Главная Блог ... Видеоконсультация Як оформити спадщину в умовах воєнного стану?

Як оформити спадщину в умовах воєнного стану?

Отключить рекламу

В даному відео адвокат Тетяна Голиця розповідає про особливості спадкування в умовах воєнного стану, строки прийняття спадщини та що робити у разі відмови нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину.

На час запису даного відео процедура спадкування в умовах воєнного стану була врегульована постановою КМУ від 28.02.2022 №164 «Деякі питання нотаріату в умовах воєнного стану» (зі змінами, внесеними згідно з постановами КМУ №209 від 06.03.2022 та №480 від 19.04.2022).

Водночас на час виходу в ефір нашого відео КМУ шляхом прийняття постанови від 24 червня 2022 №719, яка набрала чинності 29.06.2022, були внесені зміни до постанови КМУ від 28.02.2022 №164 щодо процедури спадкування в умовах воєнного стану.

Так, в редакції п. 3 постанови КМУ від 28.02.2022 №164 з 06.03.2022 до 29.06.2022 було установлено, що на час воєнного стану перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється.

Це означало, що якщо особа померла, наприклад, 01.04.2022, то у її спадкоємців після припинення або скасування воєнного стану буде ще шість місяців для того аби подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини.

Натомість з 29.06.2022 п. 3 постанови КМУ від 28.02.2022 №164 установлено, що перебіг строку для прийняття спадщини або відмови від її прийняття зупиняється на час дії воєнного стану, але не більше ніж на чотири місяці.

Таким чином, станом на сьогодні, якщо керуватися зазначеною урядовою постановою, якщо особа померла, наприклад, 01.04.2022, то строк для прийняття спадщини закінчиться 01.02.2023, тобто через 10 місяців після смерті особи.

У зв’язку з зазначеним, інформація, викладена у відео в блоці «строки для прийняття спадщини» дещо не відповідає чинним положенням законодавства, однак порушені у відео питання про суперечність норм законодавства щодо строку прийняття спадщини та строку видачі свідоцтва про право на спадщину є актуальними і на даний час. А відтак відео рекомендовано для перегляду.

Так, у зв’язку з воєнними діями на території України й тимчасовою окупацією деяких її районів, коли багато наших громадян були змушені змінити своє місце проживання, право на прийняття спадщини здійснюється з урахуванням положень прийнятих у цих умовах документів.

Друга особливість, на яку треба звернути увагу, реалізуючи право на спадкування, є зміни до Порядку вчинення нотаріальних дій. Згідно з цими змінами, в умовах воєнного або надзвичайного стану спадкова справа заводиться за зверненням заявника будь-яким нотаріусом України, незалежно від місця відкриття спадщини, тобто місця проживання спадкодавця.

Це означає, що після смерті особи спадкоємець має право звернутися з заявою про прийняття спадщини до нотаріуса не за останнім місцем проживання спадкодавця як це було до війни, а до будь-якого нотаріуса за місцем свого перебування.

З переліком нотаріусів України, до яких можна звернутися в умовах воєнного стану з заявою про прийняття спадщини, можна ознайомитися за посиланням: https://notar.npu.ua/

Наразі отримати свідоцтво про право на спадщину та оформити на себе право власності можливо лише в тому випадку, якщо строк на прийняття спадщини закінчився до дня набрання чинності постанови Кабінету Міністрів України №209 від 06.03.2022, якою внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 28.02.2022 №164 щодо призупинення на час воєнного стану перебігу строку для прийняття спадщини, тобто до 06.03.2022, та нотаріус має можливість виконати всі встановлені законом процедури в рамках відкритої спадкової справи.

У разі відмови нотаріуса у видачі такого свідоцтва, спадкоємець може в судовому порядку просити суд визнати за ним право власності на спадкове майно або ж визнати відмову нотаріуса у видачі свідоцтва про право на спадщину протиправною та зобов’язати видати свідоцтво про право на спадщину.

Отже, якщо нотаріус відмовляє вам у видачі свідоцтва про право на спадщину або вам потрібна допомога в супроводженні процедури оформлення своїх спадкових прав у позасудовому порядку, адвокати Адвокатського бюро Івана Хомича, маючи достатній досвід у веденні спадкових справ, з радістю допоможуть Вам вирішити питання у сфері спадкування.

Більше інформації про послуги нашого Адвокатського бюро можна знайти за посиланням: https://jurprotect.com.ua/ua/

Безкоштовні консультації по тел. 068-368-25-25

Електронна пошта - office@jurprotect.com.ua

  • 4024

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 4024

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные видео консультации

    Смотреть все видео консультации
    Смотреть все видео консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати