12.07.2018 | Автор: Понзель Марина Генадіївна    Просмотров:  67
Задать вопрос автору
Присоединяйтесь к нам в социальных сетях: telegram viber youtube

Суд лишив синові кума Ющенка Павла Аржевітіна незаконно приватизовані 5 гектарів лісу за строком давності

Суд відмовив у позові заступника прокурора Київської області про витребування 4,9 га у сина колишнього нардепа Павла Аржевітіна. Фото: Антикор

Про це повідомляє «Судовий репортер» з посиланням на рішення Обухівського суду Київської області від 12 червня. Повний текст рішення оприлюднений тільки 6 липня.

За інформацією прокуратури, вартість об'єданої земельної ділянки - близько 1,7 млн грн.

У 2007 році Київська облдержадміністрація вилучила землю у ДП «Київське лісове господарство» і передала у приватну власність п'ятьом громадянам для особистого селянського господарства без права вирубки дерев.

У 2008 році ці майже 5 га були проданій одній особі. А у квітні 2016-го об'єднану ділянку купив Павло Аржевітін. 

Вспомните новость: Луценко о решениях суда по "налоговикам Клименко": "Еще одно милосердное решение и я начну переживать за пожарное состояние на Печерске"

 

На думку прокурора, земля вибула з державної власності з порушенням законодавства. 

Спірні земельні ділянки розташовані в єдиному лісовому масиві Козинського лісництва.

Відповідно до положень Земельного кодексу, зміна цільового призначення земель, зайнятих лісами, проводиться з урахуванням висновків органів виконавчої влади з питань охорони навколишнього природного середовища та лісового господарства.

Суд погодився, що землю передали у приватну власність для сільськогосподарських потреб з порушенням порядку зміни цільового призначення.

Також суд зауважив, що вилучення земельних лісових ділянок площею більше 1 га і зміна їх цільового призначення здійснює виключно Кабінет Міністрів України.

На думку суду, облдержадміністрація при передачі землі вийшла за межі своїх повноважень.

Суд також вважає, що незаконно набув у власність цю землю і Павло Аржевітін.

Представник Аржевітіна попросив застосувати строки позовної давності. Загальна позовна давність становить 3 роки.

Прокурор переконував, що строк пропущено з поважних причин. Управління лісового та мисливського господарства і ДП «Київське лісове господарство» до суду не звертались, і в прокурора виникло право на звернення до суду у звязку з їх бездіяльністю.

Але суд з цим не погодився і зазначив, що строк позовної давності починається, коли державний орган дізнався про порушення свого права, тобто з моменту, коли спірна земельна ділянка вибула з державної власності, із моменту видачі державного акту на об'єднану ділянку у 2010 році. Тому, як вважає суд, строк позовної давності за цими вимогами сплив у 2013 році.

Павло Аржевітін є сином Станіслава Аржевітіна, колишнього нардепа від «Нашої України» у 2006-2012 рр., який також був позаштатним радником і кумом президента Віктора Ющенка.

У 2006-2009 рр. головою Київської облдержадміністрації, яка вилучила землю з державної власності, була близька соратниця Ющенка Віра Ульянченко. Сьогодні їй пред'явлено обвинувачення у незаконній передачі Януковичу мисливських угідь Сухолуччя. 

Попереднім власником об'єднаної ділянки у 2008 році був деякий Мостовий Володимир Данилович, відомий як парламентський помічник Станіслава Аржевітіна. Сьогодні Мостовий значиться керівником «Козацького координаціоного центру», засновником якого є Аржевітін.

У 2016 році ЗМІ повідомляли, що Аржевітін-молодший часто відпочиває за кордоном і пише про це у соцмережах.

«Спеша заработать на жизнь, не забывайте просто пожить! Врачи утверждают, что лимон очень полезен для здоровья, особенно если это лимон евро....», - писав син політика на своїй сторінці

Вспомните новость: Маленька справедливість: сусіда Ющенка – колишнього голову Обухівської райдержадміністрації, якому «він вірив», посадили на 4 роки за афери із землею!

 

 

 

 

 

0
Нравится
Оставьте Ваш комментарий:

Пожалуйста, авторизуйтесь или зарегистрируйтесь для добавления комментария.


Популярні судові рішення