13.12.2016 | Автор: Фурман Ірина Миколаївна
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

У пошуках сучасних і досконалих шляхів діалогу між громадянами і судовою владою: в Апеляційному суді міста Києва відбувся запуск нової он-лайн послуги

В Апеляційному суді міста Києва швидкими темпами розвивається процес інформатизації судової системи, який є одним з головних напрямків реформи системи правосуддя. Інформатизація судочинства спрямована не тільки на підвищення ефективності інформаційного забезпечення суддів, а й на забезпечення доступу громадян до інформації про діяльність судів, що, в свою чергу, є елементом відкритості правосуддя.

У період стрімкого зростання кількості користувачів Інтернету підвищується роль і значення веб-сайту як електронного засобу масової інформації. Веб-сайт є важливим інструментом в забезпеченні гласності та відкритості, а також у взаємодії з громадянами та підвищення правової грамотності населення.

Вспомните новость: В Великобритании разрабатывают систему онлайн-участия в судебных заседаниях

Однією з переваг офіційного веб-сайту Апеляційного суду міста Києва є ряд інформаційних послуг, що надаються користувачам, зокрема, поява нового сервісу у вигляді заповнення електронних форм запиту на отримання публічної інформації.

Так, зазначена послуга дозволяє громадянам подавати запити в електронній формі відповідно до Закону України «Про доступ до публічної інформації» і отримати відповідь на вказану адресу електронної пошти або на будь-яку іншу вказану запитувачем адресу.

Відтепер для того, щоб отримати необхідну інформацію, користувачу достатньо лише відвідати офіційний веб-сайт Апеляційного суду міста Києва (розділ «Для відвідувачів»/ «Електронна приймальня»/ «Перелік форм запиту на отримання публічної інформації»), заповнити зручну в користуванні електронну форму.

Вспомните новость: Главные достоинства юридической консультации в режиме онлайн

Відповідь на запит на інформацію надається у спосіб, обраний запитувачем, протягом п’яти робочих днів з дня надходження запиту. Інформація на запит надається безоплатно.

Крім того, з метою забезпечення зручності, а також для раціонального і ефективного використання часу кожного учасника судового процесу створена можливість швидкого і зручного он-лайн подання заяв на ознайомлення з матеріалами судових справ, що знаходяться в апеляційному провадженні, та замовлення копії судового рішення.

Щоб скористатися цією новацією, учаснику судового процесу необхідно відвідати розділ веб-сайту «Для відвідувачів»/ «Інформаційні системи суду» та обрати необхідну форму для подання он-лайн заяви.

Вспомните новость: Материалы судебного дела: от бумажных многотомников к электронным формам

Сподіваємось, що новий сервіс, запроваджений керівництвом Апеляційного суду міста Києва, дозволить встановити більш ефективну взаємодію між судом і громадськістю, адже широке впровадження в діяльність суду сучасних інформаційно-комп’ютерних технологій поряд з розширенням масштабу інтерактивних послуг підвищить ефективність діловодства, дозволить досягнути принципово нового рівня відкритості та доступності правосуддя, а також сприятиме повноцінній реалізації конституційних прав громадян на судовий захист.

Джерело: Апеляційний суд міста Києва

1
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення