Главная Блог ... Новости Військові пенсіонера мають право на перерахунок та виплату пенсії за 2019 рік в повному розмірі. Виплата пенсії в розмірі 75% є незаконною! Військові пенсіонера мають право на перерахунок та...

Військові пенсіонера мають право на перерахунок та виплату пенсії за 2019 рік в повному розмірі. Виплата пенсії в розмірі 75% є незаконною!

эксклюзив
Отключить рекламу
Військові пенсіонера мають право на перерахунок та виплату пенсії за 2019 рік в повному розмірі. Виплата пенсії в розмірі 75% є незаконною! - tn1_ae9f298c7df944d03b18b79dca034f00_5f60a7176c9d2.jpg

Виплата пенсії в розмірі 75% є незаконною!

Відповідно до п.1,2 Постанови КМУ №103 від 21.02.2018р. "Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб" проведено перерахунок пенсії з 01 січня 2018 року.

Разом з тим, кожного пенсіонера, на якого поширюється дія вказаної постанови, повідомлено по те, що відповідно до п.2 цієї ж Постанови КМУ розмір пенсії до виплати складає:

з 01 січня 2018 року - в розмірі 50%.

з 01 січня 2019 року – в розмірі 75%.

Таким чином всі без виключення пенсіонери (зокрема військові) за 2018 та 2019 роки недоотримали частину пенсії.

У відповідь на звернення пенсіонерів, пенсійний фонд розсилав заявникам шаблонні відписки з відмовою про перерахунок пенсії в 100% розмірі, посилаючись на встановлені Кабміном обмеження виплати пенсії.

Протягом 2019 року адміністративні суди були перевантажені позовними заявами з вимогою пенсіонерів про перерахунок та виплату пенсії в 100% розмірі.

ВІДЕО: Велика палата Верховного суду: з 01.04.2019 виникли підстави для перерахунку військових пенсій з урахуванням всіх додаткових видів грошового забезпечення

Крапку в даній категорії справ поставив Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду, який у своїй постанові від 12.11.2019р. зауважив про те, що обмеження виплати пенсії, нарахованої особі в порядку, передбаченому Законом, не може бути встановлено постановою Кабінету Міністрів України. Дії пенсійного фонду України, які полягають у зменшенні розміру пенсії за рахунок виплати з 05 березня по 31 грудня 2019 року – 75 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 01 березня 2018 року – є ПРОТИПРАВНИМИ.

З власного досвіду ведення вказаної категорії справ (http://reyestr.court.gov.ua/Review/89249881) зауважу, що пенсійний фонд, не зважаючи на практику Верховного суду, все-таки не поспішає добровільно перераховувати та виплачувати людям пенсії, на позовну заяву про перерахунок – направляє відзив з вимогою відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог. Однак, після ухвалення судом першої інстанції рішення на користь пенсіонера, пенсійний фонд апеляційну скаргу не подає, а кошти виплачує без участі виконавчої служби (щоб не витрачати гроші на оплату роботи виконавця). Судова справа розглядається без виклику та участі сторін протягом місяця з моменту надходження позовної заяви.

Отож, кожен пенсіонер, який в 2019 році отримував пенсію в розмірі 75% має можливість стягнути з пенсійного фонду недоплачену частину коштів, звернувшись до адміністративного суду за своїм місцем проживання.

Автор новини: адвокат, Зибінська Галина Вікторівна

050 809-50-58, 068 654-55-23, e-mail: galinazibinska@gmail.com

 • 10202

  Просмотров

 • 0

  Коментарии

 • 10202

  Просмотров

 • 0

  Коментарии


 • Поблагодарить Отключить рекламу

  Оставьте Ваш комментарий:

  Добавить

  Другие наши сервисы:

  • Бесплатная консультация

   Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

  • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

   Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

  • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

   На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

  • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

   Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

  Популярные новости

  Смотреть все новости
  Смотреть все новости
  logo

  Юридические оговорки

  Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

  Полный текст