1
0
5682
Українцям дозволили на час війни забирати у роботодавця трудові книжки та зберігати їх самостійно. Зазвичай трудові книжки видають лише у разі звільнення. Тепер для цього достатньо письмово звернутися до роботодавця.
Згадайте новину: Як повинні зберігатися трудові книжки під час війни та чи потрібно їх роздавати на руки
Відповідне роз'яснення опублікувало Міністерство юстиції України. У відомстві зазначили, що під час воєнного стану забрати трудову книжку можна, написавши заяву. Мін'юст пропонує такий алгоритм дій:
"Зберігати трудові книжки працівників має підприємство, на якому вони працюють, обов'язково видавати трудову книжку потрібно лише в тому випадку, якщо працівник звільняється. Як допускається діяти в умовах воєнного стану? Роботодавець не зобов'язаний видавати працівникам трудові книжки, однак немає підстав відмовити працівникові у видачі трудової книжки на його вимогу. Вимогу бажано оформити у вигляді заяви", – йдеться у повідомленні.
Користуйтеся консультацією: Електронна трудова книжка: як оформити та замінити паперову
Після видачі трудової книжки працівнику роботодавець знімає із себе відповідальність за збереження документа. Під час війни це робиться на користь працівника, який може через небезпеку змінити місце проживання, поїхати, влаштуватися за терміновим трудовим договором за сумісництвом тощо.
"Видача трудової книжки на руки здійснюється з метою збереження, адже в умовах війни ніхто нічого гарантувати не може. Роботодавець не може видати трудову книжку на руки проти бажання самого працівника. Проте у разі знищення трудової книжки через бойові дії працівник отримає чимало клопоту щодо відновлення даних під час виходу на пенсію, а роботодавець навряд чи понесе відповідальність, адже ми всі живемо в умовах війни, що визнано форс-мажорною обставиною", – попередили у Мін'юсті.
Користуйтеся консультацією: Підтвердження трудового стажу з трудовою книжкою і без неї
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
115
Коментарии:
0
Просмотров:
87
Коментарии:
0
Просмотров:
120
Коментарии:
0
Просмотров:
461
Коментарии:
0
Просмотров:
501
Коментарии:
0
Просмотров:
262
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.