Главная Блог ... Новости У сечі виявили амфетамін - водійку, яка протаранила двері храму в центрі Тернополя, арештували в залі суду У сечі виявили амфетамін - водійку, яка протаранил...

У сечі виявили амфетамін - водійку, яка протаранила двері храму в центрі Тернополя, арештували в залі суду

Отключить рекламу
У сечі виявили амфетамін - водійку, яка протаранила двері храму в центрі Тернополя, арештували в залі суду - 27661faec5cad7c1e7ddd51b0813f1c3.jpg

Під варту на два місяці з альтернативою застави в 49 тис. 620 грн взяли 35-річну Ірину Яворську-Скрабут, яка скоїла резонансне ДТП у Тернополі перед самим Великоднем. Таке рішення 27 квітня ухвалив суддя Тернопільського міськрайонного суду Сергій Кунцьо. Підозрювану забрали в ізолятор просто із зали суду.

У ніч на 23 квітня водійка, керуючи автомобілем «Ауді», протаранила двері Архикатедрального собору в центрі міста. Вона в’їхала у храм та розтрощила плащаницю і престол.

Після ДТП жінку затримали та госпіталізували. Як виявилося, це була місцева стоматологиня. 25 квітня їй вручили підозру. Порушене кримінальне провадження за статтею 178 Кримінального кодексу України — «Пошкодження релігійних споруд чи культових будинків». Жінці загрожує покарання від штрафу до трьох років позбавлення волі.

За пів години до ДТП викликала поліцію

Як повідомив начальник Головного управління Нацполіції в Тернопільській області Олександр Богомол, жінка була у стані наркотичного сп’яніння, що підтвердили медики.

Правоохоронці перевірять декілька версій та з’ясовують, чи були причетні до злочину інші особи. Керівник поліції області під час брифінгу 25 квітня заявив, що водійка цілеспрямовано їхала у храм.

Цікаво, що за пів години до ДТП від цієї цієї громадянки надійшло повідомлення на лінію 102 про те, що в неї є конфлікт з чоловіком на вулиці Микулинецькій у Тернополі. На місце події виїхала поліція.

— Почали розбиратися, який конфлікт, в результаті вона сіла за кермо та почала тікати в сторону Центру. За нею поїхали патрульні, її загубили по вулиці Острозького. Після цього вона заїхала в Центр, це через хвилин 20 після першого дзвінка почала кружляти і заїхала в Катедру, — додав Олександр Богомол.

Як повідомив настоятель собору отець Орест Павліський, двері Катедри ще з XVIII століття і пережили дві світові війни. Аварія сталася близько 00.00 під час комендантської години і у цей час у храмі не було жодної людини. Тоді як у мирний час помолитися до плащаниці у Страсну п’ятницю віряни ходять до пізньої ночі. Відтак наслідки могли б бути тяжчими.

Аналізуйте судовий акт: За наругу над могилою кіборга - 3 місяці арешту (Зарічний районний суд м. Суми, справа № 591/1946/21 від 21.04.2021)

Каялася і плакала

Озвучуючи клопотання про обрання запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, прокурор Іван Лужкін наголосив, що незважаючи на короткий термін розслідування, слідчий зібрав достатньо доказів про те, що підозрювана причетна до скоєння злочину.

На винуватість жінки вказують записи з камер відеоспостереження собору та показання свідків.

Також прокурор озвучив ризики, які можуть існувати у разі обрання більш м’якого запобіжного заходу, ніж тримання під вартою. Серед них те, що підозрювана може переховуватися від досудового засідання та суду.

У судовому засіданні підозрювана Ірина Яворська-Скрабут свою вину визнала. Жінка плакала, говорила, що розкаюється і просить пробачення.

— Враховуючи суспільний резонанс даної справи, хотів би висловити від імені підзахисної щирі слова вибачення за моральні страждання, які отримали прихожани собору та мешканці Тернополя. Щодо поданого клопотання, правова позиція з підзахисною узгоджена: вона вину визнає у повному обсязі. Вона щиро розкаюється у тих діях, які їй інкримінують. Готова активно сприяти розкриттю даного провадження шляхом участі у всіх слідчих та процесуальних діях, які сторона обвинувачення вважатиме за необхідне. Моя підзахисна прийняла особисто рішення про те, що вона погоджується з тим клопотанням і вимогами, з яким звернулася сторона обвинувачення і з тим максимально суворим запобіжним заходом, про який клопоче обвинувачення, і сторона захисту не заперечує.

Як каже адвокат, підзахисна розуміє, що її поведінка не має виправдання в очах суспільства, розуміє невідворотність покарання і готова його понести.

— Я щиро розкаююся у вчиненому. Я розумію, що просто так виправити це неможливо, що просто так простити також неможливо. Простіть, будь ласка, усі. Я звертаюся до всіх присутніх в цьому залі. Прошу пробачення, каюся у своїх діях і обіцяю, що буду допомагати виправити ситуацію всіма можливими шляхами. Дякую. Мені зараз дуже важко говорити, — зі сльозами звернулася до суду і присутніх Ірина Яворська.

За словами захисника, на даний час рідні намагаються налагодити спілкування з настоятелями Архикатедрального собору про відшкодування майнових збитків.

— І як озвучила мені підзахисна, вона готова , якщо настоятелі це дозволять, сама активно долучатися до фізичної праці та максимального усунення наслідків, які були завдані храму, — каже Рубінський.

У сечі виявили амфетамін

Як стало відомо з озвученої суддею ухвали, обстеження показало, що підозрювана у ніч, коли сталася ДТП, перебувала у стані наркосп’яніння. До матеріалів провадження долучено довідку токсикологічної експертизи — аналіз сечі, де виявлено амфетамін.

Зараз жінка перебуває на лікуванні у стаціонарі і з нею можна проводити слідчі дії у присутності лікаря. Ірина Яворська раніше не судима.

Захисник також попросив долучити до матеріалів справи документи про те, що підозрювана перебуває у шлюбі, на її утриманні малолітня дитина. Жінка закінчила тернопільський медуніверситет, здобула науковий ступінь, має сертифікати лікарки. У неї помер батько, є матір з інвалідністю.

Не надто високий розмір застави, як пояснила суддя-спікерка Тернопільського міськрайонного суду Анна Мостецька, зумовлений тим, що злочин, який інкримінують підозрюваній, відноситься до категорії неважких, і така сума є максимальною, яка визначена чинним законодавством.

— Якщо підозрювана внесе заставу, на неї буде покладено ряд процесуальних обов’язків і їх порушення тягне за собою подальше клопотання про зміну запобіжного заходу, — пояснює Анна Мостецька. — Так, судом визначено обов’язок прибувати до слідчого прокурора або суду за кожним викликом, не відлучатися за межі Тернополя, здати закордонний паспорт і пройти курс лікування від наркозалежності.

Автор новини: Євгенія Цебрій, «Судовий репортер»

  • 2700

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2700

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст