коментарии:
1
Просмотров:
627
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.
Цікаво, чи потрібно жінці військовозобов'язаній, яка перебуває на обліку і має обліковий документ на руках, проходити влк?