Главная Блог ... Консультации от юристов ВСЕ, ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ

ВСЕ, ЩО ТРЕБА ЗНАТИ ПРО ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ

Отключить рекламу
 - 7c1629e468ba039ea20c182e5bd06088.png

Виклик громадян до ТЦК та СП під час мобілізації здійснюється шляхом вручення (надсилання) повістки

ЯК ВИГЛЯДАЄ НОВА ФОРМА ПОВІСТКИ

У повістці зазначаються:

▪️ ПІБ і дата народження громадянина, якому адресована повістка;

▫️ найменування ТЦК та СП, що видав повістку;

▪️ мета виклику;

▫️ місце, день і час явки за викликом;

▪️ підпис (кваліфікований електронний підпис) посадової особи, яка видала (сформувала) повістку, дата підпису;

▫️ реєстраційний номер повістки;

▪️ роз’яснення про наслідки неявки і про обов’язок повідомити про причини неявки.

Повістка формується:

▪️ або за допомогою Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов’язаних та резервістів, тобто є друкованою;

▫️ або бланк повістки заповнюється представником ТЦК та СП.

Керівник ТЦК та СП або його відділу накладає на повістку кваліфікований електронний підпис або особисто підписує повістку та скріплює гербовою печаткою.

Тобто ПОВІСТКА МАЄ БУТИ ВИПИСАНА ЗАВЧАСНО, а не на «колінці» десь на вулиці

Реєстраційний номер повістки фіксується в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов’язаних та резервістів

КИМ І ДЕ МАЄ ВРУЧАТИСЯ ПОВІСТКА

1️. Представники ТЦК та СП – в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідного ТЦК та СП.

2️. Представники структурних підрозділів районних, міських держадміністрацій (військових адміністрацій) – в межах адміністративної території, на яку поширюється повноваження відповідної районної, міської держадміністрації (військової адміністрації).

3️. Представники виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад – в адміністративних межах населених пунктів та територій, на які поширюється повноваження відповідних виконавчих органів сільських, селищних, міських, районних у містах (у разі їх утворення) рад.

4️. Представники підприємств, установ, організацій – на території підприємств (установ, організацій) та в місцях виконання працівниками робіт (обов’язків).

5️. Представники відповідного підрозділу розвідувальних органів, Центрального управління або регіональних органів СБУ (тільки резервістам та військовозобов’язаним, які перебувають в зазначених органах на військовому обліку) – на усій території України.

Призначення представників, уповноважених вручати повістки, здійснюється наказом відповідного керівника, який є підставою для видачі посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки.

САМЕ ЦЕ ПОСВІДЧЕННЯ МАЄ ПРЕД’ЯВИТИ ПРЕДСТАВНИК ТЦК та СП НА ВАШУ ВИМОГУ ВІДПОВІДНО ДО ЗАКОНУ ПРО МОБІЛІЗАЦІЮ

Повістка може бути надіслана засобами поштового зв’язку рекомендованим поштовим відправленням (поштовим відправленням з оголошенням цінності з описом вкладення) з повідомленням про вручення на адресу його місця проживання після завершення 60 днів, відведених законодавством на уточнення своїх облікових даних, у тому числі адреси місця проживання:

▫️ якщо дані не оновлено, то повістка надсилається на адресу зареєстрованого/задекларованого місця проживання;

▪️ надсилається адресату не пізніше ніж протягом наступного

дня після підпису повістки відповідним керівником.

НА ЯВКУ ДО ТЦК та СП ЗА ТАКОЮ ПОВІСТКОЮ НАДАЄТЬСЯ 14 ДНІВ

ВРУЧЕННЯ ПОВІСТОК РЕЗЕРВІСТАМ ТА ВІЙСЬКОВОЗОБОВ’ЯЗАНИМ ЗДІЙСНЮЄТЬСЯ ЦІЛОДОБОВО

ДЕ МОЖЛИВЕ ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ?

1️. За адресою місця проживання або адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання.

2️. За місцем роботи, навчання.

3️. У громадських місцях, громадських будинках та спорудах, місцях масового скупчення людей.

4️. У ТЦК та СП.

5️. На пунктах пропуску (блок-постах).

6️. Пунктах пропуску через державний кордон України.

Більш детально про місця та уповноважених суб'єктів у пунктах 36–39 Порядку (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-poriadku-provedennia-pryzovu-hromadian-na-viiskovu-sluzhbu-pid-chas-mobilizatsii-na-osoblyvyi-period-560-160524)

НАЛЕЖНЕ ОПОВІЩЕННЯ

Належним підтвердженням оповіщення про виклик до ТЦК та СП є:

1. у разі вручення повістки – особистий підпис про отримання повістки, відеозапис вручення повістки або ознайомлення з її змістом, у тому числі відеозапис доведення акта відмови від отримання повістки (додаток 2), а також відеозапис відмови резервіста або військовозобов’язаного у спілкуванні з особою, уповноваженою вручати повістки;

2. у разі надсилання повістки засобами поштового зв’язку:

- день отримання такого поштового відправлення особою, що підтверджується інформацією та/або документами від поштового оператора;

- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою місця проживання особи, повідомленою цією особою територіальному центру комплектування та соціальної підтримки під час уточнення своїх облікових даних;

- день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати поштове відправлення чи день проставлення відмітки про відсутність особи за адресою задекларованого/зареєстрованого місця проживання в установленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила територіальному центру комплектування та соціальної підтримки іншої адреси місця проживання.

ЗА ВІДМОВУ ВІД ПОВІСТКИ НЕ КАРАЮТЬ - КАРАЮТЬ ЗА НЕПРИБУТТЯ ДО ТЦК та СП

Ви маєте прибути до ТЦК та СП, але вас НЕ можуть покарати за те, що ви відмовилися від повістки, бо ви не зобов’язані її отримувати

АДМІНІСТРАТИВНЕ ЗАТРИМАННЯ «УХИЛЯНТІВ»

У разі відмови від отримання повістки складається акт відмови від отримання повістки, який підписується не менш як двома членами групи оповіщення. Акт відмови від отримання повістки оголошується громадянину.

Акт відмови від отримання повістки подається керівнику ТЦК та СП для вжиття заходів до притягнення правопорушника до адміністративної відповідальності.

У разі відмови від отримання повістки поліцейський, який входить складу групи оповіщення, проводить адміністративне затримання та доставлення громадянина до ТЦК та СП на підставі статей 261 і 262 КУпАП.

Так, стаття 280 КУпАП закріплює обов’язок посадової особи при розгляді справи про адміністративне правопорушення з’ясувати чи було вчинено адміністративне правопорушення та чи винна ця особа в його вчиненні тощо. Тобто, по суті, склад правопорушення та всі похідні від нього.

Стаття 210-1 характеризується тим, що «об’єктивна сторона правопорушення виражається у порушенні законодавства України про мобілізаційну підготовку та мобілізацію (формальний склад)».

Тобто особа має якісь обов’язки, визначені законодавством про мобілізаційну підготовку та мобілізацію, за невиконання яких вона мусить нести відповідальність. Зупинимося хоча б на положення Закону України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а саме статті 22.

ГРОМАДЯНИ ЗОБОВ’ЯЗАНІ:

▫️ з'являтися за викликом до ТЦК та СП у строк та місце, зазначені в повістці для взяття на військовий облік військовозобов’язаних чи резервістів, визначення їх призначення на особливий період, направлення для проходження медичного огляду;

▪️ надавати в установленому порядку під час мобілізації будівлі, споруди, транспортні засоби та інше майно, власниками яких вони є, ЗСУ, іншим військовим формуванням, силам цивільного захисту з наступним відшкодуванням державою їх вартості в порядку, встановленому законом;

▫️ проходити медичний огляд для визначення придатності до військової служби;

▪️ під час мобілізації громадяни зобов’язані з’явитися на збірні пункти, у в/ч тощо (залежно від статусу), а також уточнити свої дані протягом 60 днів;

▫️ носити з собою військово-облікові документи та пред'являти їх на вимогу.

Абзац 7 пункту 47 Постанови №560 (https://www.kmu.gov.ua/npas/pro-zatverdzhennia-poriadku-provedennia-pryzovu-hromadian-na-viiskovu-sluzhbu-pid-chas-mobilizatsii-na-osoblyvyi-period-560-160524)

ЯКА Ж ВЛАСНЕ ПРОЦЕДУРА ВРУЧЕННЯ ПОВІСТКИ?

1️. Старший групи оповіщення, представник, уповноважений вручати повістки, ТЦК та СП, зупиняє (підходить до) громадянина та відрекомендовується, повідомляє про мету зупинки (прибуття) та

спілкування.

2️. На вимогу громадянина пред’являє ДВА ДОКУМЕНТА:

▫️ свій паспорт громадянина (посвідчення офіцера, військовий квиток, службове посвідчення);

▪️ посвідчення особи, уповноваженої вручати повістки.

3️.Уповноважена особа пропонує громадянину пред’явити його паспорт та військово-обліковий документ (військово-обліковий документ в електронній формі).

4️. Якщо особа підлягає оповіщенню, їй вручається повістка.

Під час вручення повістки здійснюється фото- і відеофіксація із застосуванням технічних приладів та засобів фото- та відеофіксації представником ТЦК та СП

Застосування технічних приладів і технічних засобів, що мають функції автоматичної фото- та відеофіксації, уповноваженими представниками ТЦК та СП визначається Міноборони, а органами та підрозділами поліції – МВС.

НА СЬОГОДНІ ЗАЛИШАЄТЬСЯ ВІДКРИТИМ ПИТАННЯ НА ЯКІ САМЕ ТЕХНІЧНІ ПРИЛАДИ МАЄ ЗДІЙСНЮВАТИСЯ ТАКА ФІКСАЦІЯ

Повістки для оповіщення видаються представнику ТЦК та СП, уповноваженому їх вручати, під підпис в журналі реєстрації повісток

Тобто, знову ж таки, ПОВІСТКА НЕ МОЖЕ БУТИ ВИПИСАНА «НА КОЛІНЦІ» , ЛИШЕ ЗАВЧАСНО

Так само й повістки іншим уповноваженим особам на їх видачу – вже заповнені з ТЦК та СП.

 

  • 17652

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 17652

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст