Главная Блог ... Новости Як підтверджуються повноваження адвоката з БПД, пояснив ВС ( справа №206/3940/23) Як підтверджуються повноваження адвоката з БПД, по...

Як підтверджуються повноваження адвоката з БПД, пояснив ВС ( справа №206/3940/23)

Отключить рекламу
Як підтверджуються повноваження адвоката з БПД, пояснив ВС ( справа №206/3940/23) - 63c8b22c43534a45564a0230427bb54d.jpeg

З 03.08.2023 доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, є документом, що підтверджує повноваження адвоката та додаткового підтвердження не потребує.

На це звернув увагу Касаційний цивільний суд, скасовуючи ухвалу апеляційного суду у справі №206/3940/23,

У цій справі суд повернув апеляційну скаргу адвоката через неможливість встановити наявність у нього повноважень на представництво інтересів особи. Водночас зазначено, що доручення Дніпровського місцевого центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги належним чином не підтверджує повноважень адвоката, який здійснює представництво особи в рамках надання безоплатної вторинної правової допомоги в межах процесуальних прав та обов’язків, визначених ЦПК.

Своєю чергою, КЦС нагадав, що 10.04.2023 прийнято закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги» №3022-IX, який набрав чинності 03.08.2023. Згідно з ч.4 ст.62 ЦПК (в редакції цього закону, яка була чинною на момент подання апеляційної скарги) повноваження адвоката як представника підтверджуються одним з таких документів: довіреністю; ордером, виданим відповідно до закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»; дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги, виданим відповідно до закону «Про безоплатну правничу допомогу».

Відповідно до п.9 ч.1 ст.20 закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат має право, зокрема, посвідчувати копії документів у справах, які він веде, крім випадків, якщо законом установлено інший обов’язковий спосіб посвідчення копій документів.

Отже, КЦС дійшов висновку, що повноваження адвоката як представника сторін та інших учасників справи можуть бути підтверджені будь-яким з наведених у ч.4 ст.62 ЦПК документів, зокрема, дорученням органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правничої допомоги.

Водночас, копії такого доручення або довіреності фізичної особи, за зверненням якої прийнято рішення про надання їй безоплатної вторинної правничої допомоги, можуть посвідчуватись посадовою особою відповідного органу (установи), який прийняв таке рішення, або самим адвокатом.

Джерело: «Закон і Бізнес».

  • 739

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 739

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст