Главная Блог ... Консультации от юристов Як поскаржитись на незаконні дії поліцейського

Як поскаржитись на незаконні дії поліцейського

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 29

  • 1

  • 122583

Отключить рекламу
 - tn1_0_81438500_1508669748_59ec7934c6db6.jpg

1. Типові неправомірні дії

Поліція не завжди виконує свої обов’язки відповідно до закону або свідомо його порушує. Незаконними можуть бути активні дії (неналежне спілкування – образи, лайка тощо; незаокнний огляд/поверхнева перевірка; незаконна перевірка документів тощо), а також бездіяльність (ігнорування усної заяви про правопорушення; ненадання допомоги у небезпечній ситуації тощо).

Слід розуміти, що такі дії можуть бути суспільно небезпечними і містити склад злочину, а отже й розслідуватися мають відповідно кримінального процесуального законодавства. У такому випадку скарга подається до місцевої прокуратури (в майбутньому – Державного бюро розслідувань) за загальними нормами Кримінального процесуального кодексу (КПК). При цьому пишеться заява про скоєння злочину, передбаченого конкретною статтею Кримінального кодексу (найчастіше – ст. 365 «Перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу»).

Користуйтеся консультацією: Обшук Вашого помешкання або іншого володіння

2. Як і куди скаржитись:

Умовно, можна виділити два види скарг:

1) процесуальна: якщо Ви є учасником адміністративного або кримінального провадження, то скарга (клопотання) на незаконні дії/бездіяльність працівників поліції подається відповідно до вимог процесуального законодавства (ст. 267 КУпАП та гл. 26 (ст. 303–313) КПК відповідно);

Картинки по запросу поскаржитись на незаконні дії поліцейського

2) загальна:

а) щодо Вас вчинено незаконні дії/бездіяльність (але не злочин): незаконний огляд, неналежне спілкування, ігнорування прохання допомоги, погрози тощо, то скарга на них подається до керівника поліції або служби безпеки відповідного територіального органу в порядку Закону України «Про звернення громадян».

Також скарга може бути викладена усно за номером «102» або «0-800-50-02-02» (call-центр, куди можна повідомити про неправомірні дії поліції).

Окрім цього, радимо надіслати копію листа в місцеву прокуратуру, яка буде тримати справу на контролі.

Радимо ознайомитись із ЗРАЗОК СКАРГИ (ЗАВАНТАЖИТИ) на незаконні дії поліцейського.

б) щодо Вас скоєно злочин (катування, побиття, погрози розправою, незаконне тримання під вартою тощо) – подається заява про скоєння злочину відповідно до норм КПК до місцевої прокуратури (в майбутньому – Державного бюро розслідувань).

3. Строки надання відповіді

Термін розгляду – невідкладно, але не пізніше 15 днів з дня надходження заяви. Цей термін може бути подовжено до 30 днів, про що повідомляють заявника.

4. Що робити якщо не приймають скаргу/заяву (якщо вона подається у відділення поліції):

Відповідно до ст. 12 ЗУ «Про Національну поліцію» поліція не має права відмовити в розгляді або відкласти розгляд звернень стосовно забезпечення прав і свобод людини … з посиланням на вихідний, святковий чи неробочий день або закінчення робочого дня.

Також, п. 1 Розділу 2 Інструкції, затвердженої Наказом №1377 МВС України від 06.11.2015 говорить про те, що «прийняття заяв і повідомлень про вчинені кримінальні правопорушення та інші події незалежно від місця і часу їх учинення, повноти отриманих даних, особи заявника здійснюється цілодобово і невідкладно тим органом поліції, до якого надійшла заява чи повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення та іншу подію».

Отже, будь-які посилання на територіальну підслідність накшталт «йдіть у інший район, де це сталося» тощо є неприпустимими. Якщо поліція все ж таки відмовляється прийняти та зареєструвати заяву/скаргу, то можна звернутися до будь-якого іншого правоохоронного органу, який має передати Вашу скаргу/заяву за належністю.

Користуйтесь консультацією: Дії при початку обшуку - інструкція

4. Окремі питання:

1) «скарга» в розумінні ЗУ «Про звернення громадян» – звернення з вимогою про поновлення прав і захист законних інтересів громадян, порушених діями (бездіяльністю), рішеннями державних органів, органів місцевого самоврядування, установ, організацій, об'єднань громадян, підприємств, посадових осіб.

2) скарга на дії чи рішення органу Національної поліції або посадової особи подається в порядку підлеглості вищому органу або посадовій особі (вищестоящему керівнику) відповідно до чинного законодавства, а в разі незгоди громадянина з прийнятим за скаргою рішенням – безпосередньо до суду.

3) скарга (звернення) може бути подане як особисто окремою особою (індивідуальне), так і групою осіб (колективне). Кожен громадянин може подати звернення також через уповноважену на це іншу особу, якщо ці повноваження оформлені відповідно до чинного законодавства. Звернення в інтересах неповнолітніх і недієздатних осіб подається їх законними представниками. Звернення в інтересах громадянина може бути подано іншою особою, трудовим колективом або організацією, яка здійснює правозахисну діяльність, якщо вони отримали від громадянина відповідні повноваження, оформлені відповідно до законодавства.

Картинки по запросу полиция ошибки

4) рішення вищого органу Національної поліції щодо розгляду скарги в разі незгоди з ним громадянина може бути оскаржене в суді у термін, передбачений законодавством України. Не підлягають розгляду та вирішенню скарги на прийняті рішення, що оскаржувались раніше, подані до органу або посадової особи вищого рівня протягом одного року з моменту їх прийняття та пізніше одного місяця з часу ознайомлення громадянина з ними.

Користуйтеся консультацією: Как оспорить штраф полиции выписанный на месте остановки

5) при цьому, відписки не допускаються, адже ст. 19 ЗУ «Про звернення громадян» говорить про те, що «органи державної влади, посадові особи зобов'язані: об'єктивно, всебічно і вчасно перевіряти заяви чи скарги; письмово повідомляти громадянина про результати перевірки заяви чи скарги і суть прийнятого рішення». Також, п. 4.4 Наказу МВС України №1177 від 10.10.2004 говорить про те, що «рішення, які приймаються за зверненнями, повинні бути мотивованимита ґрунтуватися на нормах чинного законодавства». А Указ Президента України № 109/2008 від 07.02.2008 «державні органи влади зобов’язано забезпечити реалізацію конституційних прав громадян на письмове звернення, обов'язкове одержання обгрунтованої відповіді, неухильного виконання норм Закону України «Про звернення громадян» зокрема, щодо: "недопущення надання неоднозначних, необгрунтованих або неповних відповідей за зверненнями громадян.

Користуйтеся консультацією: Кредитний договір – на які особливості слід звернути увагу при його укладенні

6) доцільним є залучення потерпілої особи до службової перевірки. Це можуть бути і треті особи, наприклад, свідки. Так, ст. 90 ЗУ «Про Національну поліцію» говорить про можливість залучення громадськості до розгляду скарг на дії чи бездіяльність поліцейських.

Картинки по запросу жалоба

ПЕРЕГЛЯНУТИ ІНФОГРАФІКУ

Джерело: Порадник "Поліція під контролем"

  • 122583

    Просмотров

  • 1

    Коментарии

  • 122583

    Просмотров

  • 1

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Все тут написано правильно і красиво, а в житті так не буває. Безкоштовні Українські суди захищають прогнившу систему. Вище стояще керівництво, це співучасники злочинної зграї. Скаржся не скаржзя, будеш отримувати заготовки - відписки з переліками статей і пунктів... Але результати, фіктивних перевірок один. - "Нічого не підтвердилось." ! Кришувальники надсилають перелік статей і пунктів, половини карного кодексу України., Може Ви дасте мені відповідь ? Згідно якої статті і пункта ....? Якщо водій пробив колесо на дорозі, замінив його на запасне , і поїхав дальше ?. Мій злочин едентичний. То оборотень капрал Скалій В.С. (Уманська поліція) - повинен карати такого водія?, чи ні ? і складати на це постанову? чи ні ? І тим паче , всунув поломку при ньому. і не надавати відривної квітанції для сплати штрафу ?, чи ні ? на протязі 15 діб.? Чи збрехати , що надішлю поштою.? Потім зловживаючи службовим становищем, протимати в себе ту постанову БАА №59758 від 26.01.21. а подав у виконавчу службу для стягнення, уже подвоєного штрафу (минуло більше 15 діб). 04.03.21. постанова ВП №647147112 . Щоб зумисне помститися і нагадити. Заблокувати мою пенсійну картку. Включити маховик репресій... Вираховують з моєї пенсії 20% при пенсії 2200гр. Це все на поверхні, і при бажанні легко перевіряється по документах. Але кришувальники надіслали відписку-звинувачення , (ще й знущаються), що не "завчасно оскаржив дію оборотня", що не належно доглядаю за авто і тп... Навіть полінились заглянути у єдиний реєстр від 10.03.21 №2878, де я все оскаржив, як тільки Скалій В.С. подав постанову у виконавчу службу. Правда на ту скаргу , ще й досі немає відповіді. Чи повинен карати тільки у випадку, коли відмовляєш оборотню в дачі хабара.? А вимагав 500гр. спочатку лякав 700 гривнями штрафу , щоб я скоріше "дозрів". Я про це і записав у тій постанові, на пустих стрічках внизу, і ще раз підписався. Скалій В.С. все грубо підчистив, і подав постанову вже без мого пояснення, через півтора місяця. Підробив документ. Але ж там залишились відбитки кулькової ручки. (див. фото.скан. ) Легко перевірити. Але кому це потрібно. Повторююсь , в мене абсолютно злочин едентичний . , з пробитим колесом. Ретельно перевірив тех. стан авто , все як завжди, при виїзді з гаража - Все світилось.. А в процесі експлуатації. перегорів запобіжник підсвітки номерного знаку, Який я замінив тут же , на місці - при оборотню. Він ще підказав мені причину поломки. От і все. https://protocol.ua/ru/kak_osporit_shtraf_politsii_vipisanniy_na_meste_ostanovki/ Справа не варта виїденого яйця.. Але набридло нахабство, і свавілля нової поліції. З пов. Анатолій .

    03.06.2021 10:58

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст