Главная Блог ... Новости ВР перейменувала місто Володимир-Волинський на Володимир ВР перейменувала місто Володимир-Волинський на Вол...

ВР перейменувала місто Володимир-Волинський на Володимир

Отключить рекламу
 - d36af0ec8d245e77c4eb06304fe6545c.jpg

Верховна Рада України прийняла Постанову "Про перейменування Володимир-Волинського району Волинської області".

Про це інформує Цензор.НЕТ із посиланням на сайт Верховної Ради.

Зазначається, що на пленарному засіданні 15 грудня 2021 року Парламент розглянув проєкт Постанови про перейменування міста Володимир-Волинський Володимир-Волинського району Волинської області (реєстр. №6378).

Перейменування було ініційоване його жителями з метою повернення населеному пункту його історичної назви "Володимир".

Вказаний населений пункт є одним із найдавніших міст України, перша документальна згадка про яке зафіксована у літописі часів Київської Русі "Повість минулих літ". У 1795 році відповідно до австро-російської угоди місто увійшло до складу Російської імперії. Зазначається, що саме після цього приєднання місто отримало до своєї назви приставку "-Волинський". Вказаний крок був обґрунтований необхідністю відрізняти місто Володимир від російського міста Владімір-на-Клязьмі.

За наслідками розгляду Верховна Рада України 18 липня 2022 року перейменувала місто Володимир-Волинський Володимир-Волинського району Волинської області на місто Володимир. За відповідне рішення проголосувало 348 народних депутатів України.

ДОВІДКА

Давня назва міста — Володимѣрь; є присвійною формою від імені «Володимир» (дав.-рус. Володимѣръ), утворену давнім суфіксом *jь (тобто «Володимирів», «го́род Володимира»), ця йотація викликала пом'якшення попереднього звука [r]; згодом відбулося ствердіння, і назва міста збіглася з особовим ім'ям. Згодом з'явилися латинські назви міста сер. лат. Lodomeria і сер. лат. Ladimeria, перша є мовним скороченням від Володимєръ[джерело?], а друга — скороченням від церковнослов'янської (староболгарської) форми Владимиръ. До XVIII ст. в діловій мові переважала форма стар. Володимер [джерело?], рідше вживалися форма стар. Володимир [джерело?].

Після приєднання до Російської імперії у 1795 році місто називалося рос. дореф. Владимиръ, а в 1911 році почало іменуватися рос. дореф. Владимиръ-Волынскій, щоб відрізнити його від російського Владимира-над-Клязьмою (рос. Владимир), хоча жодних документів, які б засвідчували перейменування, не знайдено.

За умовами Ризького мирного договору 1921 року місто увійшло до складу Польщі. Нова польська влада змінила назву міста: від 3 червня 1922 на Володимир (пол. Włodzimierz, Влодзімєж).

Після приєднання Західної України до СРСР у вересні 1939 року місто стало називатися Володимир-Волинськ. І лише після звільнення від німецьких військ, 9 серпня 1944 року указом Президії ВР СРСР місто отримало назву Володимир-Волинський.

1 жовтня 2021 року Володимир-Волинська міська рада підтримала ініціативу щодо повернення історичної назви Володимир. 20 жовтня 2021 року перейменування підтримала Волинська обласна рада.

 • 1761

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 1761

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  В одному місці тексту: "Верховна Рада України 18 липня 2022 року перейменувала місто Володимир-Волинський Володимир-Волинського району Волинської області на місто Володимир. За відповідне рішення проголосувало 348 народних депутатів України." А нижче таке: "15 грудня 2021 року Верховна Рада України остаточно затвердила перейменування. За це проголосували 348 депутатів." В задачі питається: коли ж відбулося перейменування?

  19.07.2022 17:34

  Красавчик, похвалю за бдительность

  19.07.2022 17:34

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст