Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 28.03.2018 року у справі №813/4329/16 Ухвала КАС ВП від 28.03.2018 року у справі №813/43...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 28.03.2018 року у справі №813/4329/16



УХВАЛА

30 серпня 2018 року

Київ

справа №813/4329/16

адміністративне провадження №К/9901/53526/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Ханової Р.Ф.,

суддів - Гончарової І.А., Олендера І.Я.,

розглянувши матеріали касаційної скарги Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області

на постанову Львівського окружного адміністративного суду м. Києва від 14 лютого 2017 року

та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 січня 2018 року

у справі №813/4329/16

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "НВП "Електрон-Т"

до Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області

про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення, -

встановив:

Зазначена касаційна скарга надійшла до Верховного Суду як суду касаційної інстанції відповідно до Кодексу адміністративного судочинства України.

Ухвалою колегії суддів Верховного Суду від 31 липня 2018 року касаційну скаргу залишено без руху з мотивів її невідповідності вимогам статті 329, 330 Кодексу адміністративного судочинства України. При цьому встановлено строк на усунення недоліків 10 днів з моменту отримання ухвали.

16 серпня 2018 року на адресу Верховного Суду надійшло клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження обґрунтоване поверненням первинної касаційної скарги через несплату судового збору.

Відповідно до положень частини 3 статті 3 Кодексу адміністративного судочинства України, яка передбачає, що провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до Закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Перевіряючи касаційну скаргу на відповідність вимогам процесуального закону, суд виходить з наступного.

Як вбачається з матеріалів касаційної скарги, оскаржувана постанова прийнята 31 січня 2018 року, а касаційна скарга подана 13 червня 2018 року, що підтверджується поштовим штемпелем на конверті в якому надійшла касаційна скарга.

В обґрунтування клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження відповідач зазначає про вчасну первинну подачу касаційної скарги та її поверненням через поверненням первинної касаційної скарги через несплату судового збору.

Колегія суддів вважає, що наведені скаржником доводи не можуть бути підтвердженням поважності причин пропуску строку на касаційне оскарження вказаних судових рішень. Причини пропуску строку є поважними, якщо обставини які зумовили такі причини є об'єктивно непереборними, не залежать від волевиявлення особи, що оскаржує судове рішення, та пов'язані з дійсними істотними перешкодами чи труднощами для своєчасного вчинення процесуальних дій та підтверджені належними доказами.

Обставини, пов'язані з фінансуванням установи чи організації з Державного бюджету України та відсутністю у неї коштів, призначених для сплати судового збору, не звільняють державний орган від обов'язку своєчасної сплати судового збору.

Окрім того, Пунктом 2 розділу 2 Закону України від 22 травня 2015 року №484-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо сплати судового збору" Кабінет Міністрів України зобов'язаний забезпечити відповідне фінансування державних органів, які позбавляються пільг щодо сплати судового збору.

Також, скаржник зазначає, що ним систематично проводився моніторинг ЄДРСР з метою отримання інформації про вирішення клопотання про продовження строку для усунення недоліків первинної касаційної скарги, однак така інформація не була знайдена.

Суд погоджується з висновком податкового органу про те, що процесуальним законодавством не передбачено отримання інформації про судові рішення з ЄДРСР, однак при здійсненні систематичного моніторингу ЄДРСР, про який зазначає скаржник, останній мав би можливість ознайомитися з ухвалою про повернення первинної касаційної скарги з 14 травня 2018 року.

Також скаржником зазначається, що він отримав ухвалу про повернення первинної касаційної скарги 01 червня 2018 року, однак повторну касаційну скаргу подав тільки 13 червня 2018 року, тобто скаржник не здійснював невідкладних дій для подання повторної касаційної скарги.

Суд зазначає, що посилання на повернення першої касаційної скарги є невмотивованим з огляду на те, що сторони зобов'язані дотримуватися норм процесуального законодавства в частині оформлення касаційної скарги.

Якщо особа вважає за необхідне скористатися правом на касаційне оскарження, то реалізація зазначеного права повинна відбуватися із дотриманням порядку та строків встановлених Кодексом адміністративного судочинства України.

Згідно з частиною 3 статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України касаційна скарга залишається без руху також у випадку, якщо вона подана після закінчення строків, установлених частиною 3 статті 332 Кодексу адміністративного судочинства України, і особа, яка її подала, не порушує питання про поновлення цього строку або якщо підстави вказані нею у заяві визнані неповажними.

Таким чином, Суд вважає необґрунтованим клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження та визнає підстави зазначені у заяві про поновлення строку на касаційне оскарження неповажними.

Таким чином, станом на 30 серпня 2018 року відповідач не зазначив поважні підстави для поновлення строку на касаційне оскарження та не надав належні докази на їх підтвердження.

За змістом пункту 4 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо скаржником у строк, визначений судом, не подано заяву про поновлення строку на касаційне оскарження або наведені підстави для поновлення строку касаційного оскарження, визнані судом неповажними.

За наведених обставин у відкритті касаційного провадження необхідно відмовити.

Керуючись частиною 6 статті 121, пунктом 4 частини 1 статті 333 Кодексу адміністративного судочинства України,

ухвалив:

Відмовити Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області у задоволенні клопотання про поновлення строку на касаційне оскарження.

Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області на постанову Львівського окружного адміністративного суду м. Києва від 14 лютого 2017 року та постанову Львівського апеляційного адміністративного суду від 31 січня 2018 року у справі №813/4329/16 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "НВП "Електрон-Т" до Личаківської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Державної фіскальної служби у Львівській області про визнання протиправними та скасування податкового повідомлення-рішення.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Судді Р.Ф. Ханова

І.А.Гончарова

І.Я.Олендер
logo