1
0
9499
З 1 квітня 2019 року в дію вступили нові державні будівельні норми «Інклюзивність будівель і споруд», які впроваджують обов’язкове влаштування безперешкодного доступу для всіх маломобільних груп населення, у тому числі, людей з інвалідністю. Зокрема введені чіткі обов’язкові параметри влаштування безпечних пандусів при будівництві або реконструкції житлових і громадських об’єктів повідоляє minregion.gov.ua
«У більшості випадків (навіть у разі створення ОСББ) прибудинкова територія житлових багатоповерхівок залишається у комунальній власності, а право розпорядження та використання цією територією належить міським, селищним або сільським радам та їх виконавчим органам. Тому вам потрібно звернутися із клопотанням на улаштування пандусу до відповідного структурного підрозділу місцевої ради, який опікується зазначеним питаннями. В залежності від структури виконавчих органів місцевої ради це можуть бути підрозділи з питань містобудування та архітектури, соціального захисту, капітального будівництва тощо. У разі відсутності належної реакції – звернутися із заявою безпосередньо до голови міської, селищної або сільської ради. Якщо ж і в цьому випадку не вжито всіх можливих заходів, аби забезпечити влаштування пандусу, питання вже потрібно вирішувати в судовому порядку», – зазначив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
Він наголосив, що для облаштування пандусу біля житлового будинку не потрібно збирати підписи про згоду всіх інших мешканців. А для спрощення процедури Мінрегіоном вже впроваджено низку важливих змін:
— скасована необхідність отримання містобудівних умов та обмежень для влаштування пандусу;
— роботи з влаштування пандусів входять до переліку нескладних будівельних робіт, що не потребують отримання дозволу на їх виконання та після закінчення яких об‘єкт не підлягає прийняттю в експлуатацію;
— не потрібно оформляти власність на землю – будівництво об’єктів інженерно-транспортної інфраструктури на замовлення органів місцевого самоврядування на відповідних землях комунальної власності може здійснюватися за відсутності документа, що засвідчує право власності чи користування земельною ділянкою.
За словами заступника Міністра, у побудованих раніше будинках, де є пандуси, в більшості випадків вони зроблені неправильно і користуватися ними дуже незручно або навіть неможливо.
«Нещодавно я провів опитування на своїй сторінці у FB, бажаючи дізнатися, чи в багатьох житлових будинках є пандуси. Результат виявився майже 50/50. Тобто, в половині будинків пандуси є. Але, більшість з них неякісні, незручні та зроблені аби як. Саме тому зараз у будівельних нормах ми прописали всі необхідні технічні параметри та навели візуальні приклади – якими мають бути правильні пандуси. ДБН «Інклюзивність будівель і споруд» є обов’язковими до виконання», – підкреслив Парцхаладзе.
Він також навів обов’язкові вимоги до влаштування безпечного та правильного пандусу:
1. Безпечний нахил зовнішнього пандусу не може перевищувати 8%, внутрішнього — 10-12%.
2. Максимальна висота одного підйому пандуса не повинна перевищувати 0,8 м.
3. Після кожного підйому необхідне влаштування горизонтальних площадок глибиною не менше 1,5 м.
4. Ширина пандуса повинна бути в просвіті за однобічним рухом 1,2 м, за двобічним – 1,8 м.
5. Зовнішній пандус повинен мати двобічну огорожу з поручнями на висоті 0,9 м. Поручень до опори має кріпитися знизу (не допускається бокове кріплення).
6. Поверхня пандуса повинна бути шорсткою, чітко маркована кольором або фактурою, контрастною відносно суміжних горизонтальних поверхонь.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.
Згадайте новину: МОЗ України пропонує заборонити омолоджувальну обрізку дерев, спалювання листя і посипання доріг сіллю
Міністерство регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України оновлює державні будівельні норми щодо влаштування благоустрою, зокрема, планує внести низку нових обов’язкових вимог щодо проектування та будівництва сучасних та безпечних вуличних дитячих майданчиків, йдеться на сайті minregion.gov.ua
Про це повідомив заступник Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Лев Парцхаладзе.
«За статистикою, щороку сотні дітей, граючись на дитячих майданчиках, отримують травми різного ступеня тяжкості. Наше завдання, зокрема, у нових ДБН щодо благоустрою, прописати обов’язкові сучасні вимоги, щоб нові та реконструйовані дитмайданчики були безпечними для здоров’я та життя дітей. Діючі норми щодо благоустрою застарілі, тому зараз ми працюємо над створенням нового проекту ДБН, де були б прописані всі обов’язкові вимоги безпеки, сучасні матеріали та кращі зарубіжні практики щодо влаштування безпечного та комфортного простору на дитмайданчиках», – зазначив він.
Парцхаладзе також підкреслив важливість врахування при проектуванні нових дитячих майданчиків вимог безбар’єрності, щоб сучасний ігровий простір був інклюзивним і доступним для кожного, у тому числі, дітей з інвалідністю. «В Україні вже є перші пілотні проекти зі створення інклюзивних парків, де діти з інвалідністю можуть гратися і займатися поруч з однолітками. І я бачу, що в майбутньому всі парки, ігрові майданчики і дитячі зони мають бути такими», – наголосив заступник Міністра.
На сторінці Лева Парцхаладзе у Facebook було проведено опитування користувачів соцмережі та попередньо зібрано низку пропозицій змін у ці ДБН від пересічних громадян. Зокрема, щодо влаштування безпечного покриття на дитячих майданчиках, проектування окремих ігрових зон в залежності від віку дітей та огороджень від вуличних тварин. Крім цього, було запропоновано переглянути норми освітлення та озеленення дитмайданчиків тощо.
ДБН Б.2.2-5:2011 «Благоустрій територій» встановлює вимоги щодо нового будівництва, реконструкції та капітального ремонту об’єктів благоустрою незалежно від їх підпорядкування та форми власності. Це парки (гідро-, луго-, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки-пам’ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери; пам’ятки культурної та історичної спадщини; майдани, площі, бульвари, проспекти; вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки, зупинки та споруди міського громадського транспорту, майданчики для паркування; пляжі; кладовища; інші території загального користування; прибудинкові території; території підприємств; водоохоронні зони та прибережні захисні смуги в межах населених пунктів.
Державні будівельні норми (ДБН) – обов’язкові до виконання нормативні акти, які використовуються під час проектування нових та реконструкції існуючих будівель, кварталів, мікрорайонів, вулиць і доріг відповідно до їх призначення.
Згадайте новину:Черговий сюрприз від Парцхаладзе: Вбудовані в житлові будинки дитсадки можна буде проектувати вже восени
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
150
Коментарии:
0
Просмотров:
239
Коментарии:
0
Просмотров:
458
Коментарии:
0
Просмотров:
618
Коментарии:
0
Просмотров:
455
Коментарии:
0
Просмотров:
296
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.