Для якісного фарбування внутрішніх поверхонь приміщень або фасадів будівель необхідний особливий підхід, правильно підібраний матеріал та певні знання. Досить часто власники квартир або заміських будинків вважають за краще здійснювати ремонтні роботи власноруч, з метою заощадження коштів, а також для придбання певного досвіду. В цілому фарбування освоїти не складно, найскладнішим завданням є лише вибір фарби, що підходить для кожного випадку індивідуально.
Як вибрати фарбу?
З безлічі різновидів фарб досить часто люди вибирають водні емульсії, з огляду на їх екологічність, високій якості, простоте нанесення та порівняно доступну вартость. Дані якості притаманні водоемульсійним фарбам торгової марки Sniezka, ознайомитися з різновидами та технічними характеристиками яких можна на сайті інтернет-магазину OxiDom перейшовши за посиланням - https://oxidom.com/otdelochnye-materialy/kraski/vodoemylsionnaya-kraska
Переваги водоемульсійних фарб
-
Основною перевагою водоемульсіонок перед іншими фарбами є абсолютна нешкідливість для здоров'я. Працюючи з ними, не потрібно покидати приміщення, оскільки відсутній специфічний запах.
-
Час висихання пофарбованого покриття набагато менше, ніж у інших фарб.
-
Водна емульсія дуже просто наноситься, а робочий інструмент легко відмивається звичайною водою після виконання робіт.
-
Завдяки змішуванню пігментів, фарбі можливо надати будь-який бажаний відтінок.
-
Більшість вожоемульсійних фарб паропроникні, водостійкі, а також мають відмінну адгезію. Існують фарби з матовим та глянсовим ступенем блиску, миючі та з антисептичними добавками.
-
Водоемульсіонка має малу витрату та невисоку вартість.
Недоліки водоемульсійних фарб
Як у будь-якого матеріалу, у фарб все ж є незначні недоліки, до яких можна віднести наступні:
-
Основним з таких мінусових якостей є неможливість виконання робіт при температурі не нижче + 5 ° С. У разі ігнорування даного правила, фарба погано розподіляється по поверхні, а час висихання збільшується.
-
Безліч матових водоемульсійних фарб мають недостатню стійкість до стирання, тому багаторазові вологі прибирання призводять до втрати зовнішнього вигляду покриття, за винятком миючих фарб.
-
Оскільки в їх складі міститься велика кількість води, не рекомендується фарбувати метал та глянсову поверхню.
Основні види водних емульсій
Залежно від місткості в водоемульсійних фарбах полімерів, виділяють основні чотири різновиди фарб, що відрізняються один від одного наступними характеристиками:
-
Акрилові водні емульсії являють собою якісний, найбільш поширений матеріал, який використовується як професійними майстрами, так звичайними споживачами. В якості основного сполучного компонента складу е акрилові смоли. Фарба ідеально підходить для оштукатурених, зашпакльованих, цегляних, бетонних, гіпсокартонних, дерев'яних поверхонь, а також для скла та шпалер. Для поліпшення еластичності акрилових поверхонь, іноді в акрилові склади додається латекс, який також сприяє ефективному перешкоди волозі. Пофарбована поверхня без проблем миється водою. Фарба перекриває незначні дефекти та швидко сохне.
-
Силіконова водна емульсія є ідеальним варіантом для приміщень, що піддаються регулярному підвищенню рівня вологості. Завдяки вмісту у складі силіконових смол, фарба є універсальним засобом, що служить для маскування дефектів, в порівнянні з акриловими фарбами.
-
Силіконові фарби коштують дорожче, однак краще захищають від вологи, грибка та забезпечують поверхоні хорошу паропроникність та довговічність.
-
Силікатні водні фарби складаються з рідкого скла в якості основного компонента, кольорового пігменту та різних домішок. Фарба відрізняється чудовою стійкістю до атмосферного впливу і досить тривалим експлуатаційним терміном (близько 20 років). Недоліком є поганий захист від впливу вологи.
-
Мінеральна водоемульсіонка - це суміш гашеного вапна або цементу. Фарби використовуються для стін та стель з цегли та бетону, однак є менш популярними через невеликий термін служби.
Просмотров : 4639