Дострокові вибори в Раду в Україні пройдуть 21 липня 2019 року. Для максимально прозорих та демократичних результатів голос кожного українця важливий. Перевірити наявність свого імені у списку виборців можна онлайн за допомогою Державного реєстру виборців або ж у приміщенні дільничної виборчої комісії.
У першому варіанті потрібно зайти на сайт Держреєстру https://www.drv.gov.ua/ords/portal/!cm_core.cm_index?start у кабінет виборця і вказати там свої дані. На електронну пошту прийде код для отримання підтвердження, чи є особа в Державному реєстрі виборців, а також номера та адреси відповідної виборчої дільниці.
Для очної перевірки потрібно знайти своє прізвище у списках, вивішених у приміщенні дільничної виборчої комісії, до якої виборець належить. Або ж прийти з паспортом до відділу ведення Державного реєстру виборців за місцем реєстрації.
Іменні запрошення на вибори повинні надсилати не пізніше ніж за 10 днів до дня голосування. Якщо виборець виявив, що не включений у списки, він може звернутися до органу ведення реєстру за місцем проживання і виправити це. Списки виборців для голосування виборців за місцем проживання формуються на основі бази даних Державного реєстру виборців.
Варто приділити увагу перевірці своїх даних у Державному реєстрі виборців у випадку, якщо Ви нещодавно:
Пам’ятайте, що згідно з Законом України «Про вибори народних депутатів України» право голосу на виборах депутатів мають громадяни України, яким на день голосування виповнилося 18 років.
Заява про уточнення попереднього списку або заява про тимчасову зміну місця голосування може бути подана виборцем до дільничної виборчої комісії або органу ведення Реєстру не пізніше ніж за 5 днів до дня виборів (тобто до 15 липня включно). Заява, подана після зазначеного строку, не розглядається!
Нагадаємо, що у рамках реалізації Загальнонаціонального правопросвітницького проекту «Я МАЮ ПРАВО!» Міністерством юстиції України розпочата правопросвітницька кампанія «Я МАЮ ПРАВО ГОЛОСУ!». Мета кампанії: інформування виборців щодо виборчих прав та виборчих процедур до, під час та після голосування на виборах; інформування щодо особливостей участі у виборах окремих категорій осіб (виборців, які перебувають не за місцем виборчої адреси, внутрішньо переміщених осіб, осіб не здатних самостійно пересуватися); активізація правосвідомості громадян, у тому числі тих, хто голосує вперше, щодо усвідомленої реалізації виборчого права; мобілізація максимальної кількості українців для участі у виборах.
Автор консультації: Головне територіальне управління юстиції у місті Києві
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
164
Коментарии:
0
Просмотров:
130
Коментарии:
0
Просмотров:
329
Коментарии:
0
Просмотров:
395
Коментарии:
0
Просмотров:
609
Коментарии:
0
Просмотров:
739
Коментарии:
1
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.