Автор не указан
0
0
2101
10 серпня 2014 року у Туреччині відбулися перші в історії прямі, всенародні, рівні президентські вибори при таємному голосуванні. За попередніми даними перемогу на них здобув діючий прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Таїп Ердоган, за якого віддали свій голос біля 52 % виборців. Багато голосів виборців Ердоган зокрема здобув у таких великих містах як Анкара та Стамбул. Головний суперник Ердогана на цих президентських виборах Мехмет Іхсаноглу отримав 38 % виборців. Третє місце із 10% голосів виборців здобув Селяхатин Демирташ, якого підтримує курдське населення Туреччини. Зважаючи на результати голосування другого туру перших президентських виборів у Турецькій республіці цього разу не буде.
Ердоган є лідером ісламської правлячої Партії справедливості та розвитку і є прем’єр-міністром Туреччини з березня 2003 року, тобто вже більше 10 років знаходиться при владі. У 90-х роках новообраний президент був мером Стамбулу. У 1998 році Ердоган був засуджений судом за декламування на мітингу віршів ісламського змісту (які самі по собі були рекомендовані до читання міністерством освіти Туреччини) до десяти місяців позбавлення волі, через чотири місяці був звільнений достроково.
Відповідно до діючої конституції сьогодні Туреччина є парламентською республікою. Одним із перших анонсованих планів Ердогана на посту президента є зміна конституції країни і посилення владних повноважень президента країни.
Президент Туреччини є ісламістом, хоча і декларує дотримання світських методів в управлінні державою. У попередні роки уряд Ердогана провів ряд успішних перетворень в економіці Туреччини, які в цілому назвали «мовчазною революцією». Поряд з цим при Ердогані не вирішується проблема утисків свободи слова і іноді ця проблема навіть посилюється. Існує кримінальне переслідування за образу «турецкості», що звичайно віддаляє Турецьку Республіку від Євросоюзу та взагалі європейських цінностей. Багато опонентів Ердогана як всередині Туреччини, так і за її межами побоюються, що всенародно обраний президент перетворить Турецьку республіку на ісламську фундаменталістичну державу без дотримання прав людини та політичних свобод громадянина. Сподіваємось, що цього не відбудеться.
В сучасних міжнародних реаліях сама по собі Туреччина може стати реальним повноцінним стратегічним партнером для України, частковою противагою Російській Федерації поряд з Європейським Союзом. Наведемо деякі останні показники Турецької республіки: населення 72, 5 мільйони і постійно зростає (2009), ВВП - зростає щорічно біля 3%, чисельність армії – 720 тис. чоловік, має потужний військово-морській флот, входить до складу НАТО, з 2000 року – кандидат в члени Європейського Союзу.
Ну і звичайно багато громадян України вже були у Туреччині на відпочинку.
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
400
Коментарии:
0
Просмотров:
170
Коментарии:
0
Просмотров:
156
Коментарии:
0
Просмотров:
765
Коментарии:
0
Просмотров:
453
Коментарии:
0
Просмотров:
910
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.