Главная Блог ... Видеоконсультация Судова реформа в Україні: професійна чи революційна? Судова реформа в Україні: професійна чи революційн...

Судова реформа в Україні: професійна чи революційна?

  • Автор: 

    Автор не указан

  • 0

  • 0

  • 1520

Отключить рекламу

Згадайте новину: Анонс круглого столу: "Судова реформа в Україні: професійна чи революційна?"

Підсумкові матеріали:

ТСК з питань перевірки суддів розглядає 142 скарги на служителів Феміди

Тимчасова спеціальна комісія з перевірки суддів загальної юрисдикції розглядає 142 скарги на служителів Феміди.

Про це під час "круглого столу" в Укрінформі повідомила секретар комісії Марина Соловйова.

"Тимчасова спеціальна комісія перевіряє суддів, які приймали рішення про заборону мирних зібрань, які забирали посвідчення водія у автомайданівців і які кидали активістів за грати. Сьогодні комісія вже отримала 1400 звернень і скарг і з них тільки 142 підлягають до компетенції комісії", - сказала вона.

Соловйова розповіла, що хоча члени комісії мають право розглядати лише справи їхньої компетенції, однак інші скарги вони також проглядають і їх "дуже страшно читати".

"Надходять скарги, які стосуються господарських та кримінальних справ і в них дуже страшні речі. Ми не можемо їх переглядати, але ми читаємо і дивимося. Все, що сьогодні відбувається в судовій владі, дуже небезпечно", - зазначила член ТСК з перевірки суддів.

При цьому секретар комісії висловила переконання, що 90% суддів є моральними та справеливими і лише 10% паплюжать імідж суддів та судову владу в країні.

Нагадаємо, 12 квітня 2014 року парламент ухвалив Закон "Про відновлення довіри до судової гілки влади", відповідно до якого була створена ТСК, яка займається перевіркою суддів загальної юрисдикції на предмет винесення ними незаконних рішень щодо учасників протестів під час Революції Гідності. За результатами перевірки суддів, на діяльність яких надійшли скарги, комісія направляє подання до Вищої кваліфікаційної комісії суддів України та Вищої ради юстиції для обрання їм покарання - дисциплінарного стягнення чи звільнення.

Експерт пояснив, чому не можна ліквідовувати господарські суди

Проводячи судову реформу в Україні, не варто ліквідовувати господарські суди.

Таку думку озвучив старший партнер Адвокатського об'єднання "Юридична фірма "Василь Кісіль і Партнери", доктор юридичних наук Василь Кисіль під час "круглого столу" в Укрінформі.

"Звичайно, зараз у суспільстві будь-яка ліквідація сприймається позитивно, але чому почали саме з господарського суду? Господарський суд - це мільйонні і мільярдні позови. Це уже не звичайні суди, які розглядають позов щодо того, як курка вигребла у сусіда цибулю. Очевидно, що є бажання перенести найбільш вигідні справи у Верховний суд", - сказав Кисіль.

Так, експерт наголосив, що нині більшість країн світу "йдуть шляхом спеціалізації" - від судів до самих суддів, натомість Україна розпочала інший процес.

При цьому Кисіль погодився, що саме ця судова гілка влади найбільш корумпована, а також, що українські господарські суди розглядають найменшу кількість справ, однак це не є приводом для їх ліквідації, у таких судах, наприклад, можна провести скорочення штату працівників.

"Я не можу уявити собі, як суддя у районному суді буде розглядати позов про банкрутство, про інтелектуальну власність тощо. З моєї точки зору, Господарські суди виконали ряд тих моментів, за які ми боролися у 90-х роках. Наприклад, якщо піти шляхом Цивільно-процесуального кодексу, то будь-яку справу можна затягти на 5-10 років, а от Господарський кодекс цього зробити не дозволить", - підкреслив експерт.

Мін'юст підтримує переатестацію всіх суддів

Міністерство юстиції підтримує пропозицію ухвалення нового закону "Про судоустрій і статус суддів", у якому має бути передбачена переатестація всіх суддів.

Про це під час "круглого столу" в Укрінформі повідомив заступник міністра юстиції Ігор Бондарчук.

"Ми підтримуємо пропозицію, що потрібно закласти в найближчий час передумови для проведення переатестації всіх суддів", - сказав він.

Посадовець також розповів, що Мін'юст виступає за внесення змін до Конституції, відповідно до яких Верховна Рада має бути усунута від призначення та звільнення суддів. Натомість ці повноваження мають відійти до Вищої ради юстиції. Відповідний досвід існує у Франції та Бельгії. "Ми пропонуємо позбавити парламент участі у процесі призначення та звільнення суддів і пропонуємо встановити порядок, відповідно до якого Вища рада юстиції має стати єдиним органом в системі судоустрою у вирішенні всіх питань: добору суддів, просування їх кар'єри, відповідальності суддів, надання згоди на затримання, арешт", - зазначив Бондарчук.

Крім того, у відомстві виступають за підвищення вікового цензу та необхідного стажу роботи для бажаючих стати служителями Феміди, повідомив заступник міністра: "Ми підтримуємо збільшення вікового цензу для суддів, тому що як можна іти працювати суддею в 21-22 роки, коли ти тільки закінчив інститут і щойно навчився писати позовну заяву без помилок?".

Нагадаємо, сьогодні під час засідання уряду прем'єр Арсеній Яценюк заявив, що Кабмін ініціює повну переатестацію всіх 9 тис. суддів. Для цього Кабмін зобов'язується внести до Верховної Ради нову редакцію закону "Про судоустрій і статус суддів".
За матеріалами: /3411/">Українське юридичне товариство.

  • 1520

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1520

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные видео консультации

    Смотреть все видео консультации
    Смотреть все видео консультации
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст