Главная Сервисы для юристов ... База решений “Протокол” Ухвала КАС ВП від 04.03.2019 року у справі №817/208/18 Ухвала КАС ВП від 04.03.2019 року у справі №817/20...
print
Друк
search Пошук

КОММЕНТАРИЙ от ресурса "ПРОТОКОЛ":

Історія справи

Ухвала КАС ВП від 04.03.2019 року у справі №817/208/18



УХВАЛА

27 лютого 2019 року

Київ

справа №817/208/18

адміністративне провадження №К/9901/4792/19

Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду:

судді-доповідача - Хохуляка В. В.,

суддів - Бившевої Л. І., Шипуліної Т. М.,

перевіривши касаційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю "Клесівський кар'єр нерудних копалин "Технобуд" на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 15.05.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2018 у справі №817/208/18 (857/1524/18) за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Клесівський кар'єр нерудних копалин" "Технобуд" до Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про часткове скасування податкового повідомлення рішення,

встановив:

Товариство з обмеженою відповідальністю "Клесівський кар'єр нерудних копалин "Технобуд" звернулось до адміністративного суду з позовом до Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про часткове скасування податкового повідомлення рішення.

Постановою Рівненського окружного адміністративного суду від 15.05.2018, залишеною без змін постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від
10.12.2018, у задоволенні позову відмовлено.

Не погоджуючись з рішеннями судів першої та апеляційної інстанцій Товариство з обмеженою відповідальністю "Клесівський кар'єр нерудних копалин "Технобуд"
18.02.2019 звернулось з касаційною скаргою до Верхового Суду. Одночасно заявником порушено питання про поновлення строку касаційного оскарження з обґрунтуванням поважності пропуску такого та доказами на їх підтвердження.

При вирішенні питання про відкриття касаційного провадження за зазначеною касаційною скаргою суд виходить з наступного.

Статтею 129 Конституції України однією із основних засад судочинства визначено забезпечення права на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Наведеним конституційним положенням кореспондує стаття 14 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" від 02.06.2016 №1402-VIII.

Згідно з частиною 1 статті 13 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право на апеляційний перегляд справи та у визначених законом випадках - на касаційне оскарження судового рішення.

Відповідно до частини 1 статті 328 КАС України учасники справи, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси та (або) обов'язки, мають право оскаржити в касаційному порядку рішення суду першої інстанції після апеляційного перегляду справи, а також постанову суду апеляційної інстанції повністю або частково у випадках, визначених частини 1 статті 328 КАС України.

Аналіз наведеного законодавства дозволяє дійти висновку про те, що особи, які беруть участь у справі, у разі, якщо не погоджуються із ухваленими судовими рішеннями після їх перегляду в апеляційному порядку, можуть скористатися правом їх оскарження у касаційному порядку лише у визначених законом випадках.

Відповідно до частини 3 статті 3 КАС України провадження в адміністративних справах здійснюється відповідно до закону, чинного на час вчинення окремої процесуальної дії, розгляду і вирішення справи.

Відповідно до пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України не підлягають касаційному оскарженню судові рішення у справах незначної складності, крім випадків, якщо:

а) касаційна скарга стосується питання права, яке має фундаментальне значення для формування єдиної правозастосовчої практики;

б) особа, яка подає касаційну скаргу, відповідно до пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України позбавлена можливості спростувати обставини, встановлені оскарженим судовим рішенням, при розгляді іншої справи;

в) справа становить значний суспільний інтерес або має виняткове значення для учасника справи, який подає касаційну скаргу;

г) суд першої інстанції відніс справу до категорії справ незначної складності помилково.

Частиною 6 статті 12 КАС України передбачено перелік категорій справ, які відносяться до справ незначної складності.

Такий перелік не є вичерпним.

Зі змісту пункту 10 частини 6 статті 12 КАС України можна зробити висновок про те, що суд має право віднести до категорії справ незначної складності справу, яка не передбачена у вищезазначеному переліку, за винятком справ, які не можуть бути розглянуті за правилами спрощеного позовного провадження.

За правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи, які підлягають розгляду за правилами загального позовного провадження у виключному порядку (частина 4 статті 12 КАС України), а також через складність та інші обставини.

Відповідно до пункту 20 частини 1 статті 4 КАС України адміністративна справа незначної складності (малозначна справа) - адміністративна справа, у якій характер спірних правовідносин, предмет доказування та склад учасників тощо не вимагають проведення підготовчого провадження та (або) судового засідання для повного та всебічного встановлення її обставин.

Системний аналіз вищезазначених положень процесуального закону дає підстави для висновку про те, що суд має право віднести справу до категорії малозначних за результатами оцінки характеру спірних правовідносин, предмету доказування, складу учасників та інших обставин, крім випадків, передбачених пунктом 2 частини 5 статті 328 КАС України, а також крім справ, які підлягають розгляду в порядку загального позовного провадження.

З матеріалів касаційної скарги та оскаржуваних судових рішень вбачається, що предметом позову у справі №817/208/18 (857/1524/18) є вимоги про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "С" №0006881402 від 29.09.2017, в частині нарахування грошового зобов'язання за платежем "Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, код платежу - 21081000" в розмірі 41257,78грн.

Відмовляючи у задоволенні позову, суди попередніх інстанцій виходили з того, що при нарахуванні позивачу пені за порушення термінів надходження валютної виручки контролюючий орган діяв у межах повноважень, у спосіб та в порядку, передбаченому чинним законодавством. Суди дійшли висновку, що відповідач правильно обрахував суму штрафних санкцій та правильно встановив строк прострочення, тому підстави для скасування податкового повідомлення - рішення відсутні.

Випадків, які б виключали можливість застосування положень пункту 2 частини 5 статті 328 КАС України, не вбачається.

Суд за результатами оцінки елементів спору у справі №817/208/18 (857/1524/18) дійшов висновку про те, що така справа є справою незначної складності.

Обставини, які є критерієм для віднесення вказаної справи до категорії таких, які підлягають розгляду за правилами загального позовного провадження у розумінні частин 3 та 4 статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України, а також випадки, які б виключали можливість застосування положень частини 2 статті 328 Кодексу адміністративного судочинства України, відсутні.

Отже, постанова Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.12.201, ухвалена за результатами апеляційного перегляду постанови Рівненського окружного адміністративного суду від 15.05.2018 у справі щодо визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення форми "С" №0006881402 від
29.09.2017, в частині нарахування грошового зобов'язання за платежем "Пеня за порушення термінів розрахунків у сфері ЗЕД, код платежу - 21081000" в розмірі 41257,78грн, не підлягає касаційному оскарженню.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 333 КАС України суд касаційної інстанції відмовляє у відкритті касаційного оскарження у справі, якщо касаційну скаргу подано на судове рішення, що не підлягає касаційному оскарженню.

Враховуючи викладене, суд дійшов висновку про необхідність відмови у відкритті касаційного провадження.

Керуючись пунктом 2 частини 5 статті 328, пунктом 1 частини 1 статті 333 КАС України, -

ухвалив:

Відмовити Товариству з обмеженою відповідальністю "Клесівський кар'єр нерудних копалин "Технобуд" у відкритті касаційного провадження за касаційною скаргою на постанову Рівненського окружного адміністративного суду від 15.05.2018 та постанову Восьмого апеляційного адміністративного суду від 10.12.2018 у справі №817/208/18 (857/1524/18) за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Клесівський кар'єр нерудних копалин" "Технобуд" до Головного управління Державної фіскальної служби у Рівненській області про часткове скасування податкового повідомлення рішення.

Направити копію ухвали про відмову у відкритті касаційного провадження разом з касаційною скаргою та доданими до неї матеріалами особі, яка подала касаційну скаргу.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.........................................

В. В. Хохуляк

Л. І. Бившева

Т. М. Шипуліна

Судді Верховного Суду
logo