Главная Блог ... Новости У підсумку ми перемогли або про деталі «скіфського золота» - Міністр юстиції Денис Малюська У підсумку ми перемогли або про деталі «скіфського...

У підсумку ми перемогли або про деталі «скіфського золота» - Міністр юстиції Денис Малюська

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 0

  • 2398

Отключить рекламу
У підсумку ми перемогли або про деталі «скіфського золота» - Міністр юстиції Денис Малюська - tn1_d834f0b82044fccbd8b643ca3aca2433_6178314050095.jpg

Міністр юстиції Денис Малюська розповів деталі судового процесу у справі «скіфського золота». Про це він написав на своїй сторінці у Facebook.

Міністр нагадав, що між Музеєм Алларда Пірсона та низкою музеїв, розташованих на території Автономної Республіки Крим, були укладені договори на експонування на виставці державної частини Музейного фонду України (так званого «скіфського золота»).

«У зв’язку з окупацією АРК та претензіями з боку кримських музеїв керівництво Музею Алларда Пірсона відмовилось повертати Україні експонати виставки, які були вивезені з України на підставі вищезазначених договорів, до моменту винесення компетентним судом відповідного рішення», - зазначив міністр.

Він додав, що у судовому процесі в Нідерландах Україна - з 2015 року, а з 2016 року за клопотанням України на музейні експонати було накладено арешт. 14 грудня 2016 року Окружний суд м. Амстердама оголосив рішення про повернення колекції до Києва, а в серпні 2017 року «музеї» подали апеляційну скаргу.

«Їх позиція:

  • згідно з положеннями договорів Музей Алларда Пірсона взяв на себе зобов’язання повернути колекцію Музеям, а держава Україна це схвалила;
  • «зміна політичного курсу» не має значення для спору;
  • держава Україна не є власником трьох з чотирьох музеїв, що є учасниками провадження;
  • АРК є («принаймні була») автономією у складі України зі спеціальним конституційно-правовим статусом, яка може бути суб’єктом права власності, може володіти цінностями;
  • право оперативного управління, яке засновником було передано кримським музеям, не було припинено (по-перше, через відсутність повноважень його припиняти, адже Україна не є власником, по-друге, через порушення процедури) право оперативного управління захищається на рівні права власності;
  • «принцип єдності музейної колекції», — зазначив Малюська.

Він додав, що позиція України грунтувалась на положеннях Конвенції ЮНЕСКО та національного законодавства про музеї і музейну справу та регулювання права власності (і оперативного управління), а також на наказі Мінкульту, яким останній передав цінності на постійне зберігання Національному музею історії України.

«І Конвенція ЮНЕСКО, і специфіка вітчизняного «оперативного управління» амстердамським суддям зрозумілою була, м’яко кажучи, не дуже, тому довелося підтверджувати свої доводи численними висновками експертів:

  • експертний висновок професора Анатолія Довгерта щодо деяких питань речового та зобов’язального права України
  • висновок професора Патріка О’Кіфа щодо можливості застосування до спірних правовідносин Конвенції ЮНЕСКО про заходи, спрямовані на заборону та запобігання незаконному ввезенню, вивезенню та передачі права власності на культурні цінності 1970 року
  • експертний висновок професора Франческо Франчіоні стосовно питань застосування Конвенції ЮНЕСКО
  • експертний висновок професора Ніко Шрейвера з питань міжнародного публічного права, які мають значення для розгляду справи
  • експертний висновок Вільяма Батлера на підтвердження аргументу про те, що держава Україна є власником музейних предметів державної частини Музейного фонду України
  • експертний висновок Міжнародного правового інституту (Internationaal Juridisch Instituut), предметом якого було встановлення екстериторіальної дії та правових наслідків наказу Міністерства культури України
  • експертний висновок пана Яна Клаберса (професора Гельсінського університету)
  • експертний висновок пана Жеруна Хоруса (екс-віце-президента Апеляційного суду Амстердаму)», — зазначив міністр.

«16.07.2019 Апеляційний суд Амстердаму постановив ухвалу, якою визнав, що положення Конвенції ЮНЕСКО не підлягають застосуванню. Натомість для вирішення питання про те, куди має повернутися колекція, має застосуватися українське право.

Ще десь рік (з 2019 по 2020) ми намагалися відвести суддю Ораньє (це окрема весела і довга історія), що нарешті вдалося.

Трохи інших процедурних воєн і (вуаля) є рішення апеляції на користь України.

Знали б скіфи, що коїться навколо їх золота, у курганах би попереверталися б», — резюмував Малюська.

Апеляційний суд Амстердама виніс рішення у справі про «скіфське золото», яка розглядалася протягом семи років. Згідно з рішенням суду, колекцію кримських музеїв мають передати державі Україна.

Про це повідомляє De Telegraaf.

Зазначимо, йдеться про понад 560 предметів з музейного фонду України, які з 2013 року знаходяться на території Нідерландів. В основному це археологічні знахідки, вартість колекції складає близько 10 млн євро.

За «скіфське золото» українська сторона судилася з музеями в окупованому Криму, колекція яких була передана на виставку до нідерландського Музею Алларда Пірсона. Після російської окупації півострова колекцію не передавали кримським музеям.

На рішення вже відреагував президент України Володимир Зеленський.

«Довгоочікувана перемога України в суді Амстердама! „Скіфське золото“ повернеться до України. Вдячний суду за справедливе рішення, а командам Мін’юсту, МЗС та Мінкультури — за результат. Ми завжди повертаємо своє. Спочатку повернемо „скіфське золото“, а потім і Крим», — зазначив він у своєму Twitter.

На брифінгу в Кропивницькому ще до рішення суду в Амстердамі прем’єр Денис Шмигаль припустив, що «скіфське золото» зберігатиметься у Києві.

«Україна визначиться із місцем зберігання «скіфського золота» після того, як отримає рішення суду, це може бути заповідник «Софія Київська», — заявив глава уряду.

  • 2398

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 2398

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст