28.10.2017 | Автор: Понзель Марина Генадіївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

УКРАЇНА Є СВІТОВИМ ЛІДЕРОМ У ВІДКРИТТІ КІНЦЕВИХ БЕНЕФІЦІАРНИХ ВЛАСНИКІВ КОМПАНІЙ - ОЛЕНА СУКМАНОВА

Україна разом із Великою Британією є світовими лідерами у питанні відкриття кінцевих бенефіціарних власників компаній. Нагорода, яку Україна отримала час міжнародної конференції з питань транспарентності бенефіціарної власності, яка цього тижня відбулася у Джакарті, є прямим тому доказом. Про це заступник міністра юстиції Олена Сукманова повідомила під час спільної з виконавчим директором Transparency International Україна Ярославом Юрчишином прес-конференції.

«Ми отримали нагороду за досягення у відкритті кінцевих бенефіціарних власників компаній. У нас є великий прогрес у цьому питанні. Всі інші країни сьогодні знаходяться лише на початку цього шляху», - сказала Олена Сукманова. За її словами, під час конференції у Джакарті до нас та Великої Британії підходили представники інших країн з проханням поділитися своїм досвідом у цьому процесі.

Читайте статтю: Проблеми примусової реалізації корпоративних прав

Вона нагадала, що Україна однією із перших прийняла закон, який зобов‘язав всі компанії, окрім державних та муніципальних підприємств, відкрити своїх кінцевих бенефіціарів у державному реєстрі. Окрім того, наша країна запровадила адміністративну та кримінальну відповідальність за невідкриття бенефіціарів, додала заступник міністра. «Україна також першою серед європейських країн вивантажила свій національний реєстр бенефіціарів у глобальний реєстр. Це великий приклад для інших країн», - наголосила Олена Сукманова.

За її словами, зараз важливо створити  механізм верифікації бенефіціарів, тобто визначення того, чи зазначений у реєстрі бенефіціар є справжнім чи лише номінальним власником. «Ми очікуємо на міжнародну допомогу у цьому питанні, бо такого механізму поки що не існує», - сказала заступник міністра.

Читайте статтю: Хтось посіяв, а хтось віджав: чому в Україні розгулялися агрорейдери

У свою чергу виконавчий директор  Transparency International Україна Ярослав Юрчишин зазначив, що відкриття Україною списків бенефіціарів стало можливим, зокрема, і завдяки проактивній позиції Міністерства юстиції, яке підпримало ці ініціативи. «Ми з оптимізмом дивимося щодо подальшої співпраці... Сподіваємося, що реєстр бенефіціарних власників в Україні отримає не одну міжнародну нагороду й визнання... Приємно, що, при всій критиці української влади, у владі є достатньо велика кількість реформаторів, готових не лише встановлювати нові параметри прозорості, але й тренди для світу», - сказав Ярослав Юрчишин.

Згадайте новину: АНТИРЕЙДЕРСЬКА КОМІСІЯ ПОВЕРНУЛА ПРАВО ВЛАСНОСТІ НА БІЛЬШ НІЖ 5,5 ТИС. ЗЕМЕЛЬНИХ ДІЛЯНОК ЗА 9 МІСЯЦІВ ЦЬОГО РОКУ – ОЛЕНА СУКМАНОВА

Як повідомлялося, під час міжнародної конференції з питань транспарентності бенефіціарної власності, яка 23-24 жовтня відбувалася у Джакарті (Республіка Індонезія), Україну відзначили за значний прогрес і досягнення у відкритті кінцевих бенефіціарних власників компаній. Нагороду від організаторів конференції ініціативи EITI (Ініціатива прозорості видобувних галузей) отримала заступник Міністра юстиції Олена Сукманова, яка представляла Україну на цьому заході.

Джерело: Міністерство юстиції України

2
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення