Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 31.07.2018 року у справі №521/5995/18 Ухвала КАС ВП від 31.07.2018 року у справі №521/59...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 31.07.2018 року у справі №521/5995/18



УХВАЛА

30 липня 2018 року

Київ

справа №521/5995/18

адміністративне провадження №К/9901/55228/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Пасічник С.С.,

суддів: Васильєвої І.А., Юрченко В.П.,

перевіривши касаційну скаргу ОСОБА_2 на постанову Апеляційного суду Одеської області від 18.05.2018 у справі №521/5995/18 відносно громадянина Туреччини ОСОБА_2 про адміністративне правопорушення (порушення митних правил), передбаченого статтею 471 Митного кодексу України,

УСТАНОВИЛ:

04.07.2018 до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду надійшла зазначена касаційна скарга, однак, її автоматичний розподіл не відбувся у зв'язку з відсутністю потрібної кількості суддів, про що складено протокол щодо неможливості автоматизованого розподілу судової справи між суддями.

Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 26.07.2018 дану касаційну скаргу передано на розгляд колегії суддів у складі судді-доповідача Пасічник С.С., суддів Васильєвої І.А., Юрченко В.П.

Водночас, згідно з приписами частини 1 статті 2 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

У пункті 5 частини 1 статті 4 КАС України адміністративне судочинство визначено як діяльність адміністративних судів щодо розгляду і вирішення адміністративних справ у порядку, встановленому пункті 5 частини 1 статті 4 КАС України, а у пункті третьому цієї ж частини названої статті дано визначення поняттю "адміністративний суд" як суду, до компетенції якого пункті 5 частини 1 статті 4 КАС України віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

За змістом статті 13 КАС України право на касаційне оскарження судового рішення, у визначених законом випадках, мають учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки.

Статтею 24 КАС України встановлено інстанційну юрисдикцію Верховного Суду, який переглядає судові рішення місцевих та апеляційних адміністративних судів у касаційному порядку як суд касаційної інстанції.

В свою чергу, механізм реалізації права на касаційне оскарження судового рішення врегульовано Главою 2 Розділу ІІІ КАС України.

Так, частиною 1 статті 327 КАС України встановлено, що судом касаційної інстанції в адміністративних справах є Верховний Суд.

Тобто, у визначених законом випадках до Верховного Суду, як суду касаційної інстанції, можуть бути оскаржені судові рішення, ухвалені в порядку адміністративного судочинства адміністративними судами, до компетенції яких КАС України віднесено розгляд і вирішення адміністративних справ.

У даному ж випадку, в касаційній скарзі порушується питання про оскарження постанови Апеляційного суду Одеської області від 18.05.2018, який, втім, не є адміністративним судом у розумінні наведених приписів КАС України й це судове рішення ухвалене у справі про адміністративні правопорушення, розглянутою за правилами Митного кодексу України та Кодексу України про адміністративні правопорушення.

Таким чином, вищевказане судове рішення не підлягає касаційному оскарженню до Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, як суду касаційної інстанції в адміністративних справах.

Відповідно до пункту 1 частини 1 статті 333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Зважаючи на викладене, у відкритті касаційного провадження у даній справі слід відмовити.

Враховуючи викладене та керуючись статтею 333 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою ОСОБА_2 на постанову Апеляційного суду Одеської області від 18.05.2018 у справі №521/5995/18 відносно громадянина Туреччини ОСОБА_2 про адміністративне правопорушення (порушення митних правил), передбаченого статтею 471 Митного кодексу України.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання й оскарженню не підлягає.

Суддя - доповідач С.С. Пасічник

Судді: І.А. Васильєва

В.П. Юрченко
logo