Главная Юридический мир ... Таблоид Скільки коштують українські чорноземи

Скільки коштують українські чорноземи

Отключить рекламу
 - 0_57961900_1535802356_5b8a7bf48d880.jpg

Експерти спрогнозували вартість сільськогосподарської землі у кожній області України, повідомляє БЦ.

Точну відповідь на питання справедливої вартості землі сільськогосподарського призначення в Україні дасть лише вільний ринок, який наразі відсутній через дію мораторію на продаж землі.

І поки питання зняття мораторію активно обговорюється в Україні, власники паїв можуть приблизно оцінити, скільки коштує їхня земля.

Експерти проекту "Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні", який реалізується за підтримки Світового банку, спеціально для БізнесЦензора підготували рейтинг прогнозованої вартості земельних паїв по всій Україні.

Як проводилася оцінка?

Оцінка вартості сільськогосподарської землі здійснювалася за методом капіталізації доходу, який отримують власники паїв від оренди.

За середню ціну на рівні області бралося медіанне значення вартості оренди в цій області, згідно з даними Державного комітету статистики.

Фактор капіталізації оцінювався на рівні річного доходу від оренди, помноженого на 20 років. Тобто, якщо власник паю здає його в оренду по $50 за гектар в рік, то орієнтовна вартість продажу одного гектара може становити $1000.

Ринок оренди землі в Україні досить розвинений і орендна ставка ріллі наразі - єдиний показник виміру дохідності. Тому наразі цей метод оцінки найбільш адекватний в умовах відсутності ринку.

При цьому варто додати, що через відсутність конкуренції і, як наслідок, занижених ставок оренди землі, реальна вартість української ріллі в рази вище.

Пользуйтесь консультацией: Земля в наследство, или Как оформить право собственности на пай

То скільки коштує земля?

Сьогодні найвищі орендні ставки на землю встановлені в традиційних аграрних регіонах - Черкаська, Полтавська та Київська області. Так, середня річна вартість оренди одного гектара на Черкащині становить $84. На Полтавщині та Київщині $80 та $62 відповідно.

Тому, якби ринок землі в Україні відкрили б уже завтра, то власники паїв у Черкаській області могли б отримати $1670 за гектар, у Полтавській - $1600, а у Київській - $1240.

У цих регіонах – найдорожчі чорноземи в Україні.

По $1200 за гектар могли б отримати власники сільськогосподарської землі у Вінницькій області. Власникам паїв в Чернівецькій та Хмельницькій областях пропонували б в середньому по $1100 за гектар ріллі.

Найдешевшою земля виявилася у Волинській ($564), Житомирській ($613) та Луганській областях ($665).

Низьку прогнозовану вартість землі в цих областях експерти проекту "Підтримка реформ у сільському господарстві та земельних відносинах в Україні" пов'язують із загальною кількістю ріллі та військовим фактором.

Так, у Волинській області значна частина земель знаходиться у заболоченій місцевості, а попит на купівлю землі у Луганській та Донецькій областях, які межують із зоною збройного конфлікту, невисокий.

Експерти наголошують, що цей рівень цін не відповідає потенційному, оскільки через існування мораторію на купівлю-продаж с/г земель в Україні та місцеві монополії на ринку оренди паїв, вартість оренди занижено в середньому в п'ять разів.

Відповідно, і потенційні ціни купівлі та продажу землі в Україні можуть бути у 2-5 разів вище зазначених.

Зокрема, ціна гектара у Волинській області, у разі запровадження повноцінного ринку землі, може складати від $1128 до $2820, а в Черкаській - від $3340 до $8350 за 1 га.

Так само може подорожчати і оренда землі.

"Після знаття мораторію на продаж землі, за різними сценаріями, ми вийдемо на рівень середньої ціни $3,5-4 тис за гектар за два-три роки… Відповідно зросте і ціна оренди. За ці два-три роки ми маємо вийти на паритетний рівень ціни оренди – $150-250 за гектар в рік", - заявив раніше в інтерв'ю Денис Нізалов, консультант Світового Банку із земельних питань.

Пользуйтесь консультацией: Просто и доступно о бесплатной приватизации украинской земли

Рейтинг вартості сільськогосподарської землі в Україні

Область Продаж ($/га) Оренда ($/га)
ЧЕРКАСЬКА ОБЛАСТЬ 1670 84
ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСТЬ 1597 80
КИЇВСЬКА ОБЛАСТЬ 1238 62
ВІННИЦЬКА ОБЛАСТЬ 1210 61
ЧЕРНІВЕЦЬКА ОБЛАСТЬ 1143 57
ХМЕЛЬНИЦЬКА ОБЛАСТЬ 1128 56
КІРОВОГРАДСЬКА ОБЛАСТЬ 1086 54
ХАРКІВСЬКА ОБЛАСТЬ 1045 52
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСТЬ 1016 51
ТЕРНОПІЛЬСЬКА ОБЛАСТЬ 994 50
ДНІПРОПЕТРОВСЬКА ОБЛАСТЬ 897 45
ЛЬВІВСЬКА ОБЛАСТЬ 840 42
МИКОЛАЇВСЬКА ОБЛАСТЬ 831 42
ЗАПОРІЗЬКА ОБЛАСТЬ 822 41
СУМСЬКА ОБЛАСТЬ 807 40
РІВНЕНСЬКА ОБЛАСТЬ 801 40
ОДЕСЬКА ОБЛАСТЬ 779 39
ХЕРСОНСЬКА ОБЛАСТЬ 733 37
ДОНЕЦЬКА ОБЛАСТЬ 727 36
ЧЕРНІГІВСЬКА ОБЛАСТЬ 721 36
ЗАКАРПАТСЬКА ОБЛАСТЬ 694 35
ЛУГАНСЬКА ОБЛАСТЬ 665 33
ЖИТОМИРСЬКА ОБЛАСТЬ 613 31
ВОЛИНСЬКА ОБЛАСТЬ 564 28

Фото: deloros-krd.ru

  • 1359

    Просмотров

  • 0

    Коментарии

  • 1359

    Просмотров

  • 0

    Коментарии


  • Поблагодарить Отключить рекламу

    Оставьте Ваш комментарий:

    Добавить

    Другие наши сервисы:

    • Бесплатная консультация

      Получите быстрый ответ на юридический вопрос в нашем мессенджере , который поможет Вам сориентироваться в дальнейших действиях

    • ВИДЕОЗВОНОК ЮРИСТУ

      Вы видите своего юриста и консультируетесь с ним через экран, чтобы получить услугу, Вам не нужно идти к юристу в офис

    • ОБЪЯВИТЕ СОБСТВЕННЫЙ ТЕНДЕР

      На выполнение юридической услуги и получите самое выгодное предложение

    • КАТАЛОГ ЮРИСТОВ

      Поиск исполнителя для решения Вашей проблемы по фильтрам, показателям и рейтингу

    Популярные новости

    Смотреть все новости
    Смотреть все новости
    logo

    Юридические оговорки

    Protocol.ua обладает авторскими правами на информацию, размещенную на веб - страницах данного ресурса, если не указано иное. Под информацией понимаются тексты, комментарии, статьи, фотоизображения, рисунки, ящик-шота, сканы, видео, аудио, другие материалы. При использовании материалов, размещенных на веб - страницах «Протокол» наличие гиперссылки открытого для индексации поисковыми системами на protocol.ua обязательна. Под использованием понимается копирования, адаптация, рерайтинг, модификация и тому подобное.

    Полный текст