3
0
1564
Починаючи з нового року в інформаційній та політико-правовій площині було зроблено чимало заяв щодо необхідності провести реформу судової-експертизи. Ми вирішили проаналізувати риторику та спробувати визначити, на які зміни чекати судовим експертим.
Ще наприкінці минулого року Мініст юстиції України Павло Петренко на засіданні Уряду зазначив, що незабаром презентує проект реформи судової експертизи. Однак в березні 2017 року на сайті відомства з'явилася інформація про те, що чинний закон "Про судову експертизу" не потребує змін. Такий висновок начебто зроблений за результатами громадського он-лайн опитування. Але вже в квітні міністр знову робить заяву про те, що найближчим часом презентує ту модель реформи, яка усуне будь-який суб'єктивний вплив і можливості комунікації між експертами та слідчими.
Парламент у цьому відношенні пішов своїм шляхом і запропонував варіант реформування судово-експертної сфери. На сьогоднішній день зареєстровано 6 законопроектів, які стосуються судово-експерної роботи.
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо атестації та державної реєстрації методик проведення судових експертиз (реєстраційний номер 5014)
Проект Закону про внесення змін до Закону України "Про судову експертизу" щодо уточнення деяких положень (№ 6244)
Проект Закону про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України Цивільного процесуального кодексу України Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів (№6232), та альтернативний під номером 6232-1
Проект Закону "Про судово-експертну діяльність в Україні" (№ 6264)
Проект закону "Про основні засади провадження діяльності у сфері судово-медичної експертизи" (номер 6285)
Судові експерти сподіваються на прийняття законопроекту 6264, який розроблявся фахівцями та містить низку норм, які якісно змінять підходи в роботі судових експертів. За визначенням фахівців, важливо на законодавчому рівні забезпечити рівноправність судових експертів державних і приватних судово-експертних установ, що дозволить на практиці запровадити конкуренцію на цьому ринку і буде гарантувати принцип змагальності судового процесу.
Запропонований проект дозволить переформатувати підходи до навчання та атестації судових експертів, централізувати роботу експертно-кваліфікаційних комісій, долучити до розробки, написання та апробації методик проведення судових експертиз незалежних (приватних) судових експертів. По-суті, ми можемо отримати якісний закон, який перезапустить систему судових експертиз, та дозволить працювати судовим експертам держустанов та приватним чесно, прозоро та в умовах професійної конкуренції.
Матеріал наданий Київською незалежною судово-експертною установою
Просмотров
Коментарии
Просмотров
Коментарии
Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях
Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис
На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение
Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу
Просмотров:
206
Коментарии:
0
Просмотров:
148
Коментарии:
0
Просмотров:
207
Коментарии:
0
Просмотров:
551
Коментарии:
0
Просмотров:
1068
Коментарии:
1
Просмотров:
593
Коментарии:
0
Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.
Полный текстПриймаємо до оплати
Copyright © 2014-2024 «Протокол». Все права защищены.