Історія справи
Ухвала КАС ВП від 15.12.2019 року у справі №420/2293/19
Ухвала КАС ВП від 15.12.2019 року у справі №420/2293/19

УХВАЛА12 грудня 2019 рокуКиївсправа №420/2293/19адміністративне провадження №К/9901/34293/19Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:судді-доповідача - Білак М. В.,суддів: Єресько Л. О., Калашнікової О. В.,перевіривши касаційну скаргу Кілійської районної державної адміністрації на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 травня 2019 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 6 листопада 2019 року у справі №420/2293/19 за позовом ОСОБА_1 до Кілійської районної державної адміністрації про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити
встановив:ОСОБА_1 звернулась до суду з позовом, в якому просила визнати протиправним ненадання Кілійською районною державною адміністрацією копій договорів оренди, укладених у період з 1 червня 2018 року по 1 вересня 2018 року з додатками та зобов'язати відповідача надати позивачу копії зазначених документів; з метою здійснення судового контролю за виконанням рішення суду зобов'язати Кілійську районну державну адміністрацію протягом місяця з моменту набрання рішенням суду законної сили подати Одеському окружному адміністративному суду звіт про виконання судового рішення у цій справі.Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 17 травня 2019 року, залишеним без постановою П'ятого апеляційного адміністративного суду від 6 листопада 2019 року, позовні вимоги задоволено частково. Визнано протиправним ненадання Кілійською районною державною адміністрацією копії договорів оренди, укладених Кілійською районною державною адміністрацією у період з 1 червня 2018 року по 1 вересня 2018 року з додатками. Зобов'язано відповідача надати позивачу копії усіх договорів оренди укладених Кілійською районною державною адміністрацією з 1 червня 2018 року по 1 вересня 2018 рік з додатками. В задоволенні решти позовних вимог відмовлено.Не погоджуючись з рішеннями судів попередніх інстанцій представник відповідача подав касаційну скаргу у якій, з посиланням на порушення судами норм процесуального права, просить скасувати зазначені судові рішення та прийняти нове, яким відмовити у задоволенні позовних вимог.Відповідно до положень пункту 8 частини 2 статті
129 Конституції України серед основних засад судочинства передбачено забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.
На підставі аналізу доводів касаційної скарги та доданих до неї матеріалів, суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження з таких підстав.Положеннями пункту 8 частини 2 статті
129 Конституції України та статті 14 Закону України "
Про судоустрій і статус суддів" від 30 вересня 2016 року №1402-VIII гарантовано право особи на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.Отже, оскарження рішень судів у касаційному порядку можливе лише у випадках, якщо таке встановлено законом.Згідно з частиною 1 статті
328 Кодексу адміністративного судочинства України (далі
- КАС України) учасники справи мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених
КАС України.Однак пункт 2 частини 5 статті
328 КАС України передбачає, що не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:
а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до пункт 2 частини 5 статті
328 КАС України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.Відповідно до пункту 2 частини 6 статті
12 КАС України, для цілей пункту 2 частини 6 статті
12 КАС України справами незначної складності є справи щодо оскарження бездіяльності суб'єкта владних повноважень або розпорядника інформації щодо розгляду звернення або запиту на інформацію.
Як вбачається з оскаржуваних судових рішень та матеріалів касаційної скарги, спірні правовідносини виникли щодо відмови у наданні запитуваної у розпорядника публічної інформації.Одеським окружним адміністративним судом зазначений спір визначено як незначної складності і справу розглянуто за правилами строщеного позовного провадження.Отже, зміст вказаних норм та проведений аналіз доводів касаційної скарги в сукупності з відображеними в судових рішеннях судів першої й апеляційної інстанцій обставинами справи не дають підстав для висновку про наявність у розглядуваному випадку обставин, наведених у підпунктах "а "- "в" пункту 2 частини 5 статті
328 КАС України.Відповідно до пункту 1 частини 1 статті
333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного провадження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.Отже, у відкритті касаційного провадження у цій справі необхідно відмовити.
На підставі викладеного, керуючись статтями
12 328 333 КАС України, Верховний СудУХВАЛИВ:Відмовити у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою Кілійської районної державної адміністрації на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 17 травня 2019 року та постанову П'ятого апеляційного адміністративного суду від 6 листопада 2019 року у справі №420/2293/19.Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддями, є остаточною та не може бути оскаржена.........................................М. В. Білак
Л. О. ЄреськоО. В. КалашніковаСудді Верховного Суду