4
0
13181
У зв’язку із прийняттям Верховною Радою Закону про ринок землі (офіційна назва "Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення") всі громадяни, які мають у власності землі сільськогосподарського призначення нарешті матимуть право продати її, оскільки до цього у нас діяв багаторічний мораторій, тобто заборона, на продаж земель сільськогосподарського призначення. Продати землі можна буде вже з 1 липня 2021 року.
Користуйтеся консультацією: Дуже просто про революційний земельний закон
Чи можна продати пай, який ви передали в оренду?
Як ми знаємо по всій території України більшість земель сільськогосподарського призначення передано в оренду на строк до 50 років. Тому, власники паїв, дізнавшись про можливість продажу землі часто задають закономірне питання: чи можуть вони продати свій пай, який на даний час знаходиться в оренді? Моя відповідь як адвоката: так, ви маєте повне право на продаж свого паю. Те що ви передали пай в оренду означає, що вашу земельну ділянку тимчасово обробляє певне фермерське господарство, але ж право власності належить саме вам, тому ви можете розпоряджатись своєю ділянкою на власний розсуд.
Кому ви можете продати свій пай?
У Новому законі про ринок землі прописано, що з 1 липня 2021 року ви можете продати землю лише фізичним особам які є громадянами України, при цьому підприємства зможуть купити вашу землю лише після 1 січня 2024 року. Проте, як ми знаємо в переважній більшості землю орендують підприємства. Отже складається ситуація, що ваші орендарі паїв права на купівлю землі не матимуть аж до 1 січня 2024 року.
Як продати свій пай?
Якщо ви після 1 липня 2021 року приймете рішення продати ваш пай, то вам потрібно врахувати, що ваш орендар має першочергове право на купівлю вашого паю хоча, як я вже говорив, підприємствам дозволять купувати землю лише з 1 січня 2024 року. Щоб ви не заплутались в законодавства та вам було простіше зрозуміти, як ви маєте діяти при продажу свого паю я наведу приклад: приміром у вас є особа, яка хоче придбати вашу землю, але ваша земля знаходиться в оренді у фермерського господарства, тому спочатку ви маєте звернутись до фермерського господарства із пропозицією викупити ваш пай по вашій ціні та на ваших умовах. Оскільки ваш орендар не матиме можливості викупити вашу землю до 1 січня 2024 року, то в такому разі, ваш орендар може передати своє першочергове право на купівлю вашої землі будь-якій фізичній особі які ви зможете продати свою землю. Виходячи з цього, фізична особа яка отримала право на викуп вашої землі, може як погодитись так і відмовитись від викупу, тому у разі згоди на викуп вашої ділянки ви продаєте землю лише для цієї особи, оскільки в неї є першочергове право на викуп вашої землі. Якщо фізична особа, яка отримала від фермерського господарства першочергове право на викуп вашої землі відмовиться, то лише тоді ви можете продати свій пай своєму покупцю або будь-якій іншій фізичній особі.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
162
Коментарии:
0
Просмотров:
442
Коментарии:
0
Просмотров:
621
Коментарии:
0
Просмотров:
418
Коментарии:
0
Просмотров:
422
Коментарии:
0
Просмотров:
295
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.