Главная Блог ... Новости В Україні змінять правила прописки для дітей та власників іпотечного житла В Україні змінять правила прописки для дітей та вл...

В Україні змінять правила прописки для дітей та власників іпотечного житла

Отключить рекламу
В Україні змінять правила прописки для дітей та власників іпотечного житла - tn1_v_ukraini_zminyat_pravila_propiski_5ece7dce9f1b9.jpg

Кабмін підтримав проект постанови "Про внесення змін до Правил реєстрації місця проживання". Відповідний документ 27 травня розгядали на урядовому засіданні. Перш за все, зміни стосуються правил реєстрації місця проиваниия (у народі - "прописка") малолітніх дітей та власників іпотечного житла.

Користуйтеся консультацією: Чим відрізняється прописка від реєстрації в Україні?!

"Вносимо зміни у правила реєстрації з тим, щоб врегулювати особливості реєстрації місця проживання в іпотечному житлі з метою вдосконалення цієї процедури й захисту іпотекодержателів", – зауважив на засіданні уряду міністр юстиції Денис Малюська.

По словам міністра, зміни доопрацюють в одноденний термін і приймуть. З іншими міністерствами вже все погоджено.

Згадайте новину: Жить не по прописке: с какими проблемами сталкиваются украинцы

Які зміни передбачено:

  • Документи, що підтверджують право на проживання в житлі не вимагатимуть при реєстрації місця проживання малолітньої, неповнолітньої дитини за адресою реєстрації місця проживання батьків/одного з батьків або законного представника.

У разі відсутності цих документів та/або перебування житла в іпотеці, довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов'язань реєстрація місця проживання особи здійснюється за згодою власника/співвласника житла, наймача чи членів його сім'ї, за згодою іпотекодержателя або довірчого власника;

  • Працівник органу реєстрації може перевірити чи перебуває житло у іпотеці або в довірчій власності у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно;
  • У заяві на реєстрації місця проживання відтепер можна вказувати, що житло знаходиться у іпотеці/довірчій власності як способу забезпечення виконання зобов’язань.

Згадайте новину: Прописка, студенческий и не только: министр цифровой трансформации Украины Федоров рассказал, какие документы переведут в смартфон

Паралельно законодавці також працюють над запуском електронної прописки, яка має з'явитись у додатку "Дія".

"Голосування, пільги та соцвиплати, страхування авто, призначення пенсії — для всього цього потрібно мати зареєстроване місце проживання. Навіть у разі вступу до школи чи дитсадка перевага також надається дітям за місцем реєстрації”, – йдеться у повідомленні на сторінці додатку у соцмережі.

Що потрібно буде зробити для отримання е-прописки:

  • заповнити заяву та надати особисті дані на порталі;
  • отримати згоду власника чи співвласника житла (якщо мешкаєте не у своєму);
  • сплатити адміністративний збір.

Для дітей до 14 років її батьки зможуть заповнити заяву на порталі і того ж або наступного дня (крім вихідних) змінити реєстрацію місця проживання.

Нагадаємо, термін "реєстрація місця проживання" в Україні включає в себе дві процедури:

  • виписка (зняття з реєстрації за місцем проживання);
  • прописка (реєстрація за адресою проживання).

Порядок реєстрації місця проживання в Україні передбачає особисте звернення до органу реєстрації або ЦНАП.

Відповідно до законодавства, людині, що знялась з реєстрації за попереднім місцем проживання, дається місяць, щоб зареєструватися за новою адресою.

Прописка оформляється в день надання особою всіх необхідних документів та за бажанням заявника може проводитись одночасно з випискою з попереднього місця проживання/перебування. При цьому повинні бути виконані всі умови зняття з реєстрації і дотримані правила військового обліку у військкоматі.

Процедура виписки-прописки призовників та військовозобов'язаних включає необхідність знятися з обліку у військкоматі за 3 дні до переїзду і потім встати на військовий облік не пізніше 7 днів.

При цьому, якщо в ЦНАП вимагають довідку з військкомату для виписки-прописки призовника або військовозобов'язаного, то така вимога є незаконною (спочатку повинна бути "прописка", а потім – військовий комісаріат).

Джерело: Юридичний ресурс Протокол

фото с Telegram каналу нардепа Олексія Гончаренко

  • 47742

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 47742

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати