Історія справи
Постанова ВАСУ від 21.05.2015 року у справі №0870/645/12
Постанова ВП ВС від 03.10.2018 року у справі №0870/645/12
Ухвала КАС ВП від 09.04.2018 року у справі №0870/645/12

УХВАЛАпро передачу справи на розглядВеликої Палати Верховного Суду11 квітня 2018 рокум. Київсправа №0870/645/12адміністративне провадження №К/9901/19169/18Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:головуючого судді Кравчука В.М.,
суддів Анцупової Т.О., Коваленко Н.В.,розглянув у письмовому провадженні заяву першого заступника Генерального прокурора України про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2015 року у справі № 0870/645/12 за позовом Запорізького природоохоронного міжрайонного прокурора до Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області, треті особи ОСК "Гриф-2006", ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, ОСОБА_7, ОСОБА_8, ОСОБА_9, ОСОБА_10, ОСОБА_11, ОСОБА_12, ОСОБА_13, ОСОБА_14, ОСОБА_1, ОСОБА_15. ОСОБА_16, ОСОБА_17, ОСОБА_18, ОСОБА_19, ОСОБА_20, ОСОБА_21, ОСОБА_22, ОСОБА_23, ОСОБА_24, ОСОБА_25, ОСОБА_26, ОСОБА_27, ОСОБА_28, ОСОБА_29, ОСОБА_30, ОСОБА_31, ОСОБА_26, ОСОБА_32. ОСОБА_33, ОСОБА_34 про скасування розпорядження.УСТАНОВИЛ:1. У січні 2012 року Запорізький природоохоронний міжрайонний прокурор звернувся до Запорізького окружного адміністративного суду з позовом до Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області, третя особа ОСК "Гриф-2006", у якому просив скасувати розпорядження голови Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області від 03 березня 2007 №2/51 "Про безоплатну передачу громадянам - членам ОСК "Гриф-2006" у власність земельних ділянок для ведення садівництва".2. На обґрунтування своїх вимог прокурор зазначав, що оскаржуваним розпорядженням голова Запорізької районної державної адміністрації протиправно передав членам ОСК "Гриф-2006" у власність земельні ділянки, оскільки передача відбулась без дотримання вимог земельного законодавства, оскільки відведення земельних ділянок відбуло на підставі розробленої технічної документації із землеустрою, а не проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки і без погодження з відповідними органами. Під час проведення прокурорської перевірки в 2012 році, стало також відомо, що межі земельних ділянок громадян-членів ОСК "Гриф-2006" в натурі (на місцевості) не встановлювались, а земельні ділянки не знаходились у користуванні громадян, яким їх надано.
3. Постановою Запорізького окружного адміністративного суду від 15 лютого 2012 року, залишеною без змін ухвалою Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06 червня 2013 року, позовні вимоги задоволено, скасовано розпорядження голови Запорізької районної державної адміністрації Запорізької області від 03.03.2007 року №2/51 "Про безоплатну передачу громадянам - членам ОСК "Гриф-2006" у власність земельних ділянок для ведення садівництва".4. Постановою Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2015 року скасовано постанову Запорізького окружного адміністративного суду від 15 лютого 2012 року та ухвалу Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду від 06 червня 2013 року, ухвалено у справі нове рішення, яким у задоволенні позову Запорізького природоохоронного міжрайонного прокурора відмовлено повністю.5.20 серпня 2016 року перший заступник Генерального прокурора України звернувся до Верховного Суду України із заявою, у якій просив переглянути постанову Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2015 року у справі №0870/645/12, скасувати її в частині прийняття нового рішення про відмову в задоволенні позову, а провадження у справі закрити.6. Ухвалою від 14 травня 2015 року Верховний Суд України відкрив провадження у справі для перегляду судового рішення. Справа по суті не розглядалася.7.15 грудня 2017 року розпочав роботу Верховний Суд та набрав чинності
Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від 03.10.2017.
8. Відповідно до пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення"
Закон України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" зміни до
Кодексу адміністративного судочинства України вводяться в дію з урахуванням певних особливостей. Відповідно до підпункту 1 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення"
Кодексу адміністративного судочинства України, що заяви про перегляд судових рішень Верховним Судом України в адміністративних справах, які подані та розгляд яких не закінчено до набрання чинності цією редакцією Кодексу, передаються до Касаційного адміністративного суду та розглядаються спочатку колегією у складі трьох або більшої непарної кількості суддів за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Такі заяви розглядаються без повідомлення та виклику учасників справи, за винятком випадку, коли суд з огляду на обставини справи ухвалить рішення про інше.9. Листом від 09.02.2018 справа надійшла до Верховного Суду та розподілена на підставі протоколу про автоматизований розподіл справ.10. Ухвалою від 05.04.2018 Верховний Суд призначив справу до розгляду.11. Вирішуючи питання щодо допуску справи до розгляду, Суд виходить з того, що відповідно до п.
1 ч.
1 ст.
237 КАС України у редакції, що діяла до 14.12.2017 заява про перегляд судових рішень в адміністративних справах може бути подана, зокрема, з підстав неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.12. Відповідно до підпункту 2 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення", якщо адміністративна справа за заявою про перегляд судових рішень Верховним Судом України відповідно до правил, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу, повинна розглядатися на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України, - така справа після її отримання Касаційним адміністративним судом передається на розгляд Великої Палати Верховного Суду.
13. Відповідно до ч.
2 ст.
241 КАС України у редакції, що діяла до 15.12.2017 і за якою переглядається заява, якщо судове рішення в адміністративній справі оскаржується з підстав неоднакового застосування однієї і тієї самої норми права судами касаційної інстанції різної юрисдикції, справа розглядається на спільному засіданні відповідних судових палат Верховного Суду України.14. Як вбачається з доводів заяви про перегляд судового рішення, заявник покликається на судові рішення судів касаційної інстанції, які ухвалені за правилами різного судочинства. Зокрема, на ухвали Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 10.07.2013 у цивільній справі № 6-2443св13 та Вищого адміністративного суду України від 28.05.2015 у справі № 2а/1318/18/12 (К/800/58060/14), від 10.06.2015 у справі № 808/4681/13-а (К/800/44828/14).15. Враховуючи наведене, колегія суддів Верховного Суду у Касаційному адміністративному суді дійшла висновку про наявність підстав для передачі заяви на розгляд Великої Палати Верховного Суду.Керуючись ст.
237,
239-1,
241 КАС України, підпункту 2 пункту 1 Розділу VII "Перехідні положення"
Закону України "Про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України
Цивільного процесуального кодексу України
Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів" від03.10.2017, Суд -УХВАЛИВ:
Заяву першого заступника Генерального прокурора України про перегляд постанови Вищого адміністративного суду України від 21 травня 2015 року в адміністративній справі №0870/645/12 - передати на розгляд Великої Палати Верховного Суду.Ухвала набирає законної сили з дати її прийняття, є остаточною і оскарженню не підлягає.Головуючий суддя В.М. КравчукСуддя Т.О. АнцуповаСуддя Н.В. Коваленко