Главная Блог ... Консультации от юристов Виконавчий напис нотаріуса. Чи варто розслаблятись після скасування? Виконавчий напис нотаріуса. Чи варто розслаблятись...

Виконавчий напис нотаріуса. Чи варто розслаблятись після скасування?

Отключить рекламу
 - tn1_0_63095900_1628234656_610ce3a09a0ee.jpg

В даній публікації хочу поділитись практичним досвідом скасування виконавчого напису нотаріуса, а також постараюсь надати слушні поради боржникам, які вже отримали щасливий лист від виконавця на підставі виконавчого напису.

Отже, дізнається боржник про вчинення виконавчого напису, як правило, після відкриття виконавчого провадження та арешту банківських рахунків. Звязавшись з виконавцем, виявляється, що якась (невідома поки що) фін. установа звернулась до приватного нотаріуса, а той вчинив виконавчий напис про стягнення з боржника кредитних коштів. Далі, ознайомившись з самим виконавчим написом, виявляється, що забутий давно кредитний борг декілька разів перепроданий між фінансовими установами (прямо кажучи - колекторами) і остання в ланцюжку – вимагає повернення боргу з відсотками, пенями, штрафами.

Відразу зауважую – такий виконавчий напис скасувати в судовому порядку в принципі немає проблем, оскільки написи вчиняються з численними порушеннями закону і вже існує усталена судова практика з приводу скасування таких написів.

Однак, перед тим, як приймати рішення про судовий захист необхідно «тверезо» оцінити ситуацію та проаналізувати суму боргу.

- Так у випадку, якщо борг «сторічної давності», строк повернення коштів по якому давно минув, однозначно скасовуємо! Після набрання рішенням законної сили до Вас більше ніхто не матиме претензій, адже юристи кредитора також розуміють, що в судовому порядку повернути борг вже немає можливості через пропуск строків.

- якщо ж Ви дійсно отримали кредитні кошти протягом останніх трьох років і не повернули борг (а так в основному і є) – уникнути відповідальності не вийде. Виконавчий напис ми звичайно скасуємо, не зважаючи на реальність боргу, АЛЕ після скасування виконавчого напису очікуйте виклику в суд, бо колектори, які купили Ваш борг обов’язково будуть боротись до кінця, адже стягнути борг можна як через виконавчий напис нотаріуса, так і в судовому порядку. А тут на Вас очікує ще й судовий збір і послуги адвокатів……

Отож, перш ніж звертатись до адвоката з позицією «я нічого не брав і не знаю таку компанію», будьте далекогляднішими, адже адвокат Вам повірить і допоможе на першій стадії Вашої широкомасштабної проблеми, але чи не призведе все це до ще більших фінансових витрат, як і сталося з моєю клієнткою, яка намагалась переконати саму себе, що нікому нічого не винна, а після скасування виконавчого напису отримала повістку в суд. Тут я вже їй нічим не змогла б допомогти, оскільки борг виявився реальним, а тому не взялась за справу.

Якщо все-таки скасовувати виконавчий напис нотаріуса, то пораджу всім звертатись в суд за місцезнаходженням кредитора (за правилами територіальної підсудності – за місцезнаходженням відповідача), або за місцем проживання позивача (Позиція Верховного Суду у справі №263/14171/19, провадження № 61-21991св19).

Не раджу звертатись за місцем відкриття виконавчого провадження, або за місцезнаходженням майна (місцем відкриття банківської картки), оскільки суди на сьогоднішній день по різному тлумачать ці поняття, і, як наслідок, перекидають справу з одного суду в інший, а поки справа ходить по судам, позов нікому забезпечувати і кошти списуються в рамках виконавчого провадження.

Бажаю всім перемоги!

Автор консультації: Адвокат, Зибінська Галина Вікторівна

050 809-50-58, 067 654-01-23, e-mail: galinazibinska@gmail.com

  • 11612

    Просмотров

  • 3

    Коментарии

  • 11612

    Просмотров

  • 3

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Спасибо за Вашу статью. Обманывая адвоката (а зачастую - и себя самого) клиент только вредит. У нас тоже были такие "хитрецы". Что делать после отмены надписи нотариуса судом - наша видео консультация на ту же тему: https://protocol.ua/ru/chto_delat_posle_otmeni_nadpisi_notariusa_sudom_advokat_moskalenko_a_v/

    13.08.2021 15:39

    Дякую за відгук. Ваші публікації дивлюсь постійно і черпаю з них чимало корисної інформації. Дякую Вам за те, що ділитесь досвідом.

    13.08.2021 15:43

    От якраз за місцем проживання суди дуже не полюбляють відкривати провадження, відправляють за підсудністю або за місцезнаходженням виконавця, або за юр. адресою відповідача.

    07.08.2021 20:01

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст