3
0
3664
Віднесення підприємства до списку ризикових – вкрай неприємна ситуація для бізнесу, адже означає автоматичне блокування всіх податкових накладних.
Донедавна боротися із цим було вкрай важко, адже суди приймали дуже суперечливі рішення, а Верховний Суд 20 листопада 2019 року взагалі постановив, що «дії контролюючого органу щодо внесення до Інтегрованої системи результатів засідання Комісії (за результатами якої не приймалось рішення про відмову у реєстрації податкової накладної) не породжують правових наслідків для платників податків та не порушують їхні права, оскільки розміщена в цій системі інформація є службовою та використовується податковими органами для обробки зібраної інформації в автоматичному режимі (використовуються для виконання покладених на контролюючі органи, функцій та завдань) з метою здійснення відповідних прав та обов’язків» (справа № 480/4006/18).
Тобто, якщо щодо вас не приймалося рішення про відмову у реєстрації податкової накладної, власне рішення про включення вашого підприємства до переліку ризикових у судовому порядку оскаржити було неможливо.
Засновувалася така позиція суду, зокрема, на чинному тоді Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабміну від 21.02.2018 №117.
На щастя, зовсім скоро ситуація змінилася , адже з 01 лютого 2020 року набув чинності новий Порядок, затверджений постановою Кабміну №1165 від 01 лютого 2020 року (далі – «Порядок № 1165»).
У п.6 Порядку №1165 вказано, що «у разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку».
І цю норму суди тлумачать як таку, що дає право оскаржити рішення про включення вашого підприємства до переліку ризикових. Така позиція висловлюється у рішеннях від 06.01.2021, № 640/10988/20 і № 640/11321/20.
Крім того Верховний Суд у цих рішеннях вказує, що суди більше не можуть посилатися на попередні постанови Верховного Суду, де зазначалося про неможливість оскарження в судовому порядку рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості (наприклад, згадана вище Постанова від 20.11.2019 у справі №480/4006/18 та аналогічні), адже ці рішення приймалися на положеннях Порядку №117, який втратив чинність.
Отже, платникам податків “офіційно дозволено” оскаржувати рішення про їхнє включення до переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості, у судовому порядку.
Автор новини: Адвокатське об'єднання "Суслов та Партнери"
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
124
Коментарии:
0
Просмотров:
138
Коментарии:
0
Просмотров:
201
Коментарии:
0
Просмотров:
251
Коментарии:
0
Просмотров:
222
Коментарии:
0
Просмотров:
267
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.