Главная Блог ... Новости Типові порушення прав адвокатів «за призначенням» - НААУ Типові порушення прав адвокатів «за призначенням» ...

Типові порушення прав адвокатів «за призначенням» - НААУ

Отключить рекламу
Типові порушення прав адвокатів «за призначенням»  - НААУ - 1833f0962a2d06c41e08495d421bc3f2.jpeg

За результатами опитування адвокатів, які надають безоплатну вторинну правничу допомогу, у Національній асоціації адвокатів України сформували перелік типових порушень професійних гарантій діяльності. Прикметно, що адвокати не готові відстоювати свої права безпосередньо перед системою БПД.

Аналітичні дані щодо порушення прав адвокатів, які надають БПД, а також інформацію про реагування на такі порушення з боку інституту адвокатури викладено у Звіті з актуальних питань функціонування системи безоплатної правничої допомоги, який підготував і презентував 19 березня профільний комітет Національної асоціації адвокатів України.

Серед типових порушень наводяться:

  • затримання в оплаті роботи, виконаної адвокатом;
  • відмова від укладення з адвокатами договорів про надання безоплатної вторинної правничої допомоги;
  • нав’язування стандартів, алгоритмів, форм тощо, розроблених системою БПД (що набуває форм втручання у правову позицію адвоката);
  • розкриття адвокатської таємниці (наприклад, при розгляді скарг на адвоката і при поданні ним звітності);
  • надмірна бюрократизація процесу – вимоги складання документів, що не передбачені законами (наприклад, доповідних записок), що є фактично порушенням незалежності адвокатської діяльності;
  • оцінка якості надання адвокатами правничої допомоги працівниками центрів з надання БПД, а не комісіями, створеними радами адвокатів регіону, як це передбачено законом (порушення незалежності адвокатури).

Голова Комітету НААУ з питань БПД Оксана Каденко, яка організувала роботу з підготовки звіту, під час презентації зауважила, що вживати заходів для захисту професійних прав самим адвокатам щонайменше некомфортно.

Цей факт вона пов’язала з тим, що будь-яка незгода адвоката із працівниками центрів з надання БПД (їх тлумаченням законодавства про адвокатуру або розумінням Правил адвокатської етики) як правило призводять до конфлікту, в якому адвокат є уразливою стороною. «У разі ж порушення прав системою БПД, адвокати, хоча й знають про механізми захисту, здебільшого їх не застосовують, оскільки побоюються припинення співпраці з центрами, - пояснила О.Каденко. - При цьому звернення до НААУ залишаються чи не єдиним способом добитися захисту та відновлення своїх порушених прав».

Згідно із висновками звіту, за умови існування чинної системи надання БПД в Україні концептуальне подолання окреслених проблем неможливе або значно ускладнене.

Ефективним способом захисту прав адвокатів є визначальні зміни, спрямовані на систему управління БПД з державної на незалежну від держави або запровадження змішаного формату, коли держава не матиме визначального впливу на адвокатів.

 

  • 569

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 569

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст