Главная Блог ... Новости "Вперше у світі": Україна прирівняла цифрові паспорти до паперових "Вперше у світі": Україна прирівняла цифрові паспо...

"Вперше у світі": Україна прирівняла цифрові паспорти до паперових

эксклюзив
 • Автор: 

  Автор не указан

 • 1

 • 1

 • 3864

Отключить рекламу
\

Українці більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають, пообіцяли в уряді. Утім, для перетину державного кордону потрібно буде використовувати традиційні паперові паспорти.

Верховна Рада України ухвалила в другому читанні законопроєкт, що підвищує статус використання цифрових паспортів у застосунку "Дія" на юридичному рівні. "За" законопроєкт №4355 "Про внесення змін до закону "Про Єдиний державний демографічний реєстр та документи, що підтверджують громадянство України, посвідчують особу чи її спеціальний статус" у другому читанні та цілому проголосували 302 народні депутати на позачерговому пленарному засіданні парламенту у вівторок, 30 березня.

Згідно із законопроєктом, е-паспорт та е-паспорт для виїзду за кордон оформляють безоплатно. Їхні електронні копії можна подавати та застосовувати в тих самих випадках, коли законодавством передбачено надання та застосування копій паспорта громадянина України і паспорта для виїзду за кордон. Їх можна пред'являти замість та без додаткового пред'явлення відповідних паперових паспортів, документів про реєстраційний номер облікової картки платника податків, про місце проживання. Закон набуде чинності 23 серпня 2021 року.

"Україна - перша у світі"

Результативне голосування у Раді привітав президент України Володимир Зеленський. "Вперше у світі. Електронні паспорти українців прирівняні до їхніх пластикових і паперових аналогів", - написав він у своєму Twitter.

Своєю чергою віцепрем'єр-міністр цифрової трансформації Михайло Федоров також наголосив, що "Україна - перша країна у світі, яка запустила цифрові паспорти та законодавчо прирівняла їх до звичайних документів". "Користувачі "Дії" більше не стикатимуться з ситуаціями, коли цифровий паспорт не приймають. Це не просто важлива подія в історії сучасної України та великий крок до впровадження режиму "без паперу". Це унікальний світовий кейс ("випадок" українською. - Ред.), яким можна і варто пишатися", - зазначив Федоров, слова якого наводить пресслужба мінцифри.

Зазначається, що цифрові паспорти можна буде пред'являти на території України для посвідчення особи та підтвердження громадянства, окрім випадків перетину державного кордону, в'їзду на тимчасово окуповану територію України та виїзду з неї.

Міністерство цифрової трансформації запустило цифрові паспорти в застосунку "Дія" у квітні 2020 року. Натепер ними можуть користуватися близько 20 мільйонів українців - понад 5,5 мільйона із них мають ID-картку і ще 18 мільйонів українців є власниками закордонних біометричних паспортів.

Джерело: DW

 • 3864

  Просмотров

 • 1

  Коментарии

 • 3864

  Просмотров

 • 1

  Коментарии


 • Отключить рекламу

  Сочувствую всем нам, в связи с тем что эти бараны у руля это сделали. Вот о чём я https://teletype.in/@ebanoe_it/hZvccCAyW С таким подходом к защите это не страна в смартфоне а единая точка для слива данных и махинаций от имени людей без их ведома

  06.04.2021 10:12

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст