Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 17.09.2018 року у справі №826/3798/18 Ухвала КАС ВП від 17.09.2018 року у справі №826/37...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 17.09.2018 року у справі №826/3798/18



УХВАЛА

17 вересня 2018 року

Київ

справа №826/3798/18

провадження №К/9901/61188/18

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Смоковича М. І.,

суддів: Бевзенка В. М., Данилевич Н. А.,

перевіривши касаційну скаргу Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м.

Києві на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07 серпня 2018 року у справі за позовом Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" до Головного територіального управління юстиції у м. Києві, третя особа - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м.

Києві, про визнання протиправною та скасування постанови,

встановив:

Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" звернулося до Окружного адміністративного суду м. Києва з позовом до Головного територіального управління юстиції у м. Києві, третя особа - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, про визнання протиправною та скасування постанови про відкриття виконавчого провадження від 20.02.2018 ВП №55820226.

Рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 05 липня 2018 року позов задоволено.

Не погоджуючись з рішенням суду першої інстанції Відділом примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві подано апеляційну скаргу, яку ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 02 серпня 2018 року залишено без руху з наданням апелянту строку для усунення недоліків протягом до 06 серпня 2018 року о 10 год. 00 хв.

У зв'язку з невиконанням наведеної ухвали Київський апеляційний адміністративний суд постановив ухвалу від 07 серпня 2018 року, якою відмовлено у відкритті апеляційного провадження.

Вважаючи таку ухвалу постановленою з порушенням вимог процесуального закону, Відділ примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві подав касаційну скаргу.

07 вересня 2018 року скарга надійшла до суду касаційної інстанції.

За правилами частини 1 статті 334 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) за відсутності підстав для залишення касаційної скарги без руху, повернення касаційної скарги чи відмови у відкритті касаційного провадження суд касаційної інстанції постановляє ухвалу про відкриття касаційного провадження у справі.

Проаналізувавши зміст оскаржуваного судового рішення та доводи касаційної скарги, Верховний Суд дійшов таких висновків.

Відмовляючи у відкритті апеляційного провадження, суд апеляційної інстанції виходив із пропуску позивачем установленого статтею 287 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) десятиденного строку для оскарження рішень, дій або бездіяльності державного виконавця та відсутності підстав для поновлення цього строку.

Пункт 8 частини 2 статті 129 Конституції України серед основних засад судочинства закріплює забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Наведеним конституційним положенням кореспондує стаття 14 Закону України "Про судоустрій і статус суддів".

Отже, оскарження рішень судів у касаційному порядку можливе лише у випадках, якщо таке встановлено законом.

Відповідно до частини 3 статті 333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження з перегляду ухвали про повернення заяви позивачеві (заявникові), а також судових рішень у справах, визначених частини 3 статті 333 КАС України, якщо рішення касаційного суду за наслідками розгляду такої скарги не може мати значення для формування єдиної правозастосовчої практики.

Статтями 280, 281, 287, 288 КАС України передбачено: особливості провадження у справах за адміністративними позовами органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування про встановлення обмеження щодо реалізації права на свободу мирних зібрань; особливості провадження у справах за адміністративними позовами про усунення перешкод та заборону втручання у здійснення права на свободу мирних зібрань; особливості провадження у справах з приводу рішень, дій або бездіяльності органу державної виконавчої служби, приватного виконавця; особливості провадження у справах за адміністративними позовами з приводу примусового повернення чи примусового видворення іноземців або осіб без громадянства за межі території України.

З матеріалів касаційної скарги вбачається, що спір у цій справі виник у відносинах з приводу рішення органу державної виконавчої служби, а оскаржуване судове рішення прийняті за особливостями, встановленими статтею 287 КАС України.

За такого правового врегулювання та обставин справи оскарження рішень судів попередніх інстанцій в касаційному порядку можливе лише у випадку, якщо розгляд такої скарги може мати значення для формування єдиної правозастосовної практики.

Такими чином, законодавець обмежив можливість касаційного оскарження судових рішень у названій категорії адміністративних справ, поставивши можливість такого оскарження в залежність від імовірності значення ухваленого за наслідком касаційного провадження судового рішення для формування практики застосування відповідних правових норм.

Водночас аналіз ухвалених у цій справі судових рішень і доводів касаційної скарги не дає підстав для висновку, що рішення суду касаційної інстанції за наслідком розгляду касаційної скарги матиме значення для формування єдиної правозастосовчої практики в такій категорії адміністративних справ, а тому підстави для відкриття касаційного провадження відсутні.

На підставі викладеного, керуючись статтями 3, 333 КАС України, суд

ухвалив:

Відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою Відділу примусового виконання рішень Управління державної виконавчої служби Головного територіального управління юстиції у м. Києві на ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 07 серпня 2018 року у справі за позовом Підприємства з іноземними інвестиціями "Амік Україна" до Головного територіального управління юстиції у м. Києві, третя особа - Головне управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій у м. Києві, про визнання протиправною та скасування постанови.

Копію цієї ухвали разом із касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами направити особі, яка її подала.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та оскарженню не підлягає.

Суддя-доповідач М. І. Смокович

Судді В. М. Бевзенко

Н. А. Данилевич
logo