Главная Блог ... Новости УКРЕКСІМБАНК ЗАЯВИВ ПРО 2 МЛРД БОРГУ "УКРПІДШИПНИКА" КЛЮЄВИХ, ЯКИЙ В ПРОЦЕДУРІ БАНКРУТСТВА УКРЕКСІМБАНК ЗАЯВИВ ПРО 2 МЛРД БОРГУ "УКРПІДШИПНИК...

УКРЕКСІМБАНК ЗАЯВИВ ПРО 2 МЛРД БОРГУ "УКРПІДШИПНИКА" КЛЮЄВИХ, ЯКИЙ В ПРОЦЕДУРІ БАНКРУТСТВА

Отключить рекламу
УКРЕКСІМБАНК ЗАЯВИВ ПРО 2 МЛРД БОРГУ \

У січні 2018 року Госпсуд Донецької області відкрив провадження в справі про банкрутство ПрАТ “Укрпідшипник” (власники - брати Клюєві) та ввів процедуру розпорядження майном боржника строком на 115 календарних днів.

28 лютого суд прийняв до розгляду заяву Укрексімбанку про визнання його кредитором ПрАТ “Укрпідшипник” на 2,035 млрд грн.

Крім того, про свої вимоги до підприємства на 107,9 млн грн заявив у т.ч. Промінвестбанк, а також компанія "Тіша Інвестментс ЛТД" (Британські Віргінські острови) - на 424,6 млн грн.

Згадайте новину: Спецконфіскація $200 млн Януковича: перші мільйони пішли в бюджет

Додамо, що 13 березня Верховний Суд відмовився задовольнити касаційну скаргу ПрАТ “Укрпідшипник” на ухвалу Госпсуду Донецької області від 07.09.2017 та постанову Донецького апеляційного госпсуду, якими підприємству було відмовлено в задоволенні заяви про відстрочку до 01.09.2018 виконання рішення Госпсуду Донецької області від 26.11.2015 про стягнення з нього на користь Укрексімбанку 41 млн євро заборгованості.

Згідно з судовими матеріалами, раніше суди вже надавали відстрочку для ПрАТ "Укрпідшипник" на виплату боргу для Укрексімбанку до 01 вересня 2017 року. Клопотання про повторну відстрочку боржник обгрунтовував скрутним фінансовим становищем, частковим погашенням заборгованості в розмірі 1,2 млн грн, а також наміром відчужити нерухоме майно, від продажу якого, як зазначалося, планується отримання 326 млн грн.

Як писав Finbalance, ПрАТ “Укрпідшипник” раніше декларувало намір укласти договір купівлі-продажу таких нежитлових будівель, належних йому на праві власності заявнику:

- адміністративно-офісного будинку (літ.А), площею 3 132,90кв.м., який розташовано за адресою: м.Київ, вул.Різницька, б.3;
- адміністративно-офісної будівлі, літ.А-5 з перехідною галереєю та сходинно-ліфтовим блоком загальною площею 3 512,1 кв.м., які розташовані за адресою: м.Донецьк, вул.Челюскінців, б.161;
- адміністративної будівлі літ.А-4 площею 2 251,90кв.м., гаражу літ.Б-1 площею 20,1кв.м., гаражу літ.В-1 площею 20,1кв.м., гаражу літ.Г-1 площею 20,2кв.м., огородження №1-7, замощення 1, загальною площею 2 312,3кв.м., що знаходиться за адресою: м.Донецьк, бул.Шевченка, б.9а.

Раніше суди хоча й підтвердили правомірність кредитних вимог Укрексімбанку на 41 млн євро, проте вони вирішили, що борг має повертати ПрАТ "Укрпідшипник" (позичальник), тоді як зобов’язання ПАТ "Артемівський завод по обробці кольорових металів" та ПрАТ "Артемівський машинобудівний завод "Вістек" за договорами поруки були визнані припиненими (з огляду, зокрема, на збільшення обсягу відповідальності як поручителів через внесення змін у кредитний договір без отримання на те їх згоди).

Згадайте новину: Вищий адмінсуд залишив у силі зняття недоторканності з Клюєва

Источник: http://finbalance.com.ua

БОРГИ "ЗАВОДУ НАПІВПРОВІДНИКІВ" ІМ. КЛЮЄВИХ ПЕРЕД "УКРЕКСІМОМ" ПЕРЕВИЩИЛИ ВАРТІСТЬ АКТИВІВ

19 липня Госпсуд Запорізької області своєю ухвалою визнав низку нових поточних вимог кредиторів до ПрАТ «Завод напівпровідників», у т.ч. вимоги Укрексімбанку на 2,14 млрд грн, включивши їх до четвертої черги задоволення. Водночас 27 липня суд вніс зміни до вказаної ухвали, уточнивши, що вимоги «Укрексімбанку» до ПрАТ «Завод напівпровідників» у розмірі 2,14 млрд грн є забезпеченими, а тому підлягають задоволенню в позачерговому порядку.

Відповідно до судових матеріалів, заборгованість ПрАТ «Завод напівпровідників» перед Укрексімбанком складається з несплачених процентів за користування кредитами та комісії за управління кредитами за договорами 2009-2016 років. Як зауважувалося, заборгованість ПрАТ «Завод напівпровідників» перед Укрексімбанком «зростає щомісячно на 115 млн грн за рахунок відсотків та штрафних санкцій за кредитними договорами».

Нагадаємо, постановою Госпсуду Запорізької області від 24.11.2016, яка була залишена без змін постановою Донецьким апеляційного госпсуду від 01.03.2017 та постановою Вищого госпсуду від 11.05.2017, ПрАТ "Завод напівпровідників" визнанобанкрутом та відкрито ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців

Справа про банкрутство ПрАТ «Завод напівпровідників» була порушена Госпсудом Запорізької області 06.01.2015.

Ухвалою від 30.07.2015 суд в попередньому засіданні затвердив реєстр кредиторів ПрАТ «Завод напівпровідників», визнавши конкурсним кредитором ПрАТ "Завод напівпровідників" у т.ч. Укрексімбанк з вимогами 5,15 млрд грн (забезпечені заставою майна боржника), з яких – 5,07 млрд грн з позачерговим задоволенням та 79,6 млн грн пені - з шостою чергою задоволення.

На 30.09.2016 активи ПрАТ «Завод напівпровідників» оцінювалися на рівні 6,035 млрд грн, пасиви – 16,2 млрд грн, констатувалося в судових матеріалах.

Серед великих кредиторів ПрАТ «Завод напівпровідників» - у т.ч. ТОВ «Актив Солар»: 19.07.2017 суд визнав його вимоги до компанії-боржника на 2,22 млрд грн, а 30.07.2015 – на 3,16 млрд грн.

За даними НКЦПФР, 74,99% акцій ПрАТ «Завод напівпровідників» належать австрійській компанії Activ Solar GmbH, бенефіціарами якої вважалися брати Клюєві (у жовтні-2015 в грудні відповідні зв’язки заперечували).

Додамо, що рішенням Госпсуду Донецької області від 26.11.2015, яке було залишене без змін постановами Донецького апеляційного госпсуду та Вищого госпсуду, було частково задоволено позов Укрексімбанку та стягнуто 41,5 млн євро з ПрАТ "Укрпідшипник" (за даними держреєстру, власниками істотної участі є Андрій та Сергій Клюєві, кінцевим бенефіціаром значиться австрійська компанія Slav Handel, яка на ліквідації).

Разом з тим, суд задовольнив зустрічний позов співвідповідачів та визнано припиненою поруку по відповідним боргам ПАТ "Артемівський завод по обробці кольорових металів" та ПрАТ "Артемівський машинобудівний завод "Вістек".

Крім того, згодом суди надали відстрочку для ПрАТ "Укрпідшипник" на виплату боргу для Укрексімбанку до 01 вересня 2017 року.

Також нагадаємо, що борг 16 сонячних електростанцій в Криму, які пов’язували з Клюєвими, перед Ощадбанком оцінювався на рівні 19 млрд грн. Activ Solar від цих зобов’язань публічно дистанціювалася.

У березні-2016 глава правління Ощадбанку Андрій Пишний заявляв, що «континентальна» частина кредитів, виданих Ощадбанком під «сонячні» проекти Клюєвих, обслуговується. Перед цим ЗМІ повідомляли, що борги «сонячних» компаній перед Ощадбанком обслуговує CNBM.

Також наводилися неофіційні дані, що загалом Ощадбанк підтримав бізнес Клюєвих через кредити і кредитні гарантії на 500 млн євро (340 млн євро припадали на кримські активи).

Згадайте новину: Приватбанк: екс-міноритарні акціонери та екс-топ-менеджери банку судяться з державою

Джерело: http://finbalance.com.ua

  • 1733

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1733

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст

    Приймаємо до оплати