Главная Блог ... Консультации от юристов Тимчасове вилучення посвідчення водія

Тимчасове вилучення посвідчення водія

Отключить рекламу
 - tn1_0_99558300_1415969315_5465fa23f3140.gif

Одним з заходів забезпечення провадження в справах про адміністративні правопорушення є тимчасове вилучення посвідчення водія. Розглянемо випадки коли воно може бути здійснене, коло осіб, що мають право це зробити, строки та порядок такого вилучення.


Статтею 265-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що у разі наявності підстав вважати, що водієм вчинено порушення, за яке відповідно до цього Кодексу може бути накладено адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами, працівник відповідного підрозділу Міністерства внутрішніх справ України, що забезпечує безпеку дорожнього руху, тимчасово вилучає посвідчення водія.
Отже, посвідчення водія може бути тимчасово вилучене не в будь-якому випадку вчинення адміністративного правопорушення, що пов’язане з порушенням правил дорожнього руху, а лише у випадку, коли за таке порушення може бути застосоване адміністративне стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортним засобом.
В наведеній вище нормі закону не досить чітко визначене коло осіб, що мають право здійснити вилучення посвідчення водія. Пунктом 2 Порядку тимчасового вилучення посвідчення водія і ліцензійної картки на транспортний засіб та їх повернення, затвердженоїпостановою Кабінету Міністрів України від 17 грудня 2008 року № 1086, визначено, що тимчасове вилучення посвідчення водія і ліцензійної картки на транспортний засіб здійснюється уповноваженою особою підрозділу Державтоінспекції. Отже, тимчасово вилучати посвідчення мають право лише працівники ДАІ.
Посвідчення водія може бути тимчасово вилучене до набрання законної сили постановою в справі про адміністративне правопорушення, але в будь-якому випадку не більше ніж на три місяці з моменту такого вилучення.
Після закінчення тримісячного строку тимчасового вилучення посвідчення водія, у випадках, якщо судом не прийнято рішення щодо позбавлення водія права керування транспортним засобом або якщо справа про адміністративне правопорушення не розглянута у встановлений законом строк, особа має право звернутися за отриманням вилученого документа. Таке звернення особи є обов’язковим для його виконання незалежно від стадії вирішення справи про адміністративне правопорушення. Слід також зазначити, що за подання такого звернення та повернення особі тимчасово вилученого посвідчення водія не може стягуватися плата.
Про тимчасове вилучення посвідчення водія працівник ДАІ зобов’язаний зробити запис у протоколі про адміністративне правопорушення та видати тимчасовий дозвіл на право керування транспортними засобами.
Інструкцією з оформлення працівниками Державтоінспекції МВС матеріалів про адміністративні порушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, що затверджена наказом Міністерства внутрішніх справ України від 26 лютого 2009 р. N 77та зареєстрована в Міністерстві юстиції України 24 квітня 2009 р. за N 374/16390, передбачено, що у тимчасовому дозволі на право керування транспортним засобом з лицьового боку гасяться (перекреслюються) категорії транспортних засобів, право на керування якими водій не має, проставляються дата тимчасового вилучення посвідчення водія, посада, прізвище працівника Державтоінспекції МВС, а також вказуються: дата (день, місяць, рік) вчинення правопорушення, стаття Кодексу України про адміністративні правопорушення та частина цієї статті, якою передбачена відповідальність за порушення, серія та номер нагрудного знака працівника Державтоінспекції МВС, який склав протокол про адміністративне правопорушення, серія та номер протоколу про адміністративне правопорушення, складеного працівником Державтоінспекції МВС.
Крім описаного вище випадку повернення тимчасово вилученого посвідчення водія воно повертається також в наступних випадках:
після виконання водієм постанови суду про накладення адміністративного стягнення або подання до підрозділу Державтоінспекції копії постанови суду про закриття справи (крім випадків, коли справу про адміністративне правопорушення за тим самим фактом закрито у зв’язку з передачею матеріалів прокурору або органу досудового розслідування);
у разі винесення судом постанови про позбавлення водія права керування транспортним засобом після закінчення визначеного строку позбавлення права керування транспортним засобом та успішного складення в Державтоінспекції теоретичного і практичного іспиту для отримання права на керування транспортним засобом відповідної категорії.

  • 12017

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 12017

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные консультации

    Смотреть все консультации
    Смотреть все консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст